Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Drilanje  (Posjeta: 40379 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marija

Odg: Drilanje
« Odgovori #15 : 09-06-2014, 16:52:29 »
MARE AKO MOŽEŠ IZMJENIT GREŠKU KOD UPISA TEME POMOZI,AKO NE ISPRIČAVAM SE NA NEPISMENOSTI.
Jesam   :mdr:

Očekivala sam.... :zamisljen:  da Marija napiše koju utješnu riječ, onako ženski, kao netrebaš se toga bojati...i  :happy2: ....... a kad ono, uistinu  i od srca...došla utjeha od Sanjinka !
Ja sam dril-TRUBA  uglystupid, pojam nemam o drilanju, to je valjda jedino što ne radim oko bonsaija .... nego je to u potpunosti Andrijino  :turpija:
Nema utjehe.  :hihihi:

Sanjinko.... :worthy:  ne da se  drilanja plašim...plašim se i čitanja o drilanju !!  Nije to za ženske ruke, za takve stvari moram naći "svog Kevina"  !! ;)  Ja sijem smrt i flaksericom !! face

 :lol: :lol: :lol:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: Drilanje
« Odgovori #16 : 09-06-2014, 16:59:11 »
Nisam od onih koji voli pisati, jer se više bavim praksom, no rado ću podjeliti svoje znaje s tobom ili s bilo kim drugim praktično u radu na materijalu.

To što si napisao je stvarno minimaln trošak,  koliko dobiješ informacija i znanja na samo jednoj radionici.

Mi se svi ovdje bavimo praksom.  :zamisljen:
Odnosno bolje da kažem koliko se tko bavi praksom fino se sve vidi na forumu.

Nekako mi se nameće samo od sebe ... da ti kažem da ako, kako sam kažeš - ne voliš pisat, ne pišeš ništa, čak ni pozive na svoje radionice!  :girl:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline zen

Odg: Drilanje
« Odgovori #17 : 10-06-2014, 11:25:05 »
Baš mi je žao, ali očito ako nisi kisi kisi na forumu, zabrani ti se izraziti svoje mišljenje. NISI POŽELJAN!

Offline Marija

Odg: Drilanje
« Odgovori #18 : 10-06-2014, 12:00:03 »
Baš mi je žao, ali očito ako nisi kisi kisi na forumu, zabrani ti se izraziti svoje mišljenje. NISI POŽELJAN!

Samo primjećujem da ti forum služi isključivo za besplatno reklamiranje kluba i radionica.  Tako da će ti teško proći ta teza da ti je netko nešto zabranio. :smile:

Eto ja te pozivam da promjeniš stav i počneš, za promjenu, uživat u blagotatima forumske konverzacije i razmjene iskustva!  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline sanjinko

Odg: Drilanje
« Odgovori #19 : 10-06-2014, 20:50:56 »
Baš mi je žao, ali očito ako nisi kisi kisi na forumu, zabrani ti se izraziti svoje mišljenje. NISI POŽELJAN!
malo smo skrenuli s teme ali nema veze. ja neznam dali je netko tebi zabranio iznjeti svoje mišljenje ili da kad TI stavljaš termine za tvoje radionice,ti netko napiše da "nije neka tema za pisanje".ja neznam koliko ti sudjeluješ s praktičnim savjetima na ovom forumu,tj.koliko si vlastitih iskustva i dobrih i loših iznio ovdje jer sam frižak na  forumu.reći ću ti direktno,mene nerviraju ljudi koji za neku stvar(u ovom slučaju drilanje električnim alatom)  kažu ova druga tehnika je bolja(u šta nesumnjam jer ručni rad je svemir),ali kad treba konkretno to obrazložit(jer sam ti napisao da sam za primjenu boljeg uvijek),i dati neki savjet,ništa.obožavam ljude koji svoje iskustvo žele prenjeti na druge,a ova starija ekipa to ovdje fantastično ćini.pa daj kao šta te i mare poziva tako te ija ponovno pozivam da nas upoznaš barem šturo o onim tehnikama koje si spominjao.

Offline sanjinko

Odg: Drilanje
« Odgovori #20 : 10-06-2014, 21:00:08 »
i da nije bilo negativnih emocija u mom postu  :mdr: :mdr: :mdr:

Offline Marija

Odg: Drilanje
« Odgovori #21 : 10-06-2014, 21:08:52 »
Ručno drilanje, nema šanse ... na četinarima su moguća neka guljenja jer se drvo vlaknasto uzdužno raslojava ... ali na lišćarima nema šanse.
Ne pričam iz prakse, već više onako bezveze komentiram, kao voajer   :turpija:  :happy2:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: Drilanje
« Odgovori #22 : 10-06-2014, 21:13:20 »
hrast česvina

1. original
2. odmah nakon drilanja 2011. (Andrija je pospajao postojeće rupe i uklopio ih u shari)
3. drilanje nakon 2 god. 2013.  :smile:

Meni je najdraže kada se drilanje uopće ne vidi, kada izgleda kao da je stablo s tim izvađeno.

http://www.animabonsai.com/?p=5251
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Drilanje
« Odgovori #23 : 11-06-2014, 11:26:01 »
Blago Marija tebi....na Andriji !!  Ili blago njemu na tebi !!   :quiet:  Mislila sam na ovu izdrilanu česvinu !! :haaaahaaaaa:   

To već izgleda kao da je izvađeno s tim pukotinama, pa mu dodaje po izgledu dosta godina !!

Offline zen

Odg: Drilanje
« Odgovori #24 : 11-06-2014, 16:38:27 »
Evo za početak par filmića na kojem se prikazuje pjeskarenje. U svakom slučaju zanimljivo riješenje...

2013 Q1 : Sandblasting Bonsai in Los Angeles

Offline zen

Odg: Drilanje
« Odgovori #25 : 11-06-2014, 16:41:06 »

Offline sanjinko

Odg: Drilanje
« Odgovori #26 : 11-06-2014, 19:31:02 »
hrast česvina

1. original
2. odmah nakon drilanja 2011. (Andrija je pospajao postojeće rupe i uklopio ih u shari)
3. drilanje nakon 2 god. 2013.  :smile:



Meni je najdraže kada se drilanje uopće ne vidi, kada izgleda kao da je stablo s tim izvađeno.

http://www.animabonsai.com/?p=5251
bravo mare to me interesira,što više praktičnih slika.ako još imaš slika gdje se vide i vrhovi od ostalih debala,a ako i još drugih slika imaš isto.meni se ful svidja kada drvo ima suhih dijelova,još ako je to ovako dobro napravljeno,strava.

Offline sanjinko

Odg: Drilanje
« Odgovori #27 : 11-06-2014, 19:41:11 »
...


Cutting the Big yew Sandblasting part 2
onaj prvi filmić se slabo vidi,ali sam vidio slatkog PITIĆA ILI STAFORDA(na pasića mislim)
tako da neznam kako je ispalo,ali znam da je neka mrcina od kompresora bio ili industrijski zrak,tako i na drugom filmiću isto.već sam pitao neke ljude za inskonstruirati to na nekom home kompresoru,ali to mi je daleka budučnost.al na ovom drugom filmiću drvo lijepo ispada

Offline brko

Odg: Drilanje
« Odgovori #28 : 11-06-2014, 20:40:11 »
...


Cutting the Big yew Sandblasting part 2
onaj prvi filmić se slabo vidi,ali sam vidio slatkog PITIĆA ILI STAFORDA(na pasića mislim)
tako da neznam kako je ispalo,ali znam da je neka mrcina od kompresora bio ili industrijski zrak,tako i na drugom filmiću isto.već sam pitao neke ljude za inskonstruirati to na nekom home kompresoru,ali to mi je daleka budučnost.al na ovom drugom filmiću drvo lijepo ispada
  -u pravu si sanjinko to je malo jaći kompresor,inaće vidio sam svojevremeno manje mislim da su bili montingovi kad se kod nas radio papir stroj br.3.
a i za drvo bi se kvarcni pijesak mogao koristiti u nedogled ,jer ono pljevine što ne odleti može se isprati .ispjeskareno drvo izgleda fenomenalno ,još samo malo drilanja da se urede vrhovi i eventualno pospajaju rupe i stvarno super.
  -no neke stvari neće ići bez drilanja ,a valjda će već neko pametan sve ukomponirati .
i zenu hvala što je to podjelio s nama.

Offline jurica

Odg: Drilanje
« Odgovori #29 : 11-06-2014, 22:09:22 »
ta ispjeskarena Tisa stvarno izgleda fenomenalno i jako prirodna , fantazija jedna od mrtvog dijela drva.
Samo ovu opremu koju koriste je ful profi i jako skupo , a sa kvarcnim pijeskom se nije jako za igrat jer koliko sam zapamtio iz škole jako je štetan za ljudsko zdravlje (silikoza pluća).
Znači treba nekome dosađivati ko ima tu profi opremu ili je sam nabaviti (hm. ... koliko je to isplativo , budimo realni).
Ja ću za sada na to zaboraviti i nadalje za crnogoricu koristiti kukasta dlijeta iz Mariove radionice a za listače Makitu i udri :pilanje: :drilling: