Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: crko glog !  (Posjeta: 8183 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline donna

crko glog !
« : 12-10-2013, 15:53:19 »
Ljudi, sad definitivno zaključujem da mi je crko jedan glog  :molitva:! Jel ima kakve šanse da ga oživim ? A baš mi lijepo izgleda stablo, ima nebarij, mooving, karakter i sve te fore....
(izvin'te, nisam mogla odoliti, a da ne postavim ovakvo pitanje  :happy2:)

Offline Bruno

Odg: crko glog !
« Odgovori #1 : 12-10-2013, 18:33:38 »
Ja kad ubijem šta kvalitetno ,odem u prirodu tražit šta novo i to mi je najbolja terapija..

Offline grabar

Odg: crko glog !
« Odgovori #2 : 12-10-2013, 18:34:21 »
jedino ako imaš čaroban štapić onda će oživit :worthy:

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: crko glog !
« Odgovori #3 : 12-10-2013, 20:57:58 »
zareži na tom glogu malo koru, ak se zeleni ispod nje onda je otišao spavat. Inače u ovo doba godine jako puno drva strada od truljenja korjena u svojim substratima. Kako bi rekao HH Overwatering.Koliko god budu prozračni vlaga je jaka a nekim slabijim drvima nema pomoči. Breza glog bukva pa čak i javor hoče stradat sada i u rano prolječe. Mislim da sam ubojica br1 po uništavanju breza. Nemoš vjerovat.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline donna

Odg: crko glog !
« Odgovori #4 : 13-10-2013, 18:55:25 »
Ma nema od njega ništa, crk'o je on već odavno  :hihihi:, malo se zezam sa onim o oživljavanju.
Sveukupno su mi tri drvca vrisnula, a jedno (topola) sam likvidirala odmah kad sam vidjela što je to.
Nije loše, još samo da prezime tj. na proljeće ponovo potjeraju.
Sad čekam da popada svo lišće u prirodi, pa gibam malo u potragu za novim primjercima. Ponesem crvene mašnice, papir i olovku  !

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: crko glog !
« Odgovori #5 : 13-10-2013, 19:48:16 »
Svima nama crkavaju novoizvađena drvca ali to ne iznosimo u javnost.Veći je postotak crkavanja jamadorija jer su to starija i veća drvca.Teže ih je iskopati i strada puno debelog korjenja.Ako drvce nema dovoljno snage i sitnog korjenja,koje će preuzeti na sebe novu ulogu i hraniti stablo,drvo rikne.S vremenom znaš procjeniti kakve drvo ima šanse da preživi,pa ona visoko rizična niti ne vadiš.Trebaš imati i malo sreće,znanje se podrazumjeva. :dipl:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline DonQuijote

Odg: crko glog !
« Odgovori #6 : 14-10-2013, 10:47:34 »
Da, moja kolekcija umrlih je sigurno veća od kolekcije živih. Sreća u svemu tome je što su prva drva uglavnom lošija pa nije tako strašno velika šteta. S vremenom će toga biti sve manje, to dolazi s iskustvom i prestankom filozofiranja tipa: "idem ja probati staviti više crnice u supstrat pa će drvo biti bolje opskrbljeno hranjivim tvarima"... "moj bor je sasvim dobro podnio jedan zahvat, pa idem napraviti još jedan ove godine... neće valjda iz čistog mira riknuti"...
Kad prestaneš filozofirati i postaneš strpljiviji, postotak smrtnosti se znatno smanjuje.
Iako se i kasnije dogodi da ponešto rikne. Ja se smatram dosta iskusnim ali opet tu i tamo ubijem poneko drvo zbog nestrpljenje, krive procjene, filozofiranja i slično.
Ne zabrinjavam se previše zbog toga jer se događa i boljima od mene.

Offline jurica

Odg: crko glog !
« Odgovori #7 : 14-10-2013, 16:15:49 »

Ne zabrinjavam se previše zbog toga jer se događa i boljima od mene.
Da u svemu se u potpunosti slažem sa tobom a pogotovo u ovom zadnjem.
U Padovi sam prisustvovao na Kobajašijevoj radionici i on Kobajaši je rekao jednu veliku istinu otprilike ovim riječima : 
"Da moja žena zna koliko sam skupih i to jako skupih drva ja ubio svojim zahvatima , odmah bi ubila ona mene "
Pa kad tako kaže jedan od najvećih živućih majstora današnjice , naravno da i mi svi drugi šutimo a pogotovo pred svojim ženam o našim neuspjesima . :mdr: :mdr: :mdr: :mdr:

Offline donna

Odg: crko glog !
« Odgovori #8 : 14-10-2013, 22:39:39 »
OK shvatila sam: o crkotinama nećemo više u javnosti !!!

Offline Marija

Odg: crko glog !
« Odgovori #9 : 15-10-2013, 13:42:54 »
Uopće nije loše pričati o neuspjesima. Da se naučit iz toga. Uvijek je ljudski faktor iza pogreške.
Ima ih i onih koji šute i navodno 100% su uspješni .... a anda drugim kanalima doznaš da to nije baš tako.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Hrvat

Odg: crko glog !
« Odgovori #10 : 15-10-2013, 18:34:27 »
Uopće nije loše pričati o neuspjesima. Da se naučit iz toga. Uvijek je ljudski faktor iza pogreške.
Ima ih i onih koji šute i navodno 100% su uspješni .... a anda drugim kanalima doznaš da to nije baš tako.
eto tu se slazem s Marom 100% a i vise :great:
eto usput Mare ili netko drugi ako mozete naci jedan mali glog(u FR zovemo Aubepine)mame ili shoin kupujem.
hvala u naprid.
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline Marija

Odg: crko glog !
« Odgovori #11 : 15-10-2013, 19:55:32 »
eto usput Mare ili netko drugi ako mozete naci jedan mali glog(u FR zovemo Aubepine)mame ili shoin kupujem.
hvala u naprid.
E jesi vidovit!!!  :zamisljen:
Inače nemamo niti jedan glog. Baš smo našli teren s glogovima i imat ćemo te na umu. Ako nađemo shohinić bit će poklon!
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Adrian

Odg: crko glog !
« Odgovori #12 : 15-10-2013, 20:04:04 »
Donna, ne da te obeshrabrim nego da te ohrabrim.
Lani tijekom ljetnih vrućina preko 33°C vodio sam se računicom da boru sunce ne može naškoditi.
Lani sam izgubio 12 tak komada borova. Neke od njih sam započeo 1999. godine, neke od 2007. godine.
A msilio sam da o borovima već sve znam. Al idem dalje. Opet imam nove u pripremi.
Mnogi novi misle kako je problem drvo dovesti do stadija zvan bonsai. No novi izazovi dolaze kasnije. Da ostane živo i da se i dalje zove bonsai.

Offline donna

Odg: crko glog !
« Odgovori #13 : 15-10-2013, 20:20:24 »
Ajmo ovako: mislim da niste skužili "što je pjesnik ( u ovom slučaju ja) htio reći"
Prioritetno mi je bilo zajebavati se malo ( izvin'te me na izrazu), dakle naglasak je bio na oživljavanju mrtvog drvca  :hi:
 Uopće mi nije žao što je crklo, ma nije bilo bog -zna-šta. Imam još jedan glog, živ-živcat, za sada. Veći i puno stariji, sav naboran, hrapav, super, na proljeće ću ga skratiti na pola visine, bit će zgodan.
Pamtim lokaciju gdje sam ih proljetos pokupila, i opet ću na proljeće tamo, ovaj puta polaganije, smirenije....pametnije.

Adrian, na proljeće, ako dođem u ČK, doći ću i do tebe vidjet tvoju ergelu. Nedavno, kad sam bila kod Radovana, nisam imala vremena.

Offline Hrvat

Odg: crko glog !
« Odgovori #14 : 16-10-2013, 05:33:48 »
Ajmo ovako: mislim da niste skužili "što je pjesnik ( u ovom slučaju ja) htio reći"
Prioritetno mi je bilo zajebavati se malo ( izvin'te me na izrazu), dakle naglasak je bio na oživljavanju mrtvog drvca  :hi:
e donna,donna da je to lako ozivij bi ja dosta dobrih ljudi.
hvala M&A sto toga ima po dalmaciji?ja bogme nikad vidija a u Francuskoj samo na slikama
nije vazno gledadi,vec vidjeti