Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: vađenje yamadoria  (Posjeta: 8576 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: vađenje yamadoria
« Odgovori #15 : 11-01-2014, 15:58:00 »
Ma vjerujem ti...al bi te već voljela vidjeti i malo popričati !! :rofl:  A i  puno je  bolje kad me imaš na oku, zar ti nije sumnjivo ako me nema na HBF-u, možeš si mislit gdje sam, sigurno ne  :turpija: :turpija: !!

A i ti bi mogao provjeriti koliko se kontroliram..kada te nema na vidiku !!  Nije da mi tako vjeruješ ?? :jupi:

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: vađenje yamadoria
« Odgovori #16 : 11-01-2014, 16:03:20 »
Bez brige, ne podcijenjujem ja nikoga ;)

Ali moraš pogledali i s malo ekološki osvještenije strane. Svake godine se nađe barem 10ak ljudi koji su puni energije za uzgoj bonsai drvaca, imaju uvjete i dobro predzanje. i svatko bi htio 40 drvaca da mu se nađe u drvorištu. to 400 drvaca po početniku. to je jako veliki broj. I mene je entuzijazam gurao kad sam se prvi put susreo sa bonsaijem, i ja sam htio 50ak drvaca... ali kad si malo razmisliš u brojkama i koliko bi se drvaca izvadilo u narednih 5,10, 15, 20 godina, dođeš do velikog broja izvađenih primjeraka. i vrlo lako se možemo dovest u situaciju da bez obzira na bioraznolikost Hrvatske dođe do pomankanja materijala. Bolje vaditi pomalo, ali vrlo kvalitetne primjerke da se možeš potpuno posvetiti njima, nego 40ak komada samo da popuniš dvorište i zadovoljiš početnički entuzijazam

Znam da sada malo filozofiram, ali mislim da bi svaki početnik i svaki bonsaista trebao imat veliku dozu osvještenosti prema prirodi. i naravno, barem jednog iskusnog bonsaistu uz sebe ;)


 :worthy:  Svaka ti je na mjestu, bit će od tebe  :zalijevanje:  !!!

Offline zen

Odg: vađenje yamadoria
« Odgovori #17 : 11-01-2014, 18:10:19 »
Hoxy, hoxy vidim ja da ti imaš vremena i previše za čavrljanje na forumu :tuca: Kad ćemo napraviti kakav seminar   :girl:

Offline Hoxy

Odg: vađenje yamadoria
« Odgovori #18 : 12-01-2014, 14:00:49 »
Zen, bit će uskoro  :hihihi: morat ću postat malo aktivniji na forumu, da se ovdje dosta toga naučiti  :smile:

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: vađenje yamadoria
« Odgovori #19 : 12-01-2014, 20:14:47 »
Ma vjerujem ti...al bi te već voljela vidjeti i malo popričati !! :rofl:  A i  puno je  bolje kad me imaš na oku, zar ti nije sumnjivo ako me nema na HBF-u, možeš si mislit gdje sam, sigurno ne  :turpija: :turpija: !!

A i ti bi mogao provjeriti koliko se kontroliram..kada te nema na vidiku !!  Nije da mi tako vjeruješ ?? :jupi:
Ako moram pogađati? Mislim da si u svome dvorištu i u šumi.Možda se čujemo za jedan dan ovaj tjedan.Prije nego nastupi zima.Idemo malo dalje od onog terena prošli put.Ti razmisli gdje bi mogli pogledati.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!