Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Walter Pall u mom vrtu (International Bonsai Academy u Pazinu)  (Posjeta: 89003 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline alexhor

Odg: Walter Pall u mom vrtu (International Bonsai Academy u Pazinu)
« Odgovori #120 : 19-04-2015, 22:04:41 »
Ovo je bio jedan od onih dana kada jedan hobi bude središte svijeta, kao da ništa drugo ne postoji.  Tucet ljudi od kojih se većina nikad nisu međusobno upoznali okupe se oko zajedničkog interesa u potrazi za novim znanjem i idejama. Hvala jurici na prilici da po drugi put u svom kratkom "bonsaističkom" životu imam priliku slušati Waltera, koji je u stanju uvijek dati nove ideje ideja i generalno usmjeriti način razmišljanja o razvoju i brizi za malo drveće u posudi.
Jurica je podnio veliki teret, jer dok smo svi lako raspravljali o tome koju veliku i godinama pažljivo razvijanu granu treba odrezati, on se trebao suočiti sa svim svojim strahovima "rezanja". Napunio je izrezanog granja za dvoje tačke ali je to podnio kao pravi heroj, shvaćajući osnovni postulat : "to make a tree beautiful, first you need to make it ugly". Iako smo svi s tugom gledali lijepo formirane grane kako završavaju u smeću, svi smo znali da su juričina drva dobila novi život. Unaprijed se veselim kako će sve izgledati kroz nekoliko godina.
I ja bih zahvalio jurici i njegovoj obitelji, našim vrijednim domaćinima (posebno hvala jurici na lijepom malom orientalisu o kojem ću voditi posebnu brigu), hvala Draženki na besprijekornoj dostavi mene i Radovana na poziciju a potom natrag doma. Hvala Mariji i Andriji na tome što ih uopće poznajem, te Andriji na demonstraciji "drilanja", hvala naravno i Sanjinu koji nas je otrpio i odradio odličan pomoćni posao. Hvala Walteru na uvjerljivoj demonstraciji strasti prema malom drveću i puno teoretskih i praktičnih mudrosti. I na kraju hvala svima ostalima na lijepom druženju.
 :jupije:
Evo i mojih sto fotki koje će biti dostupne na DB najmanje mjesec dana:
https://www.dropbox.com/sh/x52x4zk1fov49k1/AAC8SVE_CVpHqI5RwH1_MeJoa?dl=0

Offline brko

Odg: Walter Pall u mom vrtu (International Bonsai Academy u Pazinu)
« Odgovori #121 : 19-04-2015, 22:20:14 »
  -Prve slike su stigle :yupi:,postavio Alexor :bravoPrika:,raj za srce i dušu sad bar znam šta ću do ponoći 8).

Offline LONICERA

Odg: Walter Pall u mom vrtu (International Bonsai Academy u Pazinu)
« Odgovori #122 : 19-04-2015, 22:40:48 »
 :hvalaaa:

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Walter Pall u mom vrtu (International Bonsai Academy u Pazinu)
« Odgovori #123 : 20-04-2015, 09:39:39 »
Točno je sve tako kako su napisali Draženka i Aleksandar.Sretne se tucet ljudi koje veže zajednička ljubav prema bonsaiu,okupe se oko majstora i ljudine Palla i kao da se oduvijek poznaju.Prekrasan dan i doživljaj za pamčenje.Hvala Jurici na domačinstvu i poklonima i pozdrav svima iz Međimurja. :hvalaaa:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline LONICERA

Odg: Walter Pall u mom vrtu (International Bonsai Academy u Pazinu)
« Odgovori #124 : 20-04-2015, 09:52:43 »
Vidim da je odluka pala o presađivnju nekih drvaca iako je vegetacija krenula. Što vam je WP rekao o tome.  Kada, pod kojim uvjetima, što treba poštivati...?

Offline alexhor

Odg: Walter Pall u mom vrtu (International Bonsai Academy u Pazinu)
« Odgovori #125 : 20-04-2015, 10:04:09 »
Rekao je da se to može te da i on tako radi, da još nije prekasno. Nakon što su se rasplinuli "upitnici" iznad glava, jurica se primio posla i uz pomoć drugih sve je prošlo dobro. Nije bilo drastičnog kraćenja i "razmatanja" korijenja, samo promjena pozicije drveta, mislim da je jedini pravi uvjet da drvo mora biti zdravo i jako živo i vigorasto.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Walter Pall u mom vrtu (International Bonsai Academy u Pazinu)
« Odgovori #126 : 20-04-2015, 10:16:40 »
To se radi kod gotovih ili polugotovih drva,kad se prebacuju iz jedne posude u drugu.Iz manje u veču ili obrnuto.Bitno je da se previše ne dira korijen,samo se prilagodi novoj posudi i pozicionira drvo.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Marija

Odg: Walter Pall u mom vrtu (International Bonsai Academy u Pazinu)
« Odgovori #127 : 20-04-2015, 12:03:26 »
Super vikend i duženje. Hvala svim Vukovićima što su nas primili i preživjeli invaziju!
Drago mi je da sam vas upoznala i vidimo se opet.  :hvalaaa:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline mansa12

Odg: Walter Pall u mom vrtu (International Bonsai Academy u Pazinu)
« Odgovori #128 : 20-04-2015, 18:21:49 »
Ja samo mogu da kažem da se isplatilo voziti do Istre, biti deo tog druženja, upoznati nove prijatelje i videti se sa starijim, slušati Waltera... Vožnja nazad mi je bila sa osmehom na licu, posebno kad se setim "pilečih grudi"  :idiot: uglystupid...
Veliko HVALA Igoru i Anici, uživali smo u vašem gostoprimstvu.
Ovo su moje slike:
https://www.dropbox.com/sh/hwr4su8t0m2bgix/AADhJYf2TF0mIP1MizeRwKkFa?dl=0

Offline sanjinko

Odg: Walter Pall u mom vrtu (International Bonsai Academy u Pazinu)
« Odgovori #129 : 20-04-2015, 19:17:23 »
evo da i ja malo nešto napišem glede druženja.bilo je baš lijepo, po mome guštu.ja sam igoru zahvalan što mi je otvorio oči glede bavljenja bonsaima i najmanje je šta mogu je da nosim kašete s drvima,radit šta god treba.svaka čast obitelji vuković na svemu i na velikom odradjenom poslu,odlični ljudi.za Mariju i Andriju sam pretpostavljao da su jednostavni i normalni ljudi,al još su me i više oduševili,uvijek ste dobrodošli u moj "vrt".varaždinska +zg ekipa svaka čast takodjer(p.s Radovan stablo mi je prisvojila žena,nju ne fasciniraju one moje grdosije).drago mi je da sam upoznao i Saška i suprugu,baš jednostavni ljudi(potegnut iz Makedonije do Istre,kapa do poda).sve je bilo za deset,jedino mi je u nekim trenucima bilo žao Igora kad su mu neke srcu drage grane odlazile u povijest.i za kraj, fascinantna je energija gospodina waltera,a da ne govorim o načinu prenošenja ideja i obijašnjenja istih.volim takve ljude!
Nadam se da ćemo se ubrzo sresti u ovom broju


Offline Marija

Odg: Walter Pall u mom vrtu (International Bonsai Academy u Pazinu)
« Odgovori #131 : 21-04-2015, 16:35:33 »
. Vožnja nazad mi je bila sa osmehom na licu, posebno kad se setim "pilečih grudi"  :idiot: uglystupid...
E jesmo se ismijali  :girl:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline TiTech

Odg: Walter Pall u mom vrtu (International Bonsai Academy u Pazinu)
« Odgovori #132 : 23-04-2015, 00:41:05 »
Bilo je odlicno!  :jupije: Drago mi je da sam upoznao i druzio se sa dijelom ekipe sa foruma... Pozdravljam svih jos jedanput, Igoru (jurici) zahvaljujem na pozivu i nadam se skorom susretu.  :bravoPrika:

Walter je genijalac, jednostavan, dobar predavac i svakako inspirativan.  :chinaman:

Evo i mojih slika...

Offline TiTech

Odg: Walter Pall u mom vrtu (International Bonsai Academy u Pazinu)
« Odgovori #133 : 23-04-2015, 00:43:00 »
...

Offline TiTech

Odg: Walter Pall u mom vrtu (International Bonsai Academy u Pazinu)
« Odgovori #134 : 23-04-2015, 00:44:56 »
...