Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: par pocetnickih pitanja !!!!  (Posjeta: 10480 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline brki2010

par pocetnickih pitanja !!!!
« : 08-01-2014, 01:47:51 »
pozdrav svima, novi sam zaljubljenik u bonsai, pocelo je tako sto sam "kupio" sjeme za bonsai, nakon istrazivanja shvatio sam da takvo sto ne postoji, kad sam shvatio sta sve treba napravit da dobijem bonsai pala mi je volja odma, al sam se ujedno jos vise zagrijao, dosta sam toga vec proucio, od raznih clanaka, do ovog foruma, i shvatio sam sam kako sta treba, al nigdje nisam naisao na proces od a-z ukratko, da mi se poslozi ovo sto sam naucio, zanima me za yamadori, sta sve trebam napravit, od pocetka, kad ga nadjem u prirodi, do zavrsetka u posudi, ako bi mi netko pomogao bio bih zahvalan?

Offline Hrvat

Odg: par pocetnickih pitanja !!!!
« Odgovori #1 : 08-01-2014, 07:52:31 »
napisa si poruku u 01:47:51,ne da si zagriza u bonsai vec pocimljes bolovati od kronicne nesanice :happy2:.cim nadjem sve linkove cu ih sprciti tu da ne svrljas po forumu  :lauhhing:.
nije vazno gledadi,vec vidjeti


Offline Hrvat

Odg: par pocetnickih pitanja !!!!
« Odgovori #3 : 08-01-2014, 08:27:28 »
eto spas u zadnji cas,hvala jurica
a napisati cijeli proces od A-Z opet bi trbalo napisati 30ak stranica nizasto.
sretana yama-hajka.
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline Marija

Odg: par pocetnickih pitanja !!!!
« Odgovori #4 : 08-01-2014, 08:50:58 »
Kod bonsaija ne postoji "ukratko", nije to otvaranje konzerve, više pandorine kutije ;-) .... ogroman proces koji se sastoji od znanja o hortikulturi (potrebno da bi stablo bilo živo i zdravo) i umjetničkom oblikovanju ...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline brki2010

Odg: par pocetnickih pitanja !!!!
« Odgovori #5 : 08-01-2014, 14:27:05 »
haha otkrili ste me odmah, da stvarno sam zagrizao,sto se tice pandorine kutije, shvatio sam to nakon 10 minuta kad sam poceo citat o bonsai, ma pročitai sam ja cjeli forum 2 puta, kako treba vadit yamadori, kad, kakvu zemlju treba pripremit, zanima me sto onda, kad pocinjem sa prihranom i koliko trebam zalijevat

Offline brki2010

Odg: par pocetnickih pitanja !!!!
« Odgovori #6 : 08-01-2014, 14:27:51 »
sto se tice pandorine kutije, shvatio sam da je to pandrina kutija na steroidima :-)

Offline brki2010

Odg: par pocetnickih pitanja !!!!
« Odgovori #7 : 08-01-2014, 14:30:30 »
sad mi je jedini cilj borit se da mi drvo prezivi, pa kad to uspijem onda cu dalje

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: par pocetnickih pitanja !!!!
« Odgovori #8 : 08-01-2014, 19:28:51 »
Posjeti nekog bonsaistu uživo.Onda će ti se malo otvoriti pandorina kutija i oći.Bit će ti puno toga jasnije.  :question:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline brki2010

Odg: par pocetnickih pitanja !!!!
« Odgovori #9 : 08-01-2014, 19:33:49 »
u zagrebu sam, gledam stalno po netu jel tko ima u zg, da odem, al nista

Offline zen

Odg: par pocetnickih pitanja !!!!
« Odgovori #10 : 08-01-2014, 23:01:17 »
u zagrebu sam, gledam stalno po netu jel tko ima u zg, da odem, al nista

Javi se kod nas u udrugu   ;) . Kod nas ćeš dobiti sve potrebne informacije za početak i dalje, a uštedjeti ćeš vrijeme provedeno tražeći informacije po forumu  hej...

Offline Marija

Odg: par pocetnickih pitanja !!!!
« Odgovori #11 : 09-01-2014, 12:04:11 »
Javi se kod nas u udrugu   ;) . Kod nas ćeš dobiti sve potrebne informacije za početak i dalje, a uštedjeti ćeš vrijeme provedeno tražeći informacije po forumu  hej...

Da umnreš od smijeha  :happy2: :happy2: :happy2:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline brko

Odg: par pocetnickih pitanja !!!!
« Odgovori #12 : 09-01-2014, 18:09:11 »


Javi se kod nas u udrugu   ;) . Kod nas ćeš dobiti sve potrebne informacije za početak i dalje, a uštedjeti ćeš vrijeme provedeno tražeći informacije po forumu  hej...
[/quote]

  -nije li ovo bilo malo ispod pojasa ,ako šta vrijedi onda je to ovaj forum..

Offline zen

Odg: par pocetnickih pitanja !!!!
« Odgovori #13 : 09-01-2014, 18:57:43 »
Marija i Brko, nisam želio omalovažavati  forum nego pomoći čovjeku jer je blizu !!!! Forum od kad je počeo s radom je i meni u mnogo čemu pomogao.

Brko, zar je vrjednije sjediti za kompom nego se družiti, popiti koje pivce i nešto naučiti?

Offline Hoxy

Odg: par pocetnickih pitanja !!!!
« Odgovori #14 : 09-01-2014, 19:03:44 »
U udruzi možeš dobit puno informacija iz prve ruke. i u udruzi nisu samo hobisti, nego ima i agronoma i šumara koji nisu aktivni na forumu, a opet mogu dati puno korisnih informacija i savjeta.  :great: