Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Complete Book of Bonsai - Harry Tomlinson  (Posjeta: 8404 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Aries


Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Complete Book of Bonsai - Harry Tomlinson
« Odgovori #1 : 25-05-2007, 12:40:01 »
Klasična bonsai knjiga, s pregledom osnovnih tehnika i uvjeta kultivacije najčešćih drvenastih vrsta. Ništa spektakularno, ali svakako početniku korisno i vrijedno. Ko nauči kvalitetno to što piše o Tomlinsonu, već poprilično kuži stvar. Šteta je što ljudi ne pročitaju niti takve, ajmoreći, bonsai slikovnice. Ako ti je to prva literatura, uzmi. Super je. Ako si iole iskusniji u bonsaiju...ne treba ti.

Offline Aries

Odg: Complete Book of Bonsai - Harry Tomlinson
« Odgovori #2 : 25-05-2007, 12:44:27 »
U biti tražim nešto gdje su malo bolje opisane razne tehnike obrade drva od debla, drana i lišća i po mogućnosti sa solidnom popisom osnovnih vrsta. Ako nema nešto posebno opisano kako raditi npr. orezivanje grana ili korijena, onda bih radije preskočio.

Offline Marija

Odg: Complete Book of Bonsai - Harry Tomlinson
« Odgovori #3 : 25-05-2007, 12:49:17 »
U biti tražim nešto gdje su malo bolje opisane razne tehnike obrade drva od debla, drana i lišća i po mogućnosti sa solidnom popisom osnovnih vrsta. Ako nema nešto posebno opisano kako raditi npr. orezivanje grana ili korijena, onda bih radije preskočio.

To sve imaš u Tomlinsonu  :smile:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Complete Book of Bonsai - Harry Tomlinson
« Odgovori #4 : 25-05-2007, 13:10:03 »
Jest, to sve imaš u Tomlinsonu. Plus par demonstracija zgodnih za početak. Svakako, sasvim ok knjiga. I ja sam si Tomlinsona kupio kada sam počinjao. Mislim da ga imam od 1994 ili 1995. I tada mi je bio mrak. Svidjet će ti se.

Offline Aries

Odg: Complete Book of Bonsai - Harry Tomlinson
« Odgovori #5 : 25-05-2007, 13:15:48 »
E onda si budem svakako kupio.  :ludilo: