Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Novi clan predstavljanje  (Posjeta: 11466 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bobom87

Novi clan predstavljanje
« : 11-03-2014, 20:37:54 »
Pozdrav za sve clanove foruma, moje ime je Slobodan i imam 27 godina, uskoro diplomirani ekonomista. Citam forum vec nekoliko dana i danas sam uhvatio vremena da se registrujem. Bonsai sam dobio prije nekih 10-ak dana i naravno radi se o komercijalnoj vrsti bonsaija iz vrtnog centra, konkretno radi se o vrsti Sagarethia. Postavicu slike da vidite kako izgleda, znam da ce vecina reci da nije nista posebno, ali za pocetak valjda je solidan :D  Citajuci ovaj predivan forum nasao sam mnogo korisnih savjeta i primjera kako da dodjemo do sto boljeg bonsaija, ali predamnom je dug put sa koga nadam se necu odustati i skrenuti. Bonsai me je oduvijek privlacio, ali nisam nikad imao priliku da se susretnem sa nekim ko se bavi tim i da mi da neke savjete. Nadam se lijepom i ugodnom druzenju. Veliki pozdrav za sve calnove jos jednom


Offline DonQuijote

Odg: Novi clan predstavljanje
« Odgovori #1 : 11-03-2014, 20:54:39 »
Dobrodošao

Offline bobom87

Odg: Novi clan predstavljanje
« Odgovori #2 : 11-03-2014, 20:57:22 »

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Novi clan predstavljanje
« Odgovori #3 : 11-03-2014, 21:48:45 »
Pozdrav.Nabavi nešto domaće,manje zahtjevno.Tako da ako ti ovaj rikne,ne izgubiš odmah volju.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline bobom87

Odg: Novi clan predstavljanje
« Odgovori #4 : 11-03-2014, 22:13:41 »
Pozdrav.Nabavi nešto domaće,manje zahtjevno.Tako da ako ti ovaj rikne,ne izgubiš odmah volju.

Hvala puno Radovane, imam u planu da nabavim hrast ili grab, i divlju tresnju posto ih imam u svojoj sumi, ali nisam bas siguran da bih to znao sam uraditi i sve uraditi da ne ugine stablo, ali danas sam setao i vidio dosta lijepih stabalaca i zakrzljalog korijenja. Citao sam na forumu kako da se to odradi, ali ne kontam dosta stvari oko toga, kako ti se cini ovaj sad kupovni :D a sto se tice volje necu je izgubiti, jer se bavim mnogim stvarima, kinologijom, numizmatikom i konkretno likovnom umjetnosti, jer me to jako privlaci. Sto se tice bonsaija odavno ga zelim, ali eto sad sam ga uzeo prije nekih 10 dana, znam da nece dugo pozivjeti ovaj, ali se nadam da ce biti sto duze. :mdr:

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Novi clan predstavljanje
« Odgovori #5 : 12-03-2014, 18:38:02 »
Realno,što se tiće ovog tvojeg kupovnog drvca.Loše.Kad bih ti ga ja orezao onako kako treba,nebi puno ostalo. :tlab:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline bobom87

Odg: Novi clan predstavljanje
« Odgovori #6 : 12-03-2014, 19:05:46 »
Realno,što se tiće ovog tvojeg kupovnog drvca.Loše.Kad bih ti ga ja orezao onako kako treba,nebi puno ostalo. :tlab:
[/quote
Vjerujem da bi to bilo idealno da smo blize,a i ja sam razmisljao da ga malo osisam ali ne znam sta i kako da sjecnem :D

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Novi clan predstavljanje
« Odgovori #7 : 12-03-2014, 19:47:03 »
Bobom87 ....dobrodošao !! :zalijevanje:


Pa ovdje bi i ja čak nešto mogla napraviti : otvoriti pogled na deblo, ako mu je ovo na 2. slici prednja strana, grančice treba skratiti na 2 internodija, prorijediti krošnjicu i očistiti od suhih grančica,  kada to bude obavljeno...možda bi mi palo na pamet i malo sniziti krošnju-ovako mi djeluje kao frizura gospođe Simpson iz crtića !!  Od jedne početnice...jel ok ???? :wow:


Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Novi clan predstavljanje
« Odgovori #8 : 12-03-2014, 20:05:38 »
Bravo!Dobro si odgovorila. :bravoPrika:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline bobom87

Odg: Novi clan predstavljanje
« Odgovori #9 : 12-03-2014, 20:33:15 »
Bobom87 ....dobrodošao !! :zalijevanje:


Pa ovdje bi i ja čak nešto mogla napraviti : otvoriti pogled na deblo, ako mu je ovo na 2. slici prednja strana, grančice treba skratiti na 2 internodija, prorijediti krošnjicu i očistiti od suhih grančica,  kada to bude obavljeno...možda bi mi palo na pamet i malo sniziti krošnju-ovako mi djeluje kao frizura gospođe Simpson iz crtića !!  Od jedne početnice...jel ok ???? :wow:
hvala pujo na dobrodoslici Lila, pokusacu to sad odraditi pa kad uradim stavicu  slike kako to izgleda :D a slazem se da je kao frizura gospodje Simpson:D Hvala i Radovanu jos jednom na lijepom 8bjasnjenju u pp i strpljivosti za nas pocetnike. Forum je odlican i stalno citam da sto vise saznam.

Offline bobom87

Odg: Novi clan predstavljanje
« Odgovori #10 : 13-03-2014, 09:25:25 »
Evo da ubacim slike poslije jucerasnjeg sisanja :mdr: valjda sam dobro uradio, a sad cekam komentare da li je to bolje ili sam ga unistio  :mdr:


Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Novi clan predstavljanje
« Odgovori #11 : 13-03-2014, 10:37:32 »
 :question: :question: :question:   Jako si brz na škarama !!  Što nije dobro !  :nono: Trebao si sjesti s drvcem....okrenuti ga  :zbunjen: nekih desetak puta, razgovarati s drvcem,  dva internodija rezati-zašto nisi pročitao kaj je internodij ???? i kako se orezuje bonsai ? Ja vidim dvije bočne interesantne grane kojima bi se trebala posvetiti pažnja ! Ne misliš da ti ove grančice sa čupercima listića sada smiješno izgledaju ??  Da si samo pogledao jedan video kako se održava bonsai shvatio bi osnovnu bit !!
Pravilno ošišano drvce (namjerno neću reči bonsai ) izgleda bujno ma kako orezano bilo, izgleda uredno ( ne baratam stručnim bonsai izrazima ali vjerojatno ćeš shvatiti !!)- e na tome si morao poraditi jer sada tvoje drvce iako očišano opet izgleda kao poštucana Marggie Simpson !!
Ok..... :tlab:  ..... tako je kako je ! Ali još se da nešto spasiti na njemu ; sada bi stvar mogli spasiti dečki koji znaju napraviti virtual !!

Potpuno te shvačam, volio bi imati bonsai, ali ništa neznaš o bonsaiu, i ja sam početnik, pa te jako dobro razumijem, inaće bi ti na ovo tvoje šišanje napisala samo KATASTROFA ! Što mi i je bila namjera ali sam se stavila na svoje mjesto pred 8 mjeseci kada mi je Željka rekla apokaliptičnu rečenicu: od ovoga nikada bonsai-čak ni tada !! OD tada do danas je prošlo dugih 8 mjeseci, x puta me zora uhvatila u čitanju ili gladanju videa bonsai tema !!  I mislim da mi je ostalo u glavi ne ono bitnije nego sama bit poimanja bonsaia !

Ako imaš volje, uz par pogledanih videa, vidjet ćeš gdje si fulao !!  Ako imaš volje za ova slatka mala drvca, uzmi se vremena i vremena i pročitaj ovaj forum !!  Ako učiniš to....znat ćeš što sam ti htjela reči !  Sretno

Offline bobom87

Odg: Novi clan predstavljanje
« Odgovori #12 : 13-03-2014, 10:59:39 »
:question: :question: :question:   Jako si brz na škarama !!  Što nije dobro !  :nono: Trebao si sjesti s drvcem....okrenuti ga  :zbunjen: nekih desetak puta, razgovarati s drvcem,  dva internodija rezati-zašto nisi pročitao kaj je internodij ???? i kako se orezuje bonsai ? Ja vidim dvije bočne interesantne grane kojima bi se trebala posvetiti pažnja ! Ne misliš da ti ove grančice sa čupercima listića sada smiješno izgledaju ??  Da si samo pogledao jedan video kako se održava bonsai shvatio bi osnovnu bit !!
Pravilno ošišano drvce (namjerno neću reči bonsai ) izgleda bujno ma kako orezano bilo, izgleda uredno ( ne baratam stručnim bonsai izrazima ali vjerojatno ćeš shvatiti !!)- e na tome si morao poraditi jer sada tvoje drvce iako očišano opet izgleda kao poštucana Marggie Simpson !!
Ok..... :tlab:  ..... tako je kako je ! Ali još se da nešto spasiti na njemu ; sada bi stvar mogli spasiti dečki koji znaju napraviti virtual !!

Potpuno te shvačam, volio bi imati bonsai, ali ništa neznaš o bonsaiu, i ja sam početnik, pa te jako dobro razumijem, inaće bi ti na ovo tvoje šišanje napisala samo KATASTROFA ! Što mi i je bila namjera ali sam se stavila na svoje mjesto pred 8 mjeseci kada mi je Željka rekla apokaliptičnu rečenicu: od ovoga nikada bonsai-čak ni tada !! OD tada do danas je prošlo dugih 8 mjeseci, x puta me zora uhvatila u čitanju ili gladanju videa bonsai tema !!  I mislim da mi je ostalo u glavi ne ono bitnije nego sama bit poimanja bonsaia !

Ako imaš volje, uz par pogledanih videa, vidjet ćeš gdje si fulao !!  Ako imaš volje za ova slatka mala drvca, uzmi se vremena i vremena i pročitaj ovaj forum !!  Ako učiniš to....znat ćeš što sam ti htjela reči !  Sretno

Hvala Lila ma znam da sam malo vise skratio, ali nema veze meni se ovako cini simpaticnim :D mozda se oporavi mozda ne, ali sta bi ja sad , tako je kako je. Ako ovaj ugine uzecu si novi, na greskama se uci :D iskreno pocetnik sam u ovom svemu, ali imam zelju da jednog dana budem  veliki u svijetu bonsaija :D
P.S. Kad malo bolje pogledam i meni sad izgleda jako smijesno :D MOzda cete me osuditi zbog toga, ali sam pocetnik tako da ja nemam pojma i moracu citati i citati i citati pa na proljece iduce godine mozda budem i sam znao izvaditi neko drvce i posaditi ga ili cak kupiti i vise ne sjeckati ovako :D Ja sve kritike prihvatam pozitivno i ne ljutim se

Offline bobom87

Odg: Novi clan predstavljanje
« Odgovori #13 : 13-03-2014, 11:10:46 »
Mislim da cete me proglasiti stetocinom za bonsai drvca :D  :takoTreba:

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Novi clan predstavljanje
« Odgovori #14 : 13-03-2014, 11:32:28 »
A kome nije propalo drvce ???  Pa nitko nije proglašen štetočinom !!!  Daj. glavu gore !!  Ja sam zagrizla tek kad me je Donna bacila na tlo i sjela na mene !!

Iako sam i ja početnik, i moje želje su svakakve ali ni na pamet mi nije palo da ..... jednog dana budem velika u svijetu bonsaija !!  Biraj male i spore korake, kod svakog koraka se okreni iza sebe i prije nego opet napraviš korak unaprijed....duboko odahni, sjedni na sat vremena i tek onda napravi pola jako usporenog koraka....dalje ćeš stići u svijetu bonsaija nego da juriš 100 na sat !!

I ......daj na ovom tvom dečku  :mad3: ove čuperke na vrhu grančica, da ostane samo trečina grane !  Molit ću da baci mlade pupove !!

I želim ponekad naletjeti na tebe u čitanju tema koje svaki početnik Mora pročitati !!