Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Drilanje  (Posjeta: 40384 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gal

Odg: Drilanje
« Odgovori #60 : 30-06-2014, 08:30:11 »
gal zanima alat pogotovo za veliku brusilicu i gdje si ga ispazario ako nije tajna
Nastavake koji se koriste za bonsaje kupio sam od Waltera, ovo ostalo kupovao sam po bau-centrima i to je uglavnom neupotrebljivo..

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Drilanje
« Odgovori #61 : 30-06-2014, 23:05:38 »
E daj pliz poslikaj ove alate (nastavke) da vidim kako to izgleda.  :chinaman:
Evo, uglavnom koristim ove sa prve slike, i povremeno ostale sa druge slike...

Previše komplicirani nastavci i ....previše ih je !  Ja ću svoje srediti turpijom za nokte  :turpija:  A vama dečki koji ovime baratate.... :worthy:  !!

Offline grabar

Odg: Drilanje
« Odgovori #62 : 01-07-2014, 05:21:37 »
Previše komplicirani nastavci i ....previše ih je !  Ja ću svoje srediti turpijom za nokte  :turpija:  A vama dečki koji ovime baratate.... :worthy:  !!
 :mdr: :mdr: :mdr: :mdr: e i zaboravila si i onom strugalicom željeznom za staru kožu na petama  :tlab:

Offline jurica

Odg: Drilanje
« Odgovori #63 : 09-09-2014, 19:40:45 »
2.TEHNIKA DRILANNJA "MALIM TERIEROM",OVIM SA SLIKE http://www.kaizenbonsai.com/shop/product_info.php?cPath=23_60&products_id=1841
U PRIVITKU STAVLJAM SLIKU AJMO REĆI VRHA DRVETA:pošto je brusilica u pravilu desnookretna ukoliko rub sam krenete drilati s lijeve strane(plavo slovo narvano)može vam se dogoditi da vam preleti preko vrha i ode grana ili zamišljenja kreacija.ovo vam kažem iz malog iskustva s drvima i velikog s metalom.uvijek idite s te desne crvene strane jer se brusilica "vraća vama".
Ej dečkić , treniraš li šta sa drilericom?
Aj  dođeš do mene malo da se praksiraš na drvcima  :mdr: , znaš da mi je WP ostavio puno zadataka za odradit a stiže ponovo pa nebi htio ispast neozbiljan pa da to ne odradim. Drilericu i nastavke imam, još da dobijem tebe na jedan dan   :whoot:  :yupi:  :jupi:  :jupije: .

Offline sanjinko

Odg: Drilanje
« Odgovori #64 : 10-09-2014, 13:04:30 »
2.TEHNIKA DRILANNJA "MALIM TERIEROM",OVIM SA SLIKE http://www.kaizenbonsai.com/shop/product_info.php?cPath=23_60&products_id=1841
U PRIVITKU STAVLJAM SLIKU AJMO REĆI VRHA DRVETA:pošto je brusilica u pravilu desnookretna ukoliko rub sam krenete drilati s lijeve strane(plavo slovo narvano)može vam se dogoditi da vam preleti preko vrha i ode grana ili zamišljenja kreacija.ovo vam kažem iz malog iskustva s drvima i velikog s metalom.uvijek idite s te desne crvene strane jer se brusilica "vraća vama".
Ej dečkić , treniraš li šta sa drilericom?
Aj  dođeš do mene malo da se praksiraš na drvcima  :mdr: , znaš da mi je WP ostavio puno zadataka za odradit a stiže ponovo pa nebi htio ispast neozbiljan pa da to ne odradim. Drilericu i nastavke imam, još da dobijem tebe na jedan dan   :whoot:  :yupi:  :jupi:  :jupije: .
ela dečkić!u zadnje vrijeme malo manje praksiram moram biti iskren,ne stignem baš,tj.izvodio sam radove oko "bonsai infrastrukture".i ja cu ove godine svoja neka drva napasti s mašinerijom,pa kud puklo.u još puno moram papati palente da bih pogotovo tvoja drva drilao.al u dvoje ćemo ispravljati pogreške no.

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Drilanje
« Odgovori #65 : 11-09-2014, 12:49:45 »
Previše komplicirani nastavci i ....previše ih je !  Ja ću svoje srediti turpijom za nokte  :turpija:  A vama dečki koji ovime baratate.... :worthy:  !!
 :mdr: :mdr: :mdr: :mdr: e i zaboravila si i onom strugalicom željeznom za staru kožu na petama  :tlab:


Grabar, Grabar....napravio si mi inventuru sveg alata s kojim imam iskustva !!!! :happy2:

Offline sanjinko

Odg: Drilanje
« Odgovori #66 : 20-11-2015, 20:59:58 »
evo malo friških informacija glede drilanja i alata.na proljeće sam kupio od Španka veliki terier i onako letimično sam ga probao na radionici sa Walterom u Istri i bit ću iskren da sam bio pomalo razočaran pa skoro njegovom neupotrebljivošću.
stariji znaju di je problem,poskoči,tj preleti preko drveta da ne stignete ni reagirati.
U čemu je problem bio,uopće nisam bio skoncentriran za rad s njime i napravio sam(pazite to mi je struka)najveću grešku kod drilanja, brušenja,OBE RUKE SU MI BILE NA BRUSILICI,i nisam je mogao kontrolirati uopće.
ZNAĆI OBAVEZNO jedna ruka u mojem slučaju lijeva MORA biti naslonjena na drvo,sanduk,ili di već,da možete kontrolirati alat kako spada.
E sad Terier:neki dan sam ga testirao na poslu.radjeno je na suhom jasenu,jelovini i na sirovom jasenu.takodjer prvih par minuta vam treba da upoznate kako alat radi,al kad ga skužite onda je rad s Terierom pijesma.ja sam se oduševio njime.
možete skidati velike količine drva,a možete pa skoro lagano brusit ožiljke.
radio je na 18000 okretaja,ali po meni može i podnjet više okretaje.
promijer "blanja"je bio cca 40mm.ja ga više gledam kao alat za veće promijere grana ili debla,za ajmo reći "prvi napad" na drva,vrijedi svaki euro!
naravno meni je to struka,ali ako je čovijek uporan plus praksa nema toga šta se neće naučiti.
PS. Alex hoćeš li molim te prebaciti ovu raspravu oko dizajna kruške u drugu temu jer je moja zamisao da u ovoj temi obradjujem samo drilanje i da ljudima što više olakšamo pronalaženje korisnih informacija.tako bi bilo dobro i za supstrat,žicanje,itd.

Offline alexhor

Odg: Drilanje
« Odgovori #67 : 21-11-2015, 13:10:15 »
Alex hoćeš li molim te prebaciti ovu raspravu oko dizajna kruške u drugu temu jer je moja zamisao da u ovoj temi obradjujem samo drilanje i da ljudima što više olakšamo pronalaženje korisnih informacija.tako bi bilo dobro i za supstrat,žicanje,itd.
Done. Kruška je sad ovdje: http://www.hobibonsai.com/index.php?topic=3594.msg52789#msg52789

Offline BONSAJ POCETNIK

Odg: Drilanje
« Odgovori #68 : 23-03-2016, 13:47:03 »
E ovako: fotke su od moje ovogodishnje planike (da se pohvalim kako je krenula :smile: ). Na nju se vide rezovi, mislim da se to treba drilati; sa malom brusilicom to se radi ili trebace velika ili moze kljeshtom? Naravno to chu sledecu godinu, al pitam sada o svemu, da bi koliko toliko bar teoretski neshto spoznao.

Offline sanjinko

Odg: Drilanje
« Odgovori #69 : 23-03-2016, 20:25:46 »
za ovaj promijer debla,grane,mala brusilica i jedan dril moram ti naći link od njega pa ti stavim,da vidiš koji je,plus onaj dril izgleda kao svrdlo i to tzi je za ova mala drva dovoljno,plus one četkice.

Offline BONSAJ POCETNIK

Odg: Drilanje
« Odgovori #70 : 24-03-2016, 20:47:02 »
za ovaj promijer debla,grane,mala brusilica i jedan dril moram ti naći link od njega pa ti stavim,da vidiš koji je,plus onaj dril izgleda kao svrdlo i to tzi je za ova mala drva dovoljno,plus one četkice.
Hvala sanjinko.
Kad mozes stavi link, bash me interesuje.

alexhor, stavi ako ti nije teshko i ti neki link, video za drilanje.
Hvala.

A shta ide prvo zhicanje il drilanje? :mdr:


Offline sanjinko

Odg: Drilanje
« Odgovori #72 : 25-03-2016, 09:00:46 »
za ovaj promijer debla,grane,mala brusilica i jedan dril moram ti naći link od njega pa ti stavim,da vidiš koji je,plus onaj dril izgleda kao svrdlo i to tzi je za ova mala drva dovoljno,plus one četkice.
Hvala sanjinko.
Kad mozes stavi link, bash me interesuje.

alexhor, stavi ako ti nije teshko i ti neki link, video za drilanje.
Hvala.

A shta ide prvo zhicanje il drilanje? :mdr:

http://bonsainibbler.co.uk/shop/#!/Nibbler-T-mini/p/33498664/category=17779008

evo ovaj dril,moj ima dva noža,i skida drvo ko lud.za njega sam kupio dremelicu jer predpostavljam da ima kvalitetnije ležaje i opremu(al ko će znat),držim ga na jedno 16,17 tisuća okretaja i za manje promijere debla,grana(do promijera 40 mm)je čudo.gledaj ja ti imam dosta drva za drilanje,dosta velikih i šta mi se dogadjalo ove godine,radim s onim"malim terierom"(pogledaj početak teme ima slika)i onda mi baš treba ona freza kao svrdlo izgleda da bih neki kanal napravio.i onda stani skini Teriera pa stavi ovaj drugi,i tako u nadogled i to mi smeta ful,a i nije dobro za steznu glavu non stop odvidaj zavidaj.ja ču kupit veliku još jednu s potencijometrom i staviš drilove i udri.tako i dvije male,identično kao i ovo s velikim brusilicama.ovo ti sve pišem ako ćeš kopati i imat velika drva,ako nečeš onda su ti dvije male ravne dremelice ili koje već sasvim dovoljne.
ako nije šta jasno udri s pitanjima. i da ovo šta je gore napisano je "proživljeno,dotaknuto,odradjeno"

Offline BONSAJ POCETNIK

Odg: Drilanje
« Odgovori #73 : 25-03-2016, 10:19:55 »
sanjinko, ovaj problem sa steznom glavom ne reshava se sa ovaj dodatak https://www.youtube.com/watch?v=507j-sWHJzQ ?

Offline sanjinko

Odg: Drilanje
« Odgovori #74 : 25-03-2016, 19:54:55 »
iskreno neznam,to mi lići na glavu za bušilicu,tako nekako,trebalo bi probat pa vidit.