Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: problemi :(  (Posjeta: 7431 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline brko

Odg: problemi :(
« Odgovori #15 : 01-05-2014, 20:27:51 »
  -u pravu su hoxsy orah tamani sve ispod sebe :korijenom,sjenom a tek lišće ako ostane tu rava ne raste ,ćek i tekutima smeta .... :smile:

Offline brko

Odg: problemi :(
« Odgovori #16 : 01-05-2014, 22:20:49 »
  -imam pitanje, dali je rano za deflijaciju lipe ,ima neke flekice po lišću pa bi pokido lišće i pošprico ,možda drugo bude ok.prihvaćam svaki dobronamjerni savjet ili kritiku..

Offline Hoxy

Odg: problemi :(
« Odgovori #17 : 02-05-2014, 20:28:57 »
Ovisi koji je izvor flekica, dal su flekice nastale gljivično, zbog kukaca ili zbog nekih abiotskih čimbenika. i naravno o veličini flekica. ja skidam samo ono lišće kojima se posuši preko 50 % zelene površine. ako su flekice male, ostavi ih, nije to ništa strašno

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: problemi :(
« Odgovori #18 : 04-05-2014, 14:29:03 »
  -imam pitanje, dali je rano za deflijaciju lipe ,ima neke flekice po lišću pa bi pokido lišće i pošprico ,možda drugo bude ok.prihvaćam svaki dobronamjerni savjet ili kritiku..
Defolijacija se u pravilu može vršiti negdje do kraja šestog mjeseca.Ali se vrši na zdravim i jakim stablima,ne na oštećenim i slabim.Ako je drvo slabo i bolesno sa defolijacijom češ ga samo dodatno oslabiti.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!