Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: A što ja danas radim?  (Posjeta: 50132 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline alexhor

A što ja danas radim?
« : 17-10-2014, 14:12:22 »
Evo pod razno jedne teme za probu koja bi mogla biti zanimljiva. Što danas radite? A ima veze s bonsaijem. A nesvakidašnje je, znači nije zalijevanje, ili premještanje s jedne police na drugu, ili ispijanje kave u vrtu.
Evo da ja započnem.
Danas se u mojem gradu krči nekakvo grmlje na jednom mjestu, cijela radna akcija. Radi se o nekakvom šipražju koje se satoji uglavnom od vrbe, ali unutra ima svakojakih čudesa. Malo sam provjerio po tom grmlju i našao nekih 10 kvadrata poljskog brijesta (Ulmus minor) koji će biti iskrčeni (ima ih oko tridesetak, s promjerima od 2 cm do 15. Letimičnim pogledom opazio sam par relativno kvalitetnih karakternih stabalca. Iako sad nije pravo vrijeme za vađenje, nema pomoći, do proljeća će na tom mjestu biti livada. Stoga lopata u ruke i idem povaditi nekoliko najljepših komada uz velike nade da će koji preživjeti. Sigurnosti radi probat ću ne previše rasturiti korijenovu balu i skupiti sve sa zemljom pa posaditi u svoje dvorište. vidio sam i par malih hrastova, njima bi moglo biti vrijeme ok. Kasnije bacim nekakve slike bude li operacija uspješna. Eto, nesvakidašnja i nestandardna aktivnost.

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: A što ja danas radim?
« Odgovori #1 : 17-10-2014, 15:00:52 »
jedna ovakva nesvakidašnja i nestandardna aktivnost bi me sada jako podigla !!!  Nažalost, jednu takvu, vađenje žive ograde od kaline uz cestu radi gradnje biciklistićke staze sam propustila !!  :tup: Nebrem si to nikak oprostiti !!  I nikako saznati na koju lokaciju je odveženo sve kaj se vadilo !! Eto, tu si ti korak i pol ispred mene, saznao si na vrijeme za planove....naravno da željno čekamo izvještaj s terena !!  I ....držim fige da sve preživi kod tebe !!

Šteta kaj nisi bliže....došla bi ti s alatom u pomoć ! Baš mi  fali akcije s kopanjem !!

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: A što ja danas radim?
« Odgovori #2 : 17-10-2014, 15:55:40 »
 :tup:  Ja čekam da mi zet danas krene za Njemačku....idem u njegovo dvorište po materijal za nove police !!! :haaaahaaaaa:

Offline brko

Odg: A što ja danas radim?
« Odgovori #3 : 17-10-2014, 18:01:19 »
  hrastu sigurno neće smetati a i brijest bi mogao sasvim lijepo podnijeti presađivanje ako ga opkpaš tak da ostane bar 5-6 litara zemlje u kojoj je poniko.
osim toga šta se sekiraš bitno je da radiš a ako koji ne uspije ionako su osuđeni a ti si ih bar pokušo spasiti 8).
  -i ja sam danas malo radio oko drva jela i ja cjepali ono malo što je ostalo za zimu i sad smo gotovi samo loži :smile:.

Offline alexhor

Odg: A što ja danas radim?
« Odgovori #4 : 17-10-2014, 18:34:46 »
Dakle, ovo je priča. Ja ko Dudek sa svojim biciklom, namontiram na njega štihaču i sjekiru, uzmem vrtne škare, 5-6 najlonskih vrećica, te veliku lučnu pilu i na teren. Dečki su u grmlju, rade tri motorne pile ali do mojeg mjesta je još oko 20 metara. Zabodem se u grmlje , saplićem se, zakačim za kupine i tako to i stignem na mjesto, trebalo mi je 5 minuta da uopće nađem to jedno drvo poljskog brijesta među svim ostalim brijestićima. I konačno ga nađem. Učinilo mi se da se malo smračilo u tom grmlju. Uzmem pilu za prvi rez i taman je nešto puhnulo i grmlje se počelo vijati na sve strane. Iz Međimurja se stuštio neki gadni oblak. Pa neće valjda!
Presječem stablo, i krenem štihačom pa od prve pogodim glavni korijen koji naravno raste u stranu. Sjekira, cap-cap, pa još malo okolo i skupa s balom u vrećicu. Kad je pljusnulo jedva sam stigao pokupiti alat pa onda sa svime time natrag kroz grmlje i trnje. I naravno dok sam sve to spremio i krenuo pljusnulo je ko blesavo tako da sam doma naravno došao mokar i tek djelomično obavljena posla. Nastavak je sutra u 9.

A evo što sam ulovio (na prvoj slici izvađeno drvo, a na drugoj isto to posađeno natrag u dvorištu):

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: A što ja danas radim?
« Odgovori #5 : 17-10-2014, 21:42:04 »
Da mi te je bilo vidjeti kako juriš na biciklu sa svom tom opremom !!!  Oprosti za onaj međimurski oblak, pobjegao mi je iz ruku....a moram ti reči da je i kod mene bio divlji !!

Brijest mi se sviđa.... divno si ga sljubio s dvorištem !!  :great:  ....kod mene ih baš i nema pa valja poraditi i na tome !!

Offline brko

Odg: A što ja danas radim?
« Odgovori #6 : 18-10-2014, 01:10:52 »
  -nemoj se sekirati što si malo pokisnio to ti je ko svatovi sretna mlada pokisla mlada bolje će se primiti  osim toga lilia je kriva pustila je oblak iz međimurja da njoj nije previše blato,oće ona to ćist onak radi fore :happy2:

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: A što ja danas radim?
« Odgovori #7 : 18-10-2014, 12:45:37 »
Brko... :tlab:  da sam ga mogla pravovremeno pustiti s lanca...ovaj oblak bi završio  kod tebe !! Morala sam ga zadržati toliko da pokrijem kaktuse ......a do tada je već bio divlji i otkinuo lanac ! :rofl:

Offline alexhor

Odg: A što ja danas radim?
« Odgovori #8 : 18-10-2014, 16:47:09 »
Bio sam danas ujutro na istom mjestu i ulovio 16 komada. Sav sam ispikan, izgreban i natučen . Lutrija je odigrana, rezultati u proljeće. Kasnije puknem fotku...

Offline alexhor

Odg: A što ja danas radim?
« Odgovori #9 : 18-10-2014, 19:50:43 »
Evo nje... fotke mislim...

Offline brko

Odg: A što ja danas radim?
« Odgovori #10 : 18-10-2014, 21:16:03 »
  -čovjeće,pukla te megalomanija ,pa to je cjeli drvored i to samo u jednom danu,bar da ti se primi 101% .mislim da si ovim postao lilina najbliža i najveća konkurencija ,istina situacija je specifićna ,al štaš na proljeće radit. :takoTreba:

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: A što ja danas radim?
« Odgovori #11 : 19-10-2014, 18:30:36 »
Ako si i ovo dovezo na biciklu...postao si pravi "bonsai crni Jack" iz smogovaca !! Bit će to pravi drvored...a možda nešto osvane i u posudi !!

Offline alexhor

Odg: A što ja danas radim?
« Odgovori #12 : 19-10-2014, 19:16:49 »
Naravno da nije na biciklu, bio je pun gepek, ništa od ovog ne ide u posudu, za sada. Samo su premješteni iz šumarka u moje dvorište gdje i dalje glume yamadorije, možda za iskapanje tamo negdje za dva proljeća. da ne moram tražiti okolo, a šišanje, i žicanje se može djelomišno napraviti i ovdje gdje su sad.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: A što ja danas radim?
« Odgovori #13 : 19-10-2014, 19:58:18 »
Ti buš postal pravi rasadničar.. :bravoPrika:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline DonQuijote

Odg: A što ja danas radim?
« Odgovori #14 : 20-10-2014, 12:37:58 »
Alexhor, ulažeš puno truda i energije. Kapa dole, ali ako ti smijem reći to nisu materijali iz kojih bi bilo kada nastao vrhunski bonsai.
Svatko ima svoj pristup ali umjesto deset ovakvih bi ti savjetovao da uložiš više truda u traženje i imaš dva, tri kvalitetna startera. Ovako će ti se dogoditi da za deset godina imaš deset vrlo prosječnih drva umjesto nekoliko vrhunskih. Proći će vrijeme, iscrpiti će ti se energija a rezultati će biti prosječni.
Potreban ti je jedan dan, samo jedan dan negdje uz obalu, da pronađeš i izvadiš starter koji će za pet godina biti vrijedniji od svih ovih deset zajedno.
Nadam se da ćeš ovo prihvatiti kao dobronamjerni savjet jer već me je pomalo strah ljudima govoriti što i kako bi trebalo.