Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Pupovi!  (Posjeta: 4295 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Pupovi!
« : 02-05-2014, 10:16:49 »
Bok ekipa. Da vas pitam? Sva drva i bjelogorica i četinari sve se zeleni al največe drvo breza ovogodišnja neče. Krenila je i stala .pupovi su nabubrili i krenulo lišče nekih par mm i sve stalo. Ima puno grana i sve su svijetlo smeđe i sviježe od prvog dana. Ima li tko kakav savjet. Da drvo stavim pod ,crnu vreču? Zaljevam ga kao i sve a i kisne . Neki su ljudi odustali od hrastova al meni se od breze ne odustaje. Walter mi je rekao da ih je desetak uništio al je na kraju uspio.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Adrian

Odg: Pupovi!
« Odgovori #1 : 02-05-2014, 12:34:31 »
Ako si je vadio ove godine i jako povratno kratio, onda će ti vjerojatno potjerati kasnije iz spavajućih popova po starijim granama, a ovogodišnji pupovi slabo, naravno pod uvjetom da je imala dosta korijenja. Da bi krenula iz spavajućih pupova nažalost se treba prvo dobro ustabiliti u supstratu, a ovaj ne smije nikad biti presuh za brezu. Stavi u polusjenu.

Offline Adrian

Odg: Pupovi!
« Odgovori #2 : 02-05-2014, 16:36:34 »
Eto, ova je isto bila vađena krajem veljače.

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Pupovi!
« Odgovori #3 : 02-05-2014, 19:14:09 »
Da u to vrijeme sam i ja vadio. Ima dosta korjenja više nego one prošlih sezona. Poprsko sam je drinom pa čemo vidjeti. Slika je na fb profilu ak nekog zanima.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Bocko

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 920
  • Lokacija: Zgb Rudeš
  • Total likes: 1
  • bocko.Shohin.bonsai
Odg: Pupovi!
« Odgovori #4 : 02-05-2014, 19:17:04 »
Ova tvoja je sađena u pomicama predpostavljam.
When I grow up they will be a day when everybody have to do what I say!!!!!

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Pupovi!
« Odgovori #5 : 03-05-2014, 14:26:04 »
Adrijan...može pitanje  :mdr: : ove godine izvađena brezica baca mi kao luda grane ali tamo gdje ne treba, pri dnu u razini substrataa vjerojatno i iz samog korjenja uglystupid !  Tjera ona i krošnjicu ali ovo dolje me baš bode u oči ! Dal da ostavim ovo kaj niće i raste u razini substrata ili da ostavim da se bolje zakorijeni ??

Offline Adrian

Odg: Pupovi!
« Odgovori #6 : 03-05-2014, 18:26:32 »
Vjerojatno si ju prejako prikratila kod vađenja. Breza ne voli rez u mirovanju. Načelno, ako se oplijevi nepotrebni rast, više energije se usmjeri u dio koji ostaje. Naravno pod uvjetom da je sve ok sa korijenjem i da se dobro primila. Poplijevi kad si sigurna da se dobro pimila.

Offline DonQuijote

Odg: Pupovi!
« Odgovori #7 : 04-05-2014, 10:28:19 »
To će se dešavati prvih nekoliko godina kasnije, kad se malo formira krošnja, više ne baca pri dnu. I pripazi da je orezuješ samo na zeleno, onda se brzo oporavi a kada orezuješ zimi ili prije pupanja kao ostala drva grane vrlo rado odumru.

Offline brko

Odg: Pupovi!
« Odgovori #8 : 04-05-2014, 13:53:16 »
  -ja moju brezu orezujem u rastu na tri lista ,i to poćevši od onog najnižeg skoro uz deblo,16 godina je tu i hvala bogu dobro je i raste i deblja,a pupove koji krenu nisko ili pri panju nožićem recne uz deblo kad su 1 -1,5 cm i to je to ,no možda neko ima više komada pa bolje kuži ,pe nek ti da savjet...