Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: problem s javorom  (Posjeta: 14386 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Adrian

Odg: problem s javorom
« Odgovori #15 : 03-06-2014, 18:15:37 »
 Koliko cigareta i koje marke na koliko litara vode??

Offline grabar

Odg: problem s javorom
« Odgovori #16 : 03-06-2014, 18:38:51 »
bome i duhan je došao skup danas kupio 1kg na crnjaka odmah me oparili za 100kn više.čuo sam i ja za duhan da je jelotvoran ali nemam pojma ni koliko čega

Offline gal

Odg: problem s javorom
« Odgovori #17 : 04-06-2014, 07:38:47 »
bome i duhan je došao skup danas kupio 1kg na crnjaka odmah me oparili za 100kn više.čuo sam i ja za duhan da je jelotvoran ali nemam pojma ni koliko čega
...kak je krenulo s duhanom "na kile" pitanje je dana kad budu vam uveli trošarine na cigaretpapir i filtere  uglystupid kao što su uveli trošarine na prazne CD-e..., okanite se pušenja..

Offline alexhor

Odg: problem s javorom
« Odgovori #18 : 28-07-2014, 17:38:02 »
Da se ja malo vratim na pepele (ali ne cigaretne). Ta pepelnica me nervira lagano na malom hrastu ii na javorima. prskao sam dva ili 3 puta chromosulom, ali izgleda da ili on ne radi kako treba ili treba prskati svaki tjedan.
Prvo su bile mrlje odozgo, na hrastu i javoru. To sam zaustavio i izgledalo je ok ali evo ponavlja se.
no na jednom javoru s gornje strane vidim samo da nešto ne štima, mrlje s lagano drugačijom bojom, dok je točno ispod tih mrlja s donje srane lista nešto što liči na pepelnicu. Podsjeća me na peronosporu u ranijoj fazi. Bez obzira ide li to na javor ili ne ide, s kojim sredstvom to trebam terorizirati?  :numchuks:

Offline brko

Odg: problem s javorom
« Odgovori #19 : 28-07-2014, 19:10:17 »
  -probaj sa mlijekom 0,9% mljećne masti ćisto bez vode ili uzmi 2 l vode žlićicu likvija i malo praška za pecivo (moraš sve odma potrošiti ,jer zna puknuti flaša ,a može i sredstvo za pranje stakla ,mala žlićica na pola litre vode ,pa sretno...

Offline grabar

Odg: problem s javorom
« Odgovori #20 : 28-07-2014, 20:52:52 »
Da se ja malo vratim na pepele (ali ne cigaretne). Ta pepelnica me nervira lagano na malom hrastu ii na javorima. prskao sam dva ili 3 puta chromosulom, ali izgleda da ili on ne radi kako treba ili treba prskati svaki tjedan.
Prvo su bile mrlje odozgo, na hrastu i javoru. To sam zaustavio i izgledalo je ok ali evo ponavlja se.
no na jednom javoru s gornje strane vidim samo da nešto ne štima, mrlje s lagano drugačijom bojom, dok je točno ispod tih mrlja s donje srane lista nešto što liči na pepelnicu. Podsjeća me na peronosporu u ranijoj fazi. Bez obzira ide li to na javor ili ne ide, s kojim sredstvom to trebam terorizirati?  :numchuks:
ja sam peronosporu  riješio sa chromosulom 15 dana špricanja svakodnevno a mljeko pomaže samo za preventivu da se ne pojavi tako mi jedan agronom objasnio