Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Zima odlazi  (Posjeta: 22968 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tpoje10

  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
  • Lokacija: Koprivnica
  • Total likes: 0
  • čovječe ne idi malen ispod zvijezda
Zima odlazi
« : 27-02-2014, 07:41:34 »
Yamadoristi se bude! I već naveliko oštre alat, a još uvijek pokoji jutarnji mraz razbije entuzijazam. Kod mene u Podravini počinjem polako sve češće obilaziti javore za koje smatrama da bi ove godine trebali biti spremni za vađenje. Poplave su ubrzale pupanje, pa bi možda bilo pametno izvaditi biljke... Kako je u Međimurju, je li radi "lopata" Radovane :smile:

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Zima odlazi
« Odgovori #1 : 27-02-2014, 15:56:56 »
Yamadoristi budni još od jeseni !!!   :yupi:

Alat naoštren !!   Mi nabrušeni još više !! :bravoPrika:

Početak radne akcije najavljen za drugu polovinu sljedećeg tjedna !! :jupije:

Dobar vam ulov yamadori hunteri !!!! :whistle: 

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Zima odlazi
« Odgovori #2 : 27-02-2014, 22:17:50 »
Evo lopata je zapiknuta danas popodne.Izvadio sam jedan simpa hrastić za sebe i dva javora za moje dame,Draženku i Željku,koja nadam se dolazi u Međimurje drugi tjedan.Naime drugi tjedan sam dva dana na terenu i košti kod Draženke u Merhatovcu.Nadam se da ima dosta posuda i supstrata.
Na kraju akcije će vam Draženka prezentirati ulov i svoje dojmove.  :verycool:  :bravoPrika:


Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline sanjinko

Odg: Zima odlazi
« Odgovori #3 : 28-02-2014, 18:57:09 »
sretno vam u kopanju,i u svemu.ja sam ovogodišnje kopanje završio u nas u rijeci je dren procvjetao,a i ostalo se pomalo budi.nije lako bilo jer kiša skoro dva mjeseca pada konstantno,sve slijepljeno,blato,užas.

Offline tpoje10

  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
  • Lokacija: Koprivnica
  • Total likes: 0
  • čovječe ne idi malen ispod zvijezda
Odg: Zima odlazi
« Odgovori #4 : 02-03-2014, 12:38:25 »
Jučer dva javorića! Korijen super uspio, pričekajmo koji mjesec za fotke... :smile:

Offline grabar

Odg: Zima odlazi
« Odgovori #5 : 02-03-2014, 13:22:41 »
i kod mene sezona završila,nema smisla više kopat previše vode u zemlji a i pupovi već bubre.zadovoljan iskopanim sad samo da preži nešto od toga

Offline DonQuijote

Odg: Zima odlazi
« Odgovori #6 : 03-03-2014, 10:10:03 »
Ja ću izgubiti licencu za bavljenje bonsaiem. Eto već druga godina bez i jednog jedinog kopanja. Prošla je prošla jer sam bio na terenu, ova zbog vremena koje je podivljalo baš kada sam ja planirao vaditi i tak...
Tužno

Offline Marija

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Zima odlazi
« Odgovori #8 : 03-03-2014, 12:25:07 »
Sada slijedi: Jesen u vrtu moje bake
Tiho, tiho, na prstima ušuljala se jesen u vrt moje bakice. Lišće je poprimilo šarene jesenske živahne boje a vjeverica je počela ozbiljno razmišljati o skloništu za zimu...
 :gigle:

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Zima odlazi
« Odgovori #9 : 04-03-2014, 11:51:48 »
Koliko god vama velikima ove teme izgledaju smješno i neznam kak još ne.....nama malima ih je poučnp gledati....skoro kao temu krvavi počeci !! :love:

Offline Marija

Odg: Zima odlazi
« Odgovori #10 : 04-03-2014, 13:47:29 »
Sada slijedi: Jesen u vrtu moje bake
Tiho, tiho, na prstima ušuljala se jesen u vrt moje bakice. Lišće je poprimilo šarene jesenske živahne boje a vjeverica je počela ozbiljno razmišljati o skloništu za zimu...
 :gigle:


ne može to tako, samo deseterac s dvostrukom rimom   :girl:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Zima odlazi
« Odgovori #11 : 06-03-2014, 14:35:41 »
 :yupi: :yupi: :yupi:

Osam vreća floreopora i treset su u dvorištu !!! Hrpa trening posuda u vrtu sve je veća !!
Lonac graha sa kobasicama...za sutra, krčka !! A ja samo gledam u nebo kroz prozor da vidim kamo ovaj opasni vjetar valja oblake !!  U šumi valjda ne puše ovako jako !!! Ali da puše neznam kak jako....ja sam sutra s teškom mehanizacijom i dečkima u šumi ! Pa da i sjekire padaju sutra, neće me zaustaviti.....7 mjeseci čekam ovaj dan !!! :whistle:

Offline DonQuijote

Odg: Zima odlazi
« Odgovori #12 : 06-03-2014, 15:49:51 »
Dobra kob :jupije:
Kakva strast, to neće proći nikada

Offline donna

Odg: Zima odlazi
« Odgovori #13 : 09-03-2014, 12:50:11 »
Ja sam planirala doći u Međimurje kod Draženke, ali prije toga sam trebala na autu promijeniti neki senzor. No, majstor mi je završio u zatvoru  :lol: pa eto......
Inače, od mojih lanjski drvca se samo jedan glog još nije probudio, svi ostali su preživjeli. Ove godine još ništa nisam vadila, kod mene je poprilici mokro i blatno. Možda još uspijem štogod naći.
A trenutno imam prioritet koji se zove : postavljanje plastenika za kaktuse. A taj plastenik će dobro doći i za zimsko spremanje bonsaića.

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Zima odlazi
« Odgovori #14 : 09-03-2014, 18:14:33 »
Don...i bila je dobra kob  :jupije:   U mome dvorištu se šepuri lijepi niz  predivnih predbonsaija i par yamadoria !!

Donna, vadi tog majstora iz zatvora jer....bojim se da ću se jako teško odvojiti od nekog od ove moje nove dječice što ih duže gledam !! Zato ti je bolje da se spremiš i dođeš i vadiš kaj ti se svidi....jer vidim...teško je zadovoljiti tvoj ukus !! :grol: