Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Kupujem bonsai drvo. Molim pomoć, savjet.  (Posjeta: 30258 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Luc de Fuc

Odg: Kupujem bonsai drvo. Molim pomoć, savjet.
« Odgovori #15 : 12-08-2014, 11:54:15 »
Tebi don mi se uopće neda odgovarati.. ti uopće ne čitaš što pišem, lupaš neku svoju priču kao da je imaš pripremljenu negdje sa strane pa samo c/p.. to se da zaključiti iz već prvog odgovora koji si mi napisao 

polaako polaaako...
lenjivac...nemoj biti lijen...  :idiot:

don ti dobronamjerno govori...
slušaj, moj savjet ti je slijedeći:
ili kupi ovaj "mallsai" fikus za soma kuna pa buš se namučio prvu zimu sa njim i plakao kad buš ga gledao kak se muči i umire...jer to je šrot ako hočeš imati bonsai...loša zemlja, biljka neprimjerena našem klimatu, a i iskreno ružan je...
ili iskopaj neko drvo u proljeće a do tada se pripremi, educiraj, čitaj i pitaj...
ili naajbolja varijanta, ako si u zagrebu ili negdje blizu, naleti do mene, imam 100 ligustruma za prodat, naći ćemo nešto sigurno...đabalesko su povoljni...

pozdraff...

L

najbitnije ti je da se ne živciraš, a pogotovo ne svađaš tu na forumu...znaj da je sve dobronamjerno, koliko god ti to ne zazvučalo tako...

Offline lenjivac

  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Lokacija: Krošnja stabla tropske kišne šume Srednje Amerike
  • Total likes: 0
Odg: Kupujem bonsai drvo. Molim pomoć, savjet.
« Odgovori #16 : 12-08-2014, 12:13:48 »


Nevolim čitat jbg. Kakvo ja to tropsko drvo morem skopat kod nas uopće?
Svoj samotnjački život provodim ovješen svojim kandžama na grani s leđima prema tlu.  Hranim se gotovo isključivo lišćem, tu i tamo pojedem neku voćku ili malenog beskralježnjaka.

Neki ljudi kažu da živim baš kako mi i ime govori, da sam stvarno lijen. Često provedem i više od tjedan dana viseći naglavce s istog stabla. Silazim na tlo samo jednom u tjednu kako bi obavio nuždu ili da promijenim stablo.

Offline Luc de Fuc

Odg: Kupujem bonsai drvo. Molim pomoć, savjet.
« Odgovori #17 : 12-08-2014, 12:37:35 »
pa onda dobro...
al znaj da nema univerzalnog odgovora...tak da ak nečeš čitat tuđa iskustva, pogreške i uspjehe onda znaj da češ ih sam morat proć...pričam za bonsai

tropskog bilja kod nas nema...pogotovo na kontinentu...ak ak si za njih zapeo, i ak neš i nabaviš, plakat češ kad tad...vjeruj mi, prošo sam to...

kak 'oš...

Offline donna

Odg: Kupujem bonsai drvo. Molim pomoć, savjet.
« Odgovori #18 : 12-08-2014, 12:38:17 »
Evo ga opet jedan "biser" !
Kaže Lenjivac da ne voli čitati, a istovremeno optužuje Dona ( i to još malim slovom napiše "don", što znači da ne voli niti pisati) kako ne čita što je ona napisao  :tup:

Lenjivac, moj ti je savjet da si kupiš plastični bonsai ili onaj spleten od žičica s kamenčićima umjesto listova. Oni ti definitivno neće krepat nikada i možeš ih imati 365 godišnje dana u kući  :takoTreba:

Offline grabar

Odg: Kupujem bonsai drvo. Molim pomoć, savjet.
« Odgovori #19 : 12-08-2014, 12:45:57 »
lenjivac pa zar je takva problem malo pročitat ako si već zagriza za bonsai onda ćeš morat čitat  ako nečeš onda zaboravi bonsai primi se nečeg drugog možda politika je za tebe tamo se ne trebaš naučit čitat nego blejat i još ćeš diplomu dobit :dipl: nek ti je sa srićom

Offline Luc de Fuc

Odg: Kupujem bonsai drvo. Molim pomoć, savjet.
« Odgovori #20 : 12-08-2014, 13:00:15 »
pooolako ljudi, ba, što ga sad napadošte...

sve bu oke...već buš se snašao...odeš na jadran po palmu i to ti je to... hihi

malo si nam na piku, sori...


Offline lenjivac

  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Lokacija: Krošnja stabla tropske kišne šume Srednje Amerike
  • Total likes: 0
Odg: Kupujem bonsai drvo. Molim pomoć, savjet.
« Odgovori #21 : 12-08-2014, 16:40:27 »
Zamjerilo mi se čitanje zbog ovakvih postova kakve don kuca. Krenem čitat i proljev dobijem....  :lol:

Znači kod nas se nemre iskopat tropsko drvo, ono bi jedino preživjelo u uvjetima koje mu mogu ponuditi, a vi me šaljete vaditi drvo? Di je tu logika  :question:
Svoj samotnjački život provodim ovješen svojim kandžama na grani s leđima prema tlu.  Hranim se gotovo isključivo lišćem, tu i tamo pojedem neku voćku ili malenog beskralježnjaka.

Neki ljudi kažu da živim baš kako mi i ime govori, da sam stvarno lijen. Često provedem i više od tjedan dana viseći naglavce s istog stabla. Silazim na tlo samo jednom u tjednu kako bi obavio nuždu ili da promijenim stablo.

Offline DonQuijote

Odg: Kupujem bonsai drvo. Molim pomoć, savjet.
« Odgovori #22 : 12-08-2014, 17:42:44 »
Zamjerilo mi se čitanje zbog ovakvih postova kakve don kuca. Krenem čitat i proljev dobijem....  :lol:


Eto napretka, riješio si problem gnojenja :great:

Offline lenjivac

  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Lokacija: Krošnja stabla tropske kišne šume Srednje Amerike
  • Total likes: 0
Odg: Kupujem bonsai drvo. Molim pomoć, savjet.
« Odgovori #23 : 12-08-2014, 19:15:47 »
 :jupije:
Svoj samotnjački život provodim ovješen svojim kandžama na grani s leđima prema tlu.  Hranim se gotovo isključivo lišćem, tu i tamo pojedem neku voćku ili malenog beskralježnjaka.

Neki ljudi kažu da živim baš kako mi i ime govori, da sam stvarno lijen. Često provedem i više od tjedan dana viseći naglavce s istog stabla. Silazim na tlo samo jednom u tjednu kako bi obavio nuždu ili da promijenim stablo.

Offline jurica

Odg: Kupujem bonsai drvo. Molim pomoć, savjet.
« Odgovori #24 : 12-08-2014, 21:56:40 »
AKO GOVORIMO O BONSAI FIKUSU I AKO VEĆ NEŠTO ŽELIŠ IMATI TROPSKO NABAVI SI BAR NEŠTO SLIČNO OVOM
http://ibonsaiclub.forumotion.com/t9796-ficus-kinmen-progression
JER TO SE MOŽE NAZVAT BONSAIEM , ONO ŠTO SI TI ŽELIŠ KUPITI JE VIŠE NALIK CESTI ZA VRH SLJEMENA.
I JOŠ JEDNA STVAR TI IPAK NE ŽIVIŠ NA FLORIDI ILI U TROPIMA DA BI TI TO OPSTALO , JEDINO DA OD STANA NAPRAVIŠ TROPSKU PRAŠUMU ! OVDJE TE MALO JBE. KLIMA PRIJATELJU.

Offline sanjinko

Odg: Kupujem bonsai drvo. Molim pomoć, savjet.
« Odgovori #25 : 12-08-2014, 22:31:32 »
Tebi don mi se uopće neda odgovarati.. ti uopće ne čitaš što pišem, lupaš neku svoju priču kao da je imaš pripremljenu negdje sa strane pa samo c/p.. to se da zaključiti iz već prvog odgovora koji si mi napisao 
prvo ovo ti piše malo stariji početnik kao ti!
Drugo:nije ti lijepo tako odgovarati čovjeku koji se ovom UMJETNOŠĆU bavi više nego što ti imaš godina.sve sam pročitao šta si napisao i DON ti je samo htio pomoći da uzalud ne trošiš novac(ali za takav tvoj  istup kasnije dobro je da se opečeš financijski).ukoliko ne želiš čitati pa kako ćeš išta znati o ovoj UMIJETNOSTI,A KAMOLI O ODRŽAVANJU DRVA NA ŽIVOTU.MILIJARDU JE ISTIH PITANJA LJUDI POSTAVILO KAO TI SAMO TREBAŠ TRAŽIT NA FORUMU.tebi je vjerojatno "ton"Donovih poruka zasmetao,ali vjeruj mi takve ljude u životu želiš imati uza sebe,koji ti ne tepaju,već kažu direktno.nakon svega,ako  želiš BITI DIO OVE UMIJETNOSTI ČITAJ,PREGLEDAVAJ OVAJ FORUM DO BESKONAČNOSTI,A AKO ŽELIŠ IMATI NEKO KOMERCIJALNO GOVNO NA POLICI SVOJEG FENSI UREDJENOG STANA ONDA TI OVDIJE NIJE MIJESTO,VEĆ PARE I U BAUHAUS ILI DI VEĆ I TAKO SVAKI MIJESEC ZBOG SVOJE BAHATOSTI,A AKO NEMAŠ BAŠ "VREMENA"ONDA ĆEŠ MALO RIJEDJE U SHOPINGA SAMIM TIME I POLICA ĆE BITI PRAZNA.

Offline brko

Odg: Kupujem bonsai drvo. Molim pomoć, savjet.
« Odgovori #26 : 12-08-2014, 23:54:11 »
  -godina imam dosta,znanje o bonsaiu skromno ,prije par mjeseci sam otkrio ovaj forum i ove drage i ljubazne ljude koje sam ponekad udavio svojim pitanjima ,ali neznam odkud tebi LENJIVAC pravo da tako pišeš .
  -možda zato što glavaćke visiš sa drveta,pa ti je dupe više glave,daj budi ćovjek ,svi će ti lijepo odgovoriti na pitanje i neće te sprdati iako si poćetnik.
mislim da ti netreba nikakve provokacije ,nego solidan temelj za dalji rad ukoliko te stvarno ponese ovaj hobi.većina ovih dama i gospode su prešli puno km. i nateglili se alata i oprema i mislim da ne zaslužuju ovako bahato ponašanje.
  -neka mi oproste svi koji misle da sam se istrćao nepozvan,osobno se osjećam i te kako prozvanim ,teško se ljutim no sad sam blizu.
nadam se da nikad nisam bio prevelik davež ,jer ćitajući pojedine izjave osjećam sram umjesto onog ko ih je napisaoi mislim da to nije u redu -eto toliko.

Offline lenjivac

  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Lokacija: Krošnja stabla tropske kišne šume Srednje Amerike
  • Total likes: 0
Odg: Kupujem bonsai drvo. Molim pomoć, savjet.
« Odgovori #27 : 13-08-2014, 01:39:21 »
Jao vas priljepaka, kad treba konkretno neki savjet dat nema vas, bitno da ste sad tu.  8)
Ajde pročitajte moj prvo post, pa pročitajte od dona odgovor.
Kakvo on crno sjemenje spominje? Čemu spominje da je bonsai drvo kao i svako drugo?
Ajde odgovorio sam na to lijepo, da bi majstor opet kasnije meni rekao da prvo moram naučiti što je bonsai. Ma ajde  :mac:  :boxing:

Na bonsai sam naletio slučajno na youtube-u. Dok sam tražio biljke mesožderke jedno bonsai drvce se pokazalo desno među youtube prijedlozima, izgledalo mi zanimljivo pa sam to pogledao. Mislio sam da je bonsai ime biljke, pa sam išao tražiti sjeme bonsai na ebayu, pošto sam tamo kupovao i sjeme za venerinu muholovku. Za bonsai rezultata baš i nije bilo, pa sam ponovno gledao šta je to bonsai na ozbiljnijim stranicama, wiki, blogovi i ovaj forum. Nakon što mi je bilo jasno kaj je bonsai registirao sam se ovdje i tražio savjet za drvo.

Tak da mi nemoš sad reć da naučim kaj je bonsai.
Dal taj ficus iz bauhausa po svim točkama prolazi pod bonsai meni je nebitno, pa nebum na natjecanja išao sa njime.
Svoj samotnjački život provodim ovješen svojim kandžama na grani s leđima prema tlu.  Hranim se gotovo isključivo lišćem, tu i tamo pojedem neku voćku ili malenog beskralježnjaka.

Neki ljudi kažu da živim baš kako mi i ime govori, da sam stvarno lijen. Često provedem i više od tjedan dana viseći naglavce s istog stabla. Silazim na tlo samo jednom u tjednu kako bi obavio nuždu ili da promijenim stablo.

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Kupujem bonsai drvo. Molim pomoć, savjet.
« Odgovori #28 : 13-08-2014, 13:03:16 »
e...baš smo priljepci !!!  Baš sam se i ja priljepila....i baš uživam u svakom trenutku s ovim priljepcima !!! A ti, ljenjivac dragi, ako se ne priljepiš ....nikad nečeš imati "svoj" bonsai !!  Imat ćeš samo kupljeni, a ti to samo i želiš....pa kupi jedan, pa za par tjedana drugi....pa vidjet češ dokle tako !!

Prvi put čujem da netko od čitanja dobije proljev....ok..... ako nekaj izvadiš iz plave preporučene pošiljke, možeš dobiti i proljev !! :zbunjen:

Dakle, dečko ne želi čitati, ne želi kopati......pa kako će dalje održavati "bonsai" koji kupi !!! :quiet: :quiet: :quiet:

Imam prijedlog.......



........kupiš, staviš na policu, tu i tamo isturiraš (kao ja ovaj svoj samo za ovo fotkanje :diablo:)....i najbitnije...ni nakon 365 dana u stanu, bez rezuckanja, prihrane i svakodnevnog zalijevanja...imaš SVOJ BONSAI !!


Offline alexhor

Odg: Kupujem bonsai drvo. Molim pomoć, savjet.
« Odgovori #29 : 13-08-2014, 14:09:46 »
Na ovom forumu sam naišao na odgovor jednom početniku koji je glasio ovako nekako "koje god drvo da kupiš ionako će vjerovatno uginuti"
Zanima me koje su to najčešće greške početnika, zašto bi drvo uginulo?

Evo još jednog priljepka, da pokažemo da smo svi mi u krivu jedino si ti očito u pravu. Gornja rečenica je iz tvog prvog posta. Nije nimalo bahato kad se početniku odgovori da će mu kupljeno drvo (u Bauhausu) uginuti jer to se događa 99.9%.
No, ti tražiš savjet ali nisi zadovojan odgovorom, jer si uvjeren da si ti posebna vrsta, samo ti netko treba reći u čemu su drugi početnici pogriješili i ti ćeš zatim ispraviti stvar.
Pa evo, ako hoćeš moje skromno i iskreno mišljenje, prva početnička greška s kupljenim drvcima je zapravo sama kupnja. Najozbiljnije.

I stvarno bi trebao posjetiti nekoga od ovih ljudi da pogledaš njihova drva, možda bi tada vjerovao na riječ, i ne bi ljude zvao priljepcima jer ti pokušavaju ukazati na pravi put,  uvjeriti te da ne postoje prečice, i da je komercijalni bonsai namijenjen isključivo skupljanju novaca, a ne umjetnosti i hortikulturi. To su nabrijana drva koja žive u friziranim uvjetima. U svom stanu nećeš nikad moći napraviti takve uvjete. Ako i dalje ne vjeruješ, onda kupi taj bonsai, a onaj tko će ti ga prodati nek ti da i upute ili preporuku, ako to prodaje morao bi to i znati. A ovdje na forumu ćeš uglavnom dobiti savjete za drva iz prirode, jer se kupljenim bonsaijem gotovo nitko ne bavi. Neki zato jer im je rečeno da to ne vrijedi, a neki bogami i zato jer nisu vjerovali na riječ i bili su voljni svoje iskustvo platiti koliko košta u dućanu.