Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Izložba Flora centrum Mundi Ludbreg 2015  (Posjeta: 67291 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Izložba Flora centrum Mundi Ludbreg 2015
« Odgovori #15 : 06-11-2014, 12:52:31 »
Alex...ja ću ti se pridružiti....mislim da ni kod mene nikaj za izložbu !!  Ali za  :bravoPrika: :bravoPrika: :bravoPrika:....uvijek !!!

Offline LONICERA

Odg: Izložba Flora centrum Mundi Ludbreg 2015
« Odgovori #16 : 07-11-2014, 19:49:26 »
Jedva čekam da vidim radove nekih od majstora s foruma. Još ni jedan bonsai nisam vidjela u živo. Tražit ću svog "najdražeg" da me vozi na izložbu. Nadam se da će nam obaveze to dozvoliti.

Offline alexhor

Odg: Izložba Flora centrum Mundi Ludbreg 2015
« Odgovori #17 : 07-11-2014, 20:41:11 »
Lonicera, da se ne petljam, ali imaš tu i zagrepčana koje možeš bolje upoznati pa će te pustiti u vrt.
A za prvi svibnja možeš jedino imati neku obavezu graha ili roštilja :)
No da ne skrećemo s teme, za sad imam da bi u petak mogao biti domijenak za izlagače, a u subotu večera (od organizatora) (još ne znam za koliko ljudi). Za ostale obroke se snalazimo.

Offline Adrian

Odg: Izložba Flora centrum Mundi Ludbreg 2015
« Odgovori #18 : 08-11-2014, 10:04:27 »
Da li se možda mogu ispovjedaonice za te dane maknuti i postaviti uz zidove stolove, pa da na njih stavimo platno, i na to stoliće za izlaganje? U tom slučaju bi ja donio svih 30-tak stolića koje sam sam doma radio, pa da biramo koji i čiji na kojeg? A za zid umjesto skrolova i kakeikua neke nove sike za pozadine. A da li mogu staviti i par suisekija???

Offline alexhor

Odg: Izložba Flora centrum Mundi Ludbreg 2015
« Odgovori #19 : 08-11-2014, 11:26:49 »
Klupe možemo maknuti, ali ispovjedaonice na žalost ne. Ne pitajte zašto jer.... :quiet:
Slažem se da se inventar može dogovarati, ja ću vidjeti da što više osiguram ovdje tako da se ne mora tegliti autima. Netko od vas koji ste bliže ćete trebati jedan dan doći u Ludbreg da pomognete oko ideja za postavu. Kad budemo imali generalni plan ja ću od organizatora sajma nastojati izvući maksimum da se što više toga uključi u njihovu logistiku. Mogu nam poslužiti i oni uski pivski stolovi možda, a ja u KUD-u imam i 9 novih stolova 90x90. Bit će nešto i onih stalaka (stupova). Za nekakve pozadine moram još pogledati opcije jer ne vjerujem da igdje možemo zabijati čavle. Ne pitajte ni to zašto... :quiet:

Uglavnom, nisam do sad bio ni na jednoj izložbi bonsaija, sve što znam je s interneta, i ne znam treba li izložba bonsaija strogo poštivati neki strogo definirani pravilan način izlaganja. Možda ovaj put ne treba  No ipak, uzmimo u obzir da ne možemo napraviti sve vrhunski jer je ovo samo popratni događaj jednog većeg događaja. Cilj je poklopiti ugodno s korisnim i da u centru pažnje budu drvca, da osiguramo njihovu preglednost, populariziramo hobi, a da se usput malo podružimo. Svatko tko će sudjelovati će reći ima li sa sobom posebni stalak za svoje drvo ili mu ga trebamo osigurati ovdje. Znam da je i stalak i posuda i pozadina i akcenti i sve to drugo, sastavni dio slike, probat ćemo napraviti što bolje možemo.
A suiseki, zašto ne...

Offline Marija

Odg: Izložba Flora centrum Mundi Ludbreg 2015
« Odgovori #20 : 08-11-2014, 15:07:17 »
Da li se možda mogu ispovjedaonice za te dane maknuti

 :happy2: :happy2: :happy2:

Ma nema potrebe, ako netko bude imao nasušnu potrebu olakšati dušu, ja sam uvijek raspoložena saslušati  :girl: :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline alexhor

Odg: Izložba Flora centrum Mundi Ludbreg 2015
« Odgovori #21 : 08-11-2014, 15:21:38 »
Ma nema potrebe, ako netko bude imao nasušnu potrebu olakšati dušu, ja sam uvijek raspoložena saslušati  :girl: :hihihi:

Haha. Jel to znači da dolazite?

Offline Adrian

Odg: Izložba Flora centrum Mundi Ludbreg 2015
« Odgovori #22 : 08-11-2014, 16:21:45 »
 ....Ma nema potrebe, ako netko bude imao nasušnu potrebu olakšati dušu, ja sam uvijek raspoložena saslušati   :girl:....
Marijo, oprosti, sagriješio sam.... :worthy:

Offline Hrvat

Odg: Izložba Flora centrum Mundi Ludbreg 2015
« Odgovori #23 : 08-11-2014, 18:50:30 »
Da li se možda mogu ispovjedaonice za te dane maknuti

 :happy2: :happy2: :happy2:

Ma nema potrebe, ako netko bude imao nasušnu potrebu olakšati dušu, ja sam uvijek raspoložena saslušati  :girl: :hihihi:
e Mare,Mare vrag te nece,nasmija se do suza.kad smo kod ispovidanja imam jednu.
dosao grijesnik u ispovijednicu i kaze;velecasni ja sam kao dijete ukra smokava,ponekad lagao roditeljima i stao.svecenik ceka i poslije par minuta kaze;I dalje??? grijesnik-e nemam vise nista velecasni ja sam hercegovac.
nato svecenik;amje sinko to nije grijeh vec sramota.
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline Marija

Odg: Izložba Flora centrum Mundi Ludbreg 2015
« Odgovori #24 : 08-11-2014, 22:05:45 »
Ma nema potrebe, ako netko bude imao nasušnu potrebu olakšati dušu, ja sam uvijek raspoložena saslušati  :girl: :hihihi:

Haha. Jel to znači da dolazite?

Ideja je dobra, samo ja trenutno ne mogu isplanirat sto cu radit sljedeci vikend a kamoli za pola godine...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline LONICERA

Odg: Izložba Flora centrum Mundi Ludbreg 2015
« Odgovori #25 : 08-11-2014, 23:19:00 »
Znam što će ti alexhor odgovoriti

... za prvi svibnja možeš jedino imati neku obavezu graha ili roštilja :)...


Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Izložba Flora centrum Mundi Ludbreg 2015
« Odgovori #26 : 09-11-2014, 13:15:27 »


imam jednu sliku sa izložbe bromelija, zanemarite mene, samo vam hoću pokazati kako efektno izgleda pozadina, mislim da platna nisu potrebna, prostor je takav da ono kaj je izloženo dolazi do najboljeg izražaja na bijelom zidu !  A bio je i sav inventar maknut (barem na ovome djelu gdje je bila izložba ) ! A...klupe koje su tamo se mogu samo prekriti platnom i poslužiti za izloške a mislim da je sjedeći dio dosta širok za Adrijanove stoliće za drvca !

Offline Adrian

Odg: Izložba Flora centrum Mundi Ludbreg 2015
« Odgovori #27 : 09-11-2014, 14:35:23 »
Bonsai se izlaže tako da je uvijek u visini očiju promatrača. Ako je visina postolja univerzalna i jednaka, onda to izlagač mora znati da si uzme stolić adekvatne visine. Zašto u početku uvijek tražimo prednju stranu i nastojimo da bude upravo sa nje najljepši i godinama se za isto trudimo. Onda se to drvo nemre pogledati - odzgora!
Evo jedan primjer iz Italije.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Izložba Flora centrum Mundi Ludbreg 2015
« Odgovori #28 : 10-11-2014, 14:05:48 »
Moji su jedan metar visine i pokazali su se dobrima.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline jurica

Odg: Izložba Flora centrum Mundi Ludbreg 2015
« Odgovori #29 : 10-11-2014, 18:42:29 »
Bonsai se izlaže tako da je uvijek u visini očiju promatrača. Ako je visina postolja univerzalna i jednaka, onda to izlagač mora znati da si uzme stolić adekvatne visine. Zašto u početku uvijek tražimo prednju stranu i nastojimo da bude upravo sa nje najljepši i godinama se za isto trudimo. Onda se to drvo nemre pogledati - odzgora!
Evo jedan primjer iz Italije.
NEMAM ŠTO NADODAT  :great: :great: :great: :great: :great: