Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Veelika bukvica i jedan veseli video  (Posjeta: 9620 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Veelika bukvica i jedan veseli video
« : 18-01-2014, 21:40:10 »
Našao sam nešto materijala snimljenog još u proljeće 2013...bilo mi je žao baciti ga pa sam...eto...poigrao se malo s još jednim videom.
Još k tome, u istom postu na blogu sistematizirao sam mnoge prijašnje postove koji prate ovo drvo od početaka pa dalje....

Evo, koga zanima, sve je tu: http://sandevbonsai.blogspot.com/2014/01/huge-fagus-sylvatica-spring-2013-crown.html

...a ako treba nešto komentirati, možemo ovdje, na forumu.

Bok  :hvalaaa:



Offline TIBIKA

Odg: Veelika bukvica i jedan veseli video
« Odgovori #1 : 18-01-2014, 23:05:17 »


   :worthy:  svaka cast video sam gledao 100 puta i svaki put me prolaze zmarci koliko je dobro.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Veelika bukvica i jedan veseli video
« Odgovori #2 : 19-01-2014, 00:04:59 »


   :worthy:  svaka cast video sam gledao 100 puta i svaki put me prolaze zmarci koliko je dobro.

 :great:  :hvalaaa:

Offline Hrvat

Odg: Veelika bukvica i jedan veseli video
« Odgovori #3 : 19-01-2014, 00:07:56 »
necu komentirati posa i drvo 8),samo se pitam kad ga presadjujes koliko vas je :whistle:?
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Veelika bukvica i jedan veseli video
« Odgovori #4 : 19-01-2014, 00:28:44 »
necu komentirati posa i drvo 8),samo se pitam kad ga presadjujes koliko vas je :whistle:?
paaaa, još nije presađeno, od 2009. ali, za cigla 2-3 mjeseca biti će. i dobit će svoju prvu praaavu bonsai posudu. biti će nas nekoliko. Čajo i ja, Duda i Walter Pall. to će biti dovoljno :)
valjda

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Veelika bukvica i jedan veseli video
« Odgovori #5 : 19-01-2014, 10:27:31 »
Ljeto, djelomična defolijacija

Offline jurica

Odg: Veelika bukvica i jedan veseli video
« Odgovori #6 : 19-01-2014, 10:41:32 »
U kojem mjesecu na Bukvi radiš pvratni rez i žicaš ?

Offline brko

Odg: Veelika bukvica i jedan veseli video
« Odgovori #7 : 19-01-2014, 12:47:25 »
 -realy yours garden queen!!!!!! :master: :worthy:

Offline Hrvat

Odg: Veelika bukvica i jedan veseli video
« Odgovori #8 : 19-01-2014, 14:06:55 »
gledao sam i video vise puta i slike,i napraviti nesto bolje je tesko ili nemoguce.poznajuci ovu vrstu ako se olaksa donji dio grana stablo ce se preokrenuti u deblu(naopak konicitet)debla,za one koji nisu skontali znaci za pocetnike;prema vrhu gdije ima vise grana stablo ce doci sirje nego doli-nebari.kod nas u dalmaciji za cure kazemo sirje gori nego doli da su nasadjene napako :happy2:.eto dug zivot njemu i majstoru.
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Veelika bukvica i jedan veseli video
« Odgovori #9 : 19-01-2014, 20:37:21 »
U kojem mjesecu na Bukvi radiš pvratni rez i žicaš ?

Jura,

prošle godine je rađeno 20. travnja. Dakle, recimo druga polovica četvrtog mjeseca.

Offline brko

Odg: Veelika bukvica i jedan veseli video
« Odgovori #10 : 19-01-2014, 21:25:08 »
gledao sam i video vise puta i slike,i napraviti nesto bolje je tesko ili nemoguce.poznajuci ovu vrstu ako se olaksa donji dio grana stablo ce se preokrenuti u deblu(naopak konicitet)debla,za one koji nisu skontali znaci za pocetnike;prema vrhu gdije ima vise grana stablo ce doci sirje nego doli-nebari.kod nas u dalmaciji za cure kazemo sirje gori nego doli da su nasadjene napako :happy2:.eto dug zivot njemu i majstoru.

  e,baš si zloćest da znaš :boxing: ,nismo svi experti ,meni ne da je lijepa bukva nego prelijepa ,a osim toga žene su nešto najbolje što nam se dgađa u životu ...e da...da imam nešto slićno bio bi sasvim zadovoljan.... :smile:

Offline Hrvat

Odg: Veelika bukvica i jedan veseli video
« Odgovori #11 : 20-01-2014, 19:30:32 »
gledao sam i video vise puta i slike,i napraviti nesto bolje je tesko ili nemoguce.poznajuci ovu vrstu ako se olaksa donji dio grana stablo ce se preokrenuti u deblu(naopak konicitet)debla,za one koji nisu skontali znaci za pocetnike;prema vrhu gdije ima vise grana stablo ce doci sirje nego doli-nebari.kod nas u dalmaciji za cure kazemo sirje gori nego doli da su nasadjene napako :happy2:.eto dug zivot njemu i majstoru.

  e,baš si zloćest da znaš :boxing: ,nismo svi experti ,meni ne da je lijepa bukva nego prelijepa ,a osim toga žene su nešto najbolje što nam se dgađa u životu ...e da...da imam nešto slićno bio bi sasvim zadovoljan.... :smile:



e brko,brko brade ti od Jupitera :mdr:,nisi nesto skonta sto sam napisao,ne ide ti anh :lauhhing:.
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline brko

Odg: Veelika bukvica i jedan veseli video
« Odgovori #12 : 21-01-2014, 11:23:16 »
- :smile::ama jesam,al smijem nabacit koju šalu-menije forum pola moje svakodnevnice i kad bi svi pisali svakih pola sata i hvalili drvca (ovog puta bukvu )ja bi i rućak preskoćio.
  -nisam se nikad upušto u neke analize ,jednostavno to volim i divim se iole boljem drvcu ,tako da mi vi svi skupa dođete ko neka zelena familija..samo pišite i dajte što više slika :hvalaaa:
  e da i volio bi znati koliko ta bukvica cca ima godina...

Offline Trna2010

Odg: Veelika bukvica i jedan veseli video
« Odgovori #13 : 21-01-2014, 14:09:51 »
na videu od 1:50 bukvica bez lišća i sa tim debelim granama da ne povjeruješ kolko me podsijeća na afrički baobab  :happy: sjajno drvce  :verycool:

Offline josipivesic

Odg: Veelika bukvica i jedan veseli video
« Odgovori #14 : 19-06-2015, 08:58:44 »
Vidim da se ovdje ćaska o bukvicama pa da se malo upetljam... naime moja bukvica je počela odbacivati granu po granu odnosno samo lišće. grane su i dalje zelene...znači li to da ću morati praviti osmrtni list ili ipak postoji tračak nade da ponovo udari  :dunno: