Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: pitanje o krošnji  (Posjeta: 8053 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline brko

pitanje o krošnji
« : 22-01-2014, 00:24:04 »
  -cjelu većer gledamlink sa noelander trophy-a što ga je postavio hrvat i gotovo sva drvca imaju graneu istoj visinii svejedno su predivna a,onaj koreski grab ima i vidljiv ožoljak od skraćivanja,pa bi želio ako neko ima volje od dugogodišnjih ćlanova da mi pojasni ,molim ne ljutite se i nemojte me sprdati što to pitam. :ashamed:

Offline Hoxy

Odg: pitanje o krošnji
« Odgovori #1 : 22-01-2014, 09:26:00 »
I meni se neka stabla uopće ne sviđaju. Nekoliko stabla mi izgleda ko da ima loptu od iglica na deblu, jedan juniperus mi izgleda kao da uopće nije pripremljen za izložbu, na nekim stablima krošnja uopće nije dobro razvijena. tako mi se čini da svi u prvi plan stavljaju deblo i koru, a krošnju ko j**e. ima i vrhunskih stabala koja ostavljaju dah, ali prema reputaciji ove izložbe, takvih vrhunskih stabala je trebalo biti puno više.

Offline Simek

Odg: pitanje o krošnji
« Odgovori #2 : 22-01-2014, 09:35:44 »
Pitanje je dali smeta? I odgovor je više puta NE nego DA.
Dali bi moglo bit bez vidnog mjesta skraćivanja? DA!
Bilo je puno drveča koje još treba nekoliko godina ili ima nekve stvari koje so zaboravili sanirat več kad su počeli radit sa njime.

Ostali deadwood koji je na drvu je naravne boje osim rupa na prednjoj strani je sasvim bjela:
Quercus robur
Stieleiche
Massimo Montemaggiore (IT)
Schale: Tokoname

Stvarno se vidi ožoljak i samo zbog toga jer nije bilo sanirano sa početka:
Carpinus koreana
Koreanische Hainbuche
Marc Bauwens (BE)
Schale: Tokoname

I još uvijek su dobra drvca.
Još uvijek možeš nešto napravit bolje ;)
Pozdrav, Simon

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: pitanje o krošnji
« Odgovori #3 : 22-01-2014, 10:51:33 »
Drvca su lijepa,neka više neka manje.Neka su vrhunska.Dosta njih je još u razvoju i imaju greške koje će s vremenom nestati ili će se popraviti.Ne treba niti sve biti savršeno.Kad bi i mi sada postavili kakvu izložu isto bi imali vrhunska,dobra i lošija drvca.Neznam samo zašto rade takve frke oko snimanja i nekakvih zaštita autorskih prava.Ja bih bio sretan da mi ljudi dolaze i slikaju.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Simek

Odg: pitanje o krošnji
« Odgovori #4 : 22-01-2014, 11:06:38 »
U subotu je bilo bolje da niko ni snimal ili fotkal jer je bilo previše naroda. Nedeljom poslepodne smo več svi fotkali prije što su počeli spremat ;)
Bilo bi dobro ako bi bilo moguče za 10 evra više fotkat jedan sat kad je zatvoreno za publiko.
Pozdrav, Simon

Offline brko

Odg: pitanje o krošnji.
« Odgovori #5 : 22-01-2014, 14:13:45 »
  -hvala svima koji su sudjelovali u analizi već sam se uplašio da nisam nešto krivo reko,no kad vidim da ljudi sa više iskustva su primjetili isto i još više laknulo mi je ...živili vi meni.. :smile:

Offline Simek

Odg: pitanje o krošnji
« Odgovori #6 : 22-01-2014, 15:17:22 »
Napredak nije moguč ako ne kritiziraš.... i bonsai ljudi skroz tražijo nešto što se još može unaprijediti na drvu  ;)
Pozdrav, Simon

Offline Marija

Odg: pitanje o krošnji
« Odgovori #7 : 22-01-2014, 19:37:51 »
U subotu je bilo bolje da niko ni snimal ili fotkal jer je bilo previše naroda. Nedeljom poslepodne smo več svi fotkali prije što su počeli spremat ;)
Bilo bi dobro ako bi bilo moguče za 10 evra više fotkat jedan sat kad je zatvoreno za publiko.

a vidjet ćemo hoće li ova ideja o zabrani fotografiranja preživjeti i dogodine ;-)
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline brko

Odg: pitanje o krošnji
« Odgovori #8 : 22-01-2014, 23:10:06 »
  cjelo vrijeme visim na forumu sam sam doma ,ali neka drva mi nisu jasna iako ja samo sanjat mogu o tako nećemunpr. maslina sa kacigom i ona velika kriptomerija japonika ili je to zato što prvi puta vidim tako nešto ili sam totalni duduk,simek je baš dobro sve opiso i kad pažljivo pogledam tako je ,nadam se da ne zamjerate što sam iskren...

Offline Simek

Odg: pitanje o krošnji
« Odgovori #9 : 23-01-2014, 13:00:32 »
Uskoro svako drvo na NT15 možeš kritizirat zbog nekih stvari (ne mislim sad stile: naturalistički, tradicionalni, moderni). Bitno je, da zapamtiš šta se ti ne sviđa i ne radiš iste greške na svom drvetu.
Traži najbolji put za drvo ;)
Pozdrav, Simon

Offline Simek

Odg: pitanje o krošnji
« Odgovori #10 : 23-01-2014, 17:52:42 »
Nečem ovo stavljat kot NT15 jer znam, da oče bit još debate. :mac:

Što bi vi ostali bonsaisti napravili sa tim drvom:


Ovo se meni čini najbolja varianta:
Pozdrav, Simon

Offline zen

Odg: pitanje o krošnji
« Odgovori #11 : 23-01-2014, 20:27:24 »
Da, i meni se čini kao najbolja varijanta, jer je na ovaj način krošnja lijepo izbalansirana u odnosu na liniju baze i debla.  8)

Offline Marija

Odg: pitanje o krošnji
« Odgovori #12 : 24-01-2014, 08:25:15 »
Zapeli ste za pobjednika, a mene u biti više nervira štro je ovo stablo isto dobilo nagradu ....  :nono:
Visoko je skoro 1m, pa to uzmite u obzir.

Samo treba ugradit lift unutar njega.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Simek

Odg: pitanje o krošnji
« Odgovori #13 : 24-01-2014, 08:52:18 »
To je rezultat viška japanske filozofije koje ne razumiješ ;)
Znam, da imajo takva importirana drva svugdje samo ne razumijem što je teorija ovoga.
Pozdrav, Simon

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: pitanje o krošnji
« Odgovori #14 : 24-01-2014, 09:07:44 »
to drvo bi bilo prikladno kao topiar ili (kako se več ta ukrasna drva nazivaju), u nekom vrtu! :lol:
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!