Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: "žicanje", ožičavanje....roštilj  (Posjeta: 8763 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: "žicanje", ožičavanje....roštilj
« Odgovori #15 : 29-04-2014, 07:38:44 »
Hmm, ako je ja malo razumijem u igličavce (a ne rezumijem se baš) , nikad se ne reže sva zelena masa jer od svega toga ništa. Igličavci bacaju povratne pupove ako na grani postoji nešto zeleno pri vrhu, pa se tek onda krati kad ti pupovi potjeraju. U suprotnom, čisti die back. Dečki i puce, jesam u pravu?
To nismo niti rekli.Možda si krivo iščitao.Očistiti granu od suhih dijelova,prorijediti krošnju,da uđe što više svijetla i kad niže na grani potjera spavajuće pupove onda cijelu granu povratno skratiti,da dođemo što bliže deblu.To je cilj,no postupak traje godinama.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: "žicanje", ožičavanje....roštilj
« Odgovori #16 : 29-04-2014, 14:17:29 »
Meni je cilj bio....očistiti grmoliko stablo  :tlab: od suhih djelova !!  To je i napravljeno...samo orezivanje suhog i  mrtvog granja !  Svaka grana koja je sada ostala ima samo na vrhu zeleni dio ! Sredina grma je bila puna otpalih žutih iglica koje su se gomilale više od 20 godina ! Svakih par godina osušio se jedan dio grana, a praznine nastale nakon orezivanja mm je povezao plavom špagom...e to mi je bio cilj...maknuti špagu kojom je bio grm krpan !!  Već sada grm izgleda sjajno, zapravo..sada izgleda zdrav ! A sada ćemo vidjeti, pošto je otvoren sa svih strana, kolika je njegova moć bacanja mladih  grančica po očišćenim granama !!

A jednog dana.....ako pokaže imalo želje za daljnjom suradnjom.....od ovog bi moglo zbilja postati nešto !!   

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: "žicanje", ožičavanje....roštilj
« Odgovori #17 : 30-04-2014, 07:00:15 »
Te mini smrekice znaju bacati nove grane iz spavajućih pupova,ali to može biti za godinu-dvije.Moraš biti strpljiva. bina
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: "žicanje", ožičavanje....roštilj
« Odgovori #18 : 09-05-2014, 15:43:06 »
Radovane....nisam te jučer stigla pitati za ovog velikog-malog !!  Al sam vidjela da si bio pored njega ....pa kako ti izgleda, kaj misliš o njemu...sada nakon kaj si ga vidio uživo ????? :tlab:

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: "žicanje", ožičavanje....roštilj
« Odgovori #19 : 12-05-2014, 07:06:37 »
Dosta dobro.No ako ga misliš bilo kad pretvarati u bonsai formu i vaditi,ima tu još jako puno posla.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!