Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Sitni supstrat za vrh posude  (Posjeta: 8092 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Andrija Zokić

Sitni supstrat za vrh posude
« : 17-03-2014, 19:45:40 »
Do sada smo koristili prosijani floreopor - čestice otprilike od 1-2mm, međutim sada nam treba veća količina tako prosijanog suptrata zbog izložbe na kojoj ćemo izložit 20-ak stabala. Trebalo bi nam nešto slično floreoporu, ima li netko ideju što? Dakle, treba biti tamno, sitno 1-2mm (kao na slici dolje) i ne prelagano da ga voda pri zalijevanju spere.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline albino

Odg: Sitni supstrat za vrh posude
« Odgovori #1 : 18-03-2014, 04:40:46 »
http://www.aquashop.hr/Product-Dennerle-Kristall-dijamant-crni---10-kg_8415.aspx?gid=260

kvarcni pijesak tezak ne bizi od vode crne boje 1-2 mm

pozdrav albino

Offline DonQuijote

Odg: Sitni supstrat za vrh posude
« Odgovori #2 : 18-03-2014, 08:06:44 »
Dobro izgleda :tlab:

Offline Marija

Odg: Sitni supstrat za vrh posude
« Odgovori #3 : 18-03-2014, 08:24:34 »
Floreopor je OK, ali sijanjem jedne njegove vreće se dobiju samo dvije šake ovog sitniša...

Hvala na dojavi za crni kvarcni pijesak, nije mi palo na pamet  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline sanjinko

Odg: Sitni supstrat za vrh posude
« Odgovori #4 : 18-03-2014, 09:27:17 »
ovaj pijesak izgleda odlično,mada i pijeva.meni je napamet pao liapor lomljeno zrno 1-4 mm,meni se ćini dosta sitan,a i neće ga voda nosit.

Offline zeko1986

Odg: Sitni supstrat za vrh posude
« Odgovori #5 : 18-03-2014, 10:24:51 »
Pijesak od denerlea je najskuplji,ja sam za akvarij od 125l naručio od firme sa Raba,Elegance Reef,vreća od 10 kila me je došla nekih 70-ak kuna ali je granulacija do nekih 5mm,provjerite malo u lokalnim aquashopovima ;)

Offline Bruno

Odg: Sitni supstrat za vrh posude
« Odgovori #6 : 18-03-2014, 19:50:56 »
treba smislit kakvu drobilicu

Offline MR

Odg: Sitni supstrat za vrh posude
« Odgovori #7 : 18-03-2014, 23:07:12 »
U okolici Siska ima neki kamenelom koji melje i distribuira kamen,pijesak i sl vulkanskog podrijetla crne boje,stvarno je črni kak "črni vrag". Imao sam ga doma prije par godina (susijed prevoznik nešto radio pa usput povezao par kubika)- Mislim da bi tu za 200-tinjak
kn mogli nabaviti za sve svoje izložbe. Budem se raspitao koji kamenelom i gje pa javim.

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Sitni supstrat za vrh posude
« Odgovori #8 : 19-03-2014, 08:06:35 »
Neki stari blender i udri ko maks po doviziji.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline sanjinko

Odg: Sitni supstrat za vrh posude
« Odgovori #9 : 19-03-2014, 14:10:32 »
mare,a hoće li ta turbo crna boja odnijet šta u estetckom smislu?ono koliko će se uklopit u cijelu sliku s drvom i vazom.ja je zamišljam po ovoj gore slici,kako bi to izgledalo kad bi supstrat bio crn.sori ako je glupo pitanje,budite nježni prema meni,please

Offline jurica

Odg: Sitni supstrat za vrh posude
« Odgovori #10 : 19-03-2014, 18:43:48 »
Neki stari blender i udri ko maks po doviziji.
I u dvije minute nema noža , inače kvarc je najabrazivniji materijal koji ja poznam. Mangan potroši ko da je od repe u petnaest dana   , a kamen vapnenac možeš drobiti godinama da ga ozbiljnije ne potroši.  :verycool:

Offline Marija

Odg: Sitni supstrat za vrh posude
« Odgovori #11 : 19-03-2014, 18:49:45 »
mare,a hoće li ta turbo crna boja odnijet šta u estetckom smislu?ono koliko će se uklopit u cijelu sliku s drvom i vazom.ja je zamišljam po ovoj gore slici,kako bi to izgledalo kad bi supstrat bio crn.sori ako je glupo pitanje,budite nježni prema meni,please

i meni se čini da totalno crno nije dobro ....
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline sanjinko

Odg: Sitni supstrat za vrh posude
« Odgovori #12 : 19-03-2014, 19:36:23 »
nisi mi odgovorila za liapor,ja sam ga imao prošle godine i dosta je sitan,barem meni izgleda, liči ko ovo s vaše slike.ja vizualno sam zamišljao tu crnu boju i meni onako u glavi to neizgleda dobro,a i neprirodno barem ja tako mislim.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Sitni supstrat za vrh posude
« Odgovori #13 : 19-03-2014, 20:30:17 »
Ja mislim da u Agrohoblaju sami melju floreopor.Treba samo staviti gušće sito.Pitaj ih dali ti to mogu napraviti i riješila si problem.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Marija

Odg: Sitni supstrat za vrh posude
« Odgovori #14 : 20-03-2014, 12:33:47 »
Zvao je Andrija Agrohoblaj, imaju samo 1-6mm čini mi se, ništa sitnije ....
Liapor je okrugao i nije lomljenog zrna pa nam se ne sviđa ...

Mislim da ću na kraju s nečim stuć floreopor i prosijat ga ... ako po nekoj normalnoj cijeni ne nađemo tamniji kvarcni pijesak. :grol:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai