Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: mahovina uzgojena  (Posjeta: 5756 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline grabar

mahovina uzgojena
« : 31-08-2014, 07:33:30 »
nakon gotovo pola godine uspio uzgojiti mahovinu da se ljepo primi :worthy:

Offline donna

Odg: mahovina uzgojena
« Odgovori #1 : 31-08-2014, 08:17:41 »
Kako je ovo dobro ....jel može pelcer  ;)

Offline grabar

Odg: mahovina uzgojena
« Odgovori #2 : 31-08-2014, 13:44:44 »
dona a ča ti je to pelcer :question:

Offline brko

Odg: mahovina uzgojena
« Odgovori #3 : 31-08-2014, 14:18:38 »
  -pridružujem se ćestitkam na lijepoj mahovini i drvu,jesi li stavljao jastučiće mahovine ili si onako prvo izmrviš mahovinu pa osušiš ,onda suhu umješaš u supstrat po površini i onda u hlad i zalijevanje ,kažu da tako bude kompkompaktnija :dunno:.
  PELCER to ti je reznica ,bilo cvijeta ili drveta ...

Offline grabar

Odg: mahovina uzgojena
« Odgovori #4 : 31-08-2014, 14:27:40 »
u posudi mi ostalo još chicken shit-a baš ljepo razmrvljenog to sam samo poravnao po posudi otprilike svugdije jednako pa slagao na to čak ni drvo nije bilo u hladu nego na suncu a niti nisam sve odjednom složio mahovinu nego kako sam je nabasao tako sam slagao ko puzzle :mdr: :mdr: :mdr:

Offline DonQuijote

Odg: mahovina uzgojena
« Odgovori #5 : 31-08-2014, 21:11:34 »
Ne bih ti htio kvariti zadovoljstvo, mahovina je stvarno lijepa.
Ali inače  se na tlo stavlja samo pred izložbu. Postoji više razloga za to.
Mahovina je prilično agresivna i uskoro će preći  na drvo a onda ju je teško skinuti a pokriva nebari koji je jako bitan. Ako je kora ozbiljnija, raspucana i stara onda je treba pokazati a mahovina je sakriva penjući se po drvu. Kad se jednom primi onda ju je jako teško skinuti jer mehaničkim skidanjem oštečuješ staru koru drva a kemijskim je zapravo ne skineš nego samo požuti.

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: mahovina uzgojena
« Odgovori #6 : 01-09-2014, 12:10:55 »
Grabar...jako mi se sviđa i drvce i mahovina !!  I nakon kišnog ljeta pola dvorišta koje je u hladovini pozelenilo je od mahovine i kad sam već htjela reći idem je zapelcam u trening posude...... Don me zaustavio !   Pa....sada mahovina ide samo u tegle sa  drvcima za praksu !!

Offline grabar

Odg: mahovina uzgojena
« Odgovori #7 : 01-09-2014, 18:06:27 »
Ne bih ti htio kvariti zadovoljstvo, mahovina je stvarno lijepa.
Ali inače  se na tlo stavlja samo pred izložbu. Postoji više razloga za to.
Mahovina je prilično agresivna i uskoro će preći  na drvo a onda ju je teško skinuti a pokriva nebari koji je jako bitan. Ako je kora ozbiljnija, raspucana i stara onda je treba pokazati a mahovina je sakriva penjući se po drvu. Kad se jednom primi onda ju je jako teško skinuti jer mehaničkim skidanjem oštečuješ staru koru drva a kemijskim je zapravo ne skineš nego samo požuti.

e vidi se po prvoj fotki da je već na drvu prešla

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: mahovina uzgojena
« Odgovori #8 : 02-09-2014, 16:27:31 »
Ja ju imam svugdje,pogotovo na starijim drvcima.I volim ju,ali i držim pod kontrolom,što mogu potvrditi oni koji su bili kod mene. :tlab:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: mahovina uzgojena
« Odgovori #9 : 02-09-2014, 16:49:46 »
uhhh....moja mahovina ili mahovina na mojim drvcima  :mdr:  Da velim da ja to nemam...ni moja drvca...pa nek se netko dođe uvjeriti !! :wow:

Radovanova mahovina ili mahovina na Radovanovim drvcima je jako......jako.... kao da joj je oduvijek tamo mjesto i izgleda jako prirodno !!   8)