Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: "žicanje", ožičavanje....roštilj  (Posjeta: 8766 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
"žicanje", ožičavanje....roštilj
« : 25-04-2014, 14:52:53 »
Nebi došao ni Mauro, ni G.Potter, ni Pall...jer sam premala !!  Al bi mi sad dobro sjela jedna radionica  :girl: i to u mom dvorištu !!



 Pitanja imam na pretek, čak ni drvca nebi trebali nositi sa sobom, čak bi moglo  pasti i koje drilanje...........a otvorila sam i pandorinu kutiju .......



...... počela sam čistiti neko bodljikavo  :mad2:  !!   I sada kada sam očistila od iglica i suhih grančica, i to samo pola drvca.........



vidim da bi mi dobro došla klapa za žicanje !!  Onak kak to vidimo s velikim  "dečkima" na youtube-u !  Čak si mislim da bi Radovan bio  :tlab: "ZA" !!  Al da neko opet ne veli: kaj nisi rekla da je i roštilj u igri....i ja bi došao  :tlab:!!   :tlab: jel se ja to samo šalim ili sam ozbiljna....protumačite kak očete ali ja ovo malo  :beurk: , ma kaj malo....veći je od mene i tri puta širi....


...........jednostavno moram ožicati !!  Ili ga moj muž opet poveže s plavom rafijom u stožac !! bina

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: "žicanje", ožičavanje....roštilj
« Odgovori #1 : 25-04-2014, 15:07:58 »
To drvo zahtjeva potpuni redizajn.Treba ga prorjediti i povratno skratiti koliko se može.I više od pola.Kad mu uđe svjetlo u unutrašnji dio potjerat će nove pupiće i grančice niže po granama,bliže deblu.Bit će ružan dvije-tri godine.Onda bi mu se polako počela vraćati ljepota.Vidimo se poslije 1.maja ako ga do onda ne sfriziraš. :woodworks:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: "žicanje", ožičavanje....roštilj
« Odgovori #2 : 25-04-2014, 15:13:03 »
 :beurk:  Pa već je na pol sfriziran !!!!  Čista estetika tj samo kozmetički dio....u kirurgiju se još ne razmim !!!

Pa i svjetlo mu je otvoreno !!



....vide  mu se čak i bubrezi !!!

Kaj bi trebalo i ove očišćene grane skratiti ???

Pa tko bi ga mogao onako ružnog gledati 2-3 godine ???  Trebat će ga prekriti s nekin da se mu narod ne smije !!  Ili da se ne smiju meni kaj sam napravila od njega !! :tlab:

Pa onda bu dobil "carevo novo ruho" !!

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: "žicanje", ožičavanje....roštilj
« Odgovori #3 : 25-04-2014, 15:30:10 »
Sve te suhe dijelove očisti sa grančica.Malo prorijedi i drugu stranu,tako da svjetlost uđe sa svih strana.Ta smrekica zna dobro baciti pupove i po granama gdje sada nema živih iglica.Potjera iz spavajućih pupova,no mora ostati na vrhu za sada zeleni dio.Napravi onoliko što misliš da si sigurna a ja ću ti onda dovršiti masakr... :pilanje:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: "žicanje", ožičavanje....roštilj
« Odgovori #4 : 25-04-2014, 15:33:03 »
Malo sam se krivo izrazio.Potjera po unutrašnjem djelu žive grane gdje su sada bile mrtve iglice.No treba čim veći dio izložiti svjetlosti.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: "žicanje", ožičavanje....roštilj
« Odgovori #5 : 25-04-2014, 15:37:44 »
Sve te suhe dijelove očisti sa grančica.Malo prorijedi i drugu stranu,tako da svjetlost uđe sa svih strana.Ta smrekica zna dobro baciti pupove i po granama gdje sada nema živih iglica.Potjera iz spavajućih pupova,no mora ostati na vrhu za sada zeleni dio.Napravi onoliko što misliš da si sigurna a ja ću ti onda dovršiti masakr... :pilanje:

 :dipl:   :verycool:  Skužila sam sve....do masakra...tu mi se je  face  !!!

Kada ga "otvorim" i s druge strane........stavim sličicu !!!  1.maj je tak daleko !!! kofi

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: "žicanje", ožičavanje....roštilj
« Odgovori #6 : 25-04-2014, 15:41:08 »
Vrag ga dal....znaš koji dobar nebarij ima !!!! :whoot: :whoot: :whoot: :whoot:
A početak debla je  face  !! :idiot: :idiot:

Bumo ga vadili....jednog dana ????

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: "žicanje", ožičavanje....roštilj
« Odgovori #7 : 25-04-2014, 18:36:18 »
Ako ga misliš kad vaditi onda reži grane par centimetara od debla.Da se naprave mali jinovi.To lijepo izgleda na tim malim smrekicama.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: "žicanje", ožičavanje....roštilj
« Odgovori #8 : 25-04-2014, 19:57:46 »


....otvaranje....





kiša me otjerala.....ali na tlu ima 15cm iglica pa je sav nebarij sakriven ...uglavnom trebam 4 dlana da ga obujmim !





Ovakve male smrekice....pa ova je viša od mene ! Ima dva debla, jedno je do pola visine mrtvo, gornji dio i može se napraviti dobar veći jin ako bi se uklapao!

Nisam vidjela prije kaj si napisao za rezanje i za jinove.....ali ostalo je dosta grana za rezanje, pa čemo imati kaj rezati  !!

S ovakvim rezanjem grana.....dakle skidanje sve lisne mase, jel bi to ja mogla vaditi.......sutra ??  Željezo se kuje dok je vruće !!  Dok imam radnu temperaturu  :verycool:

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: "žicanje", ožičavanje....roštilj
« Odgovori #9 : 25-04-2014, 20:30:50 »
Sada si ju previše izmučila ne vaditi.Treba polako provesti operacije,svake godine nešto i tek onda vaditi.Moraš biti strpljiva.Ubiti ju je najlakše,nije to smrekica stara par godina,pa da se tako lako presadi.Za to ti mora i srce pozeleniti. :halt:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: "žicanje", ožičavanje....roštilj
« Odgovori #10 : 25-04-2014, 20:56:31 »
 :mdr:  OK, primljeno na znanje!!!  Ja nebi bila ja da nisam pitala !!! :histerical:

 :whistle: :whistle: :whistle:  a možda......je već u tegli !!! :diablo:

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: "žicanje", ožičavanje....roštilj
« Odgovori #11 : 25-04-2014, 20:57:37 »
 :histerical: :happy2: :histerical: :happy2: :histerical:


Nije...časna riječ !!  Tvoja riječ mi ipak puno znači !!!! :takoTreba:

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: "žicanje", ožičavanje....roštilj
« Odgovori #12 : 26-04-2014, 08:09:51 »
Ak je tak onda bu dobro.Sada si je dobro prorijedila i neka tako ostane.Pokazaće ona tebi kad tad što želi. :bravoPrika:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline alexhor

Odg: "žicanje", ožičavanje....roštilj
« Odgovori #13 : 28-04-2014, 11:23:13 »
Hmm, ako je ja malo razumijem u igličavce (a ne rezumijem se baš) , nikad se ne reže sva zelena masa jer od svega toga ništa. Igličavci bacaju povratne pupove ako na grani postoji nešto zeleno pri vrhu, pa se tek onda krati kad ti pupovi potjeraju. U suprotnom, čisti die back. Dečki i puce, jesam u pravu?

Offline Marija

Odg: "žicanje", ožičavanje....roštilj
« Odgovori #14 : 28-04-2014, 11:45:04 »
Rezanje grana i vađenje istu godinu ..... nisam sigurna da će to dobro završit. Bilo bi najbolje da si ga izvadila posadila u posudu, pričekala par godina da se oporavi (kako je uobičajeno kod četinara) i onda krenula s stiliziranjem...  odnosno ako si je već sada rezala, nemoj je vadit dok se ne oporavi.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai