Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)  (Posjeta: 101620 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Aleksa

Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #30 : 17-02-2007, 14:54:26 »
Daa... Mogao bih, tamo imam ostavu sa sporetom... Idealnu za eksperimente! Sledece nedelje idem, pa cu to iskoristiti!   :yes:

Offline hknezovi

Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #31 : 22-02-2007, 15:03:50 »
Samo ne zaboravi na lagani propuh, a susjede ne slušaj kaj vele na smrad. :rofl:
Bonsai forever
Hrvatski Bonsai Klub

Offline Aleksa

Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #32 : 24-02-2007, 14:33:43 »
Susjedi su podaleko tako da ga nece ni osjetiti! Pitam se da li su ta isparenja otrovna? Ne bih da skoncam tamo kao u gasnoj komori! Bolje da kupim gas-masku! :rofl:

Offline Marija

Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #33 : 24-02-2007, 18:05:29 »
Susjedi su podaleko tako da ga nece ni osjetiti! Pitam se da li su ta isparenja otrovna? Ne bih da skoncam tamo kao u gasnoj komori! Bolje da kupim gas-masku! :rofl:

Što ne ubije to te ojača !http://img99.exs.cx/img99/8577/yupi3ti.gif
Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline tony

Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #34 : 28-02-2007, 17:00:07 »
U svakom slucaju ,sredstvo za izbjeljivanje se nanosi tek godinu dana nakon guljenja kore stabla, kada je taj dio potpuno osusen.Inace postoji opasnost za samo drvo jer je to sredstvo vrlo agresivno.

Offline Andrija Zokić

Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #35 : 02-05-2008, 18:28:58 »
Od čega bi trebala biti dlaka pinela sa kojim se nanosi tekućina za izbjeljivanje. Meni u pravilu "spali" se jedan pinel na jedan malo veći shari. Vidim da se u kaizenbonsai (http://www.kaizenbonsai.com/shop/product_info.php?products_id=1008) može kupiti pinel koji podnosi tekućinu za izbjeljivanje ali ne vjerujem da je proizveden specijalno za tu namjenu. :question:
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Aleksa

Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #36 : 03-05-2008, 21:17:14 »
Ajme pa još i to...  :tup:

Ja sam 2 dana na selu kuvao onaj smrad i cijelo dvorište je smrdjelo... I sada u tegli se preko noći istaloži žućkasti talog a tečnost iznad je tamnosmeđa. Ne znam jel to normalno? U svakom slučaju drvo koje time premažem bude jako bijelo (kao da je okrečeno) tako da ću morati da ga razblažujem... :badmood:

Offline Marija

Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #37 : 03-05-2008, 21:53:28 »
Ja sam 2 dana na selu kuvao onaj smrad i cijelo dvorište je smrdjelo... I sada u tegli se preko noći istaloži žućkasti talog a tečnost iznad je tamnosmeđa. Ne znam jel to normalno? U svakom slučaju drvo koje time premažem bude jako bijelo (kao da je okrečeno) tako da ću morati da ga razblažujem... :badmood:

Pa to je OK. Dobro si skuhao. Procijedi kroz nailon čarapu.  :mdr:
Ne treba razrjeđivat.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Aleksa

Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #38 : 03-05-2008, 21:56:03 »
Ja sam 2 dana na selu kuvao onaj smrad i cijelo dvorište je smrdjelo... I sada u tegli se preko noći istaloži žućkasti talog a tečnost iznad je tamnosmeđa. Ne znam jel to normalno? U svakom slučaju drvo koje time premažem bude jako bijelo (kao da je okrečeno) tako da ću morati da ga razblažujem... :badmood:

Pa to je OK. Dobro si skuhao. Procijedi kroz nailon čarapu.  :mdr:
Ne treba razrjeđivat.

Da, da, kroz majčinu najlon čarapu...  :666:

Offline Andrija Zokić

Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #39 : 03-05-2008, 22:35:38 »
U svakom slučaju drvo koje time premažem bude jako bijelo (kao da je okrečeno) tako da ću morati da ga razblažujem... :badmood:

Sa vremenom to bijelilo se "ispere" i patina postane prirodnija.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline Aleksa

Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #40 : 04-05-2008, 21:49:23 »
Evo slike dok se kuvalo (ni9sam mogao naci odgovarajucu posudu pa sam iskoristio ovaj prastari čajnik, i granu za miješanje, okolo po ploči možete vidjeti ostatke sagorjelog sumpora čija su me isparenja trovala 2 dana)  :lol:

Na drugoj slici je jin premazan tom tečnošću.

Offline Marija

Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #41 : 05-05-2008, 08:05:19 »
Evo slike dok se kuvalo (ni9sam mogao naci odgovarajucu posudu pa sam iskoristio ovaj prastari čajnik, i granu za miješanje, okolo po ploči možete vidjeti ostatke sagorjelog sumpora čija su me isparenja trovala 2 dana)  :lol:
Pa, jesi to miješao dok se kuhalo?
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Aleksa

Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #42 : 05-05-2008, 12:52:59 »
Evo slike dok se kuvalo (ni9sam mogao naci odgovarajucu posudu pa sam iskoristio ovaj prastari čajnik, i granu za miješanje, okolo po ploči možete vidjeti ostatke sagorjelog sumpora čija su me isparenja trovala 2 dana)  :lol:
Pa, jesi to miješao dok se kuhalo?

Jesam... Mislim da je upalilo, onaj jin je prilično bijel.  :sarcastic:

Offline Goran Cajko

Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #43 : 05-05-2008, 12:53:43 »
Dok se kuhalo boja je poprilici bila ista kao kod Alekse, al se kasnije razbistrilo. Sad je prozirna, žute boje pomalo izgleda ko lož ulje.  :umm:

Offline Aleksa

Odg: Tekućina za izbjeljivanje suhih dijelova (jin, shari …)
« Odgovori #44 : 05-05-2008, 12:55:38 »
Dok se kuhalo boja je poprilici bila ista kao kod Alekse, al se kasnije razbistrilo. Sad je prozirna, žute boje pomalo izgleda ko lož ulje.  :umm:

Jeste, i meni je promijenila boju. Meni je sada žuta, kao senf...  :mdr: