Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Kako se zaštiti od krađe drvaca?  (Posjeta: 5652 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Hoxy

Kako se zaštiti od krađe drvaca?
« : 10-07-2014, 16:10:39 »
Evo jedne teme o kojoj sam počeo razmišljati, a ne znam dal se o njoj pisalo na forumu...

Naime, posljednjih godinu dana čuo sam da se događa dosta krađa drvaca, naročito puno u susjednoj nam Sloveniji. Znam da nema puno ljudi koji znaju što je bonsai, ali oni koji to znaju, znaju i koliko ta dva vrijede... Nikome nije teško preskočiti ogradu i uzeti dva-tri drvca.

Sad me zanima da li vi imate neke metode zaštite ( i koje su to?) ili vjerujete da se vama ne može dogoditi krađa?

Ono što me natjeralo na ovakvo razmišljanje je nestanak jednog mog drvca iz dvorišta... Vjerujte mi, nije baš ugodan osjećaj ujutro ići zalijevati drveća i vidjeti da vam jedno drvo nedostaje... al sva sreća, frendovi su se našalili samnom i uzeli mi drvo, te vratili ga nakon dva dana... ali taj osjećaj koji sam imao kad sam vidio da ne drva kojeg godinama uzgajam, nije nimalo ugodan i lijep  tuzic


Offline Adrian

Odg: Kako se zaštiti od krađe drvaca?
« Odgovori #1 : 10-07-2014, 16:25:54 »
Ako su sva drva na kupu, vani postaviš reflektor sa senzorom gibanja, a taj spojiš na malo zvono i kad senzor osjeti gibanje uključi reflektor i zvučni signal. Dobra zaštita ako je stalno netko kod kuće ili barem susjed.
Done, a da ti počneš sa serijskom proizvodnjom bonsaialarma???

Offline grabar

Odg: Kako se zaštiti od krađe drvaca?
« Odgovori #2 : 10-07-2014, 18:48:25 »
e ako imaš u susjedstvu par mačka bome palit će se luče nonstop,najbolje stavit jedan senzor sa puškom punom krupne soli za cestu pa kad dođe lopina :P90: :P90: :P90: :P90: :P90: :P90: :P90: :P90: :P90: :P90:

Offline jurica

Odg: Kako se zaštiti od krađe drvaca?
« Odgovori #3 : 10-07-2014, 19:22:32 »
Najbolje rješenje - cvaj dojče šafer hund  :mdr: ili još bolje dva staforda pa ko hoće neka dođe.  :threatening:

Offline Adrian

Odg: Kako se zaštiti od krađe drvaca?
« Odgovori #4 : 10-07-2014, 20:09:43 »
e ako imaš u susjedstvu par mačka bome palit će se luče nonstop,
ma ima moja žena mačaka kolko oćeš, al ne mogu ni one van ni druge nutra jer je oko terase 2,5 m žičana ograda sa prevjesom od 0,5 m. A možda da se taj seznor spoji i na kratke rafale ?? face???

Offline brko

Odg: Kako se zaštiti od krađe drvaca?
« Odgovori #5 : 10-07-2014, 20:40:31 »
Najbolje rješenje - cvaj dojče šafer hund  :mdr: ili još bolje dva staforda pa ko hoće neka dođe.  :threatening:

  slažem se sa juricom no ipak sam ostao bez tri drvca u pol bijela dana pes je bio u boxu e noću je drugo,ma ljudi ograde su za pošten svijet a za lopine je teško nač lokot, kad se sjetim mog divljeg kestena sa dvosrukim deblom i onog maleckog bora uh.... :threatening: :boxing:,al koga....

Offline Shodai

Odg: Kako se zaštiti od krađe drvaca?
« Odgovori #6 : 11-07-2014, 11:03:10 »
Mislim da bi ta dva staforda napravila vecu stetu nego korist  :mdr: Hvala bogu pa kod mene u okolini svi misle da gajim sadnice za paradajiz  :gigle: Posle 20 puta pokusaju da im objasnim sta je to, i sam poceo da govorim ma sadnice za bastu...

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Kako se zaštiti od krađe drvaca?
« Odgovori #7 : 11-07-2014, 17:28:23 »


....ne moraju biti dva staforda.....dosta je jedan !!



....koji šeta vani i ima lavež kao medvjed....



..... i jedan glasni alarm unutra !!

A susjed se još sječa Radovanovog odgovora na pitanje kaj to radimo...kad smo sadili prva drva: selimo šumu u tegle !! Malo nas je začuđeno gledao pa odustao !  Al svako malo viri kroz prozor i ....misli si: koliko li imaju račun za vodu !!

Offline Hrvat

Odg: Kako se zaštiti od krađe drvaca?
« Odgovori #8 : 12-07-2014, 08:02:30 »
eto razloga zasto ne pokazujem slike svojih drva po forumima,ne zato sto su neka stabla vrhunske kvalitete nego zbog kradje.imam par prijatelja tu pokraj mene pa kad sam vidio sto su im ukrali prije vec desetak godina sam odlucio ne stavljati slike.u muzeju nije problem tamo strazare cetiri Malinoi pa tko udje znamo da nece van cijeli.
za stvarno vrhunska stabla ima jedno ne bas staro rijesenje je Benguard Francuske proizvodnje ali je stvarno dosta skupo ali efikasno.
http://www.benguard.fr/
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline Hrvat

Odg: Kako se zaštiti od krađe drvaca?
« Odgovori #9 : 12-07-2014, 08:15:07 »
e sad ce neko mislit;sto su francuzi napredni,ne tu ima najvise lopova :happy2: :lauhhing: :lauhhing:.
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline Luc de Fuc

Odg: Kako se zaštiti od krađe drvaca?
« Odgovori #10 : 04-09-2014, 16:14:35 »
evo najrealnijih riješenja...čak mislim da je čip najbolje riješenje jer moš ga sakrit bilo di a sumnjam da bu onaj koji ih krade iščupo drvo iz posude i rasuo svu zemlju...
ček it aut:
http://www.bonsaijack.com/Bonsai_Tree_Security_Techniques_GPS_Chip_Chipping_and_Motion_Sensors.html

Offline LONICERA

Odg: Kako se zaštiti od krađe drvaca?
« Odgovori #11 : 22-11-2014, 10:56:42 »
Evo sličica jednog mog ligustruama.
Možda je pobjegao s robije , a možda je već davnih dana razmišljao o ovoj temi.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Kako se zaštiti od krađe drvaca?
« Odgovori #12 : 23-11-2014, 10:10:20 »
Produžiš lanac i zaključaš za ogradu.Mogu ti uzeti samo posudu. :mdr:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!