Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Zica  (Posjeta: 10576 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kovac88

Zica
« : 22-02-2014, 22:39:20 »
Moze li neki video ili objasnjenje kako napraviti "kopcu" od yice na dnu posude ya pricvrscivanje biljaka

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Zica
« Odgovori #1 : 22-02-2014, 22:59:20 »
Imaš pod Hortikulturom,tema Još malo videa... od Sandeva.  hej
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline DonQuijote

Odg: Zica
« Odgovori #2 : 23-02-2014, 09:55:52 »
Svaka posuda na dnu ima rupe, kroz te rupe proguraš žice, ispod posuda je žica čiji vrhovi vire u posudu, na dno posude staviš supstrat i pritisneš drvo na njega, onda te krajeve žice povežeš preko korijena, stegneš i to je to. Tako dva, tri pa i četiri puta. Onda još staviš ostatak supstrata, štapićima činiš kružne pokrete da budeš siguran da je supstrat ispunio sve šupljine, malo kuckaš dodaš još supstrata zaliješ i gotov si.

Offline jurica

Odg: Zica
« Odgovori #3 : 24-02-2014, 19:40:31 »

Offline borac

Odg: Zica
« Odgovori #4 : 29-01-2015, 15:26:59 »
Poštovani,
da li mi netko može reći gdje se trenutno može kupiti žica za žicanje.
Pozz

Offline grabar

Odg: Zica
« Odgovori #5 : 29-01-2015, 15:41:50 »
ja sam vidio u bauhausu imaju a cjenu nemam pojma pošto je

Offline TiTech

Odg: Zica
« Odgovori #6 : 29-01-2015, 20:32:38 »
ja sam vidio u bauhausu imaju a cjenu nemam pojma pošto je

Mislim da je 50-ak kn 100g!  :grol: :loco:

Cini mi se da je mozda najpametnije na e-bayu malo potraziti.

Offline Marija

Odg: Zica
« Odgovori #7 : 29-01-2015, 21:03:57 »
Poštovani,
da li mi netko može reći gdje se trenutno može kupiti žica za žicanje.
Pozz

Na otpadu (jnajjeftinija varijanta) ili u Strojoprometa (obično nemaju sve potrebne debljine) ...
pa je sam spališ i spremna je za korištenje

vidi više: http://www.hobibonsai.com/index.php?topic=59.msg29814#msg29814
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline brko

Odg: Zica
« Odgovori #8 : 30-01-2015, 11:26:25 »
Poštovani,
da li mi netko može reći gdje se trenutno može kupiti žica za žicanje.
Pozz

Na otpadu (jnajjeftinija varijanta) ili u Strojoprometa (obično nemaju sve potrebne debljine) ...
pa je sam spališ i spremna je za korištenje

vidi više: http://www.hobibonsai.com/index.php?topic=59.msg29814#msg29814

  -Još prije više od godinu sam napiso da je odpad najjeftinija varijanta ,postoji samo još jedna bolja ,a to je ako znaš nekog da skuplja sekundarne sirovine da uzmeš direktno od njega :mdr:,pogotovo ljeti kad su žedni.
Ili još jedna solucija za žicu tanjeg promijera je da odeš u vikleraj tj.gdje se vrši prematanje elektro motora i kupiš od majstora ,s njima se da dogovoriti pogotovu kad ćuju za šta treba.
  -Drago mi je da ti je Marija predložila to isto ,jer to je znak da stvar hoda,baciš na vatru i kad pocrveni na boju višnje samo u hladnu vodu i to je to ,motaj dok ti zubi ne utrnu 8).

Offline Marija

Odg: Zica
« Odgovori #9 : 30-01-2015, 11:48:14 »
Ili još jedna solucija za žicu tanjeg promijera je da odeš u vikleraj tj.gdje se vrši prematanje elektro motora i kupiš od majstora ,s njima se da dogovoriti pogotovu kad ćuju za šta treba.
Sve ti je nakvu osobu naletiš, nama je tu tip u servisu za viklovanje tražio po 80-100kn kilo. Strava. A njemu je to otpad.

Najelegantnije je kupit u Strojoprometa, jest skuplje ali je već namotano i sređeno, pa treba samo spalit.
Na otpadu bude upola jeftinije ako se uspješ pogodit s likom. Naravno tamo ne kažeš da ti treba za bonsaije jer će te šareno gledati i djeluje ženskasto ;), mi bi obično rekli da nam treba za makete (što god to značilo). Naravno takvu žicu treba raspetljat, sortirat, namotat i tek onda palit .... ima posla. Nama trebaju velike količine pa je to projekt, ali nekome kome ne traba puno, to nije problem.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline borac

Odg: Zica
« Odgovori #10 : 04-02-2015, 12:26:46 »
Hvala kolege, nego ... žica se nakon zagrijavanja mora odmah ohladit u vodi ili se pušta da se polagano ohladi

Offline jurica

Odg: Zica
« Odgovori #11 : 04-02-2015, 12:36:24 »
Ja je bacam u vodu , sada što je bolje neznam , ovako sam zadovoljan sa njom .

Offline brko

Odg: Zica
« Odgovori #12 : 04-02-2015, 14:00:53 »
  -sigurno je bolje baciti u hladnu vodu poslije zagrijavanja ,puno je podatnija i bolje se mota oko grana ;).

Offline zen

Odg: Zica
« Odgovori #13 : 10-02-2015, 17:54:56 »
RASPRODAJA!!!

Prodajem eloksiranu aluminijsku žicu zapakiranu u role od 500 gr. dimenzije: 1mm; 1,5mm; 2mm; 2,5mm; 3mm; 3,5mm; 4mm; 4,5mm; 5mm; 5,5mm i 6mm.

CIJENA SAMO 100 HRK PO ROLI

SVE UPITE MOLIM NA PP

Offline zen

Odg: Zica
« Odgovori #14 : 15-02-2015, 20:17:39 »
Sjetio sam se jedne zanimljivosti iz povijesti Bonsaija pa ću podijeliti s vama na forumu.
1910. godine je izašla knjiga Sanyu-en Bonsai-Dan ( prijevod: Povijest bonsaija u rasadniku Sanyu) u kojoj se prvi put opisuje upotreba žice kod oblikovanja bonsaija, te iste godine pocinčana željezna žica koja se do tada koristila, zamjenjuje se skupom bakrenom žicom. Bakrena žica se zbog skupoće upotrebljavala samo na potencijalnom drveću.
1980.godine eloksirana aluminijska žica djelomično zamjenjuje bakrenu žicu. Aluminijska žica je jednostavnija za korištenje,a ujedno ne reagira s vodom, gnojivom i tlom. U odnosu na bakrenu žicu gdje je na određenim vrstama drveća uočen štetan utjecaj bakra na zdravlje biljke.