Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Još jedan početnik  (Posjeta: 13033 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline LONICERA

Još jedan početnik
« : 06-11-2014, 17:34:30 »
Pozdrav svim forumašima i ljubiteljima ovog foruma. Nakon otprilike dvije godine iščitavanja i praćenja vaših postova  :hvalaaa: , odlučih se registrirati da mogu ponekad  zatražiti vaše mišljenje i pomoć jer ste jednostavno sjajni. Bavim se uzgojem ukrasnog bilja, pa mi hortikultura nije strana, što ne mogu reći za estetski aspekt uzgoja bonsai drveća. Mislim da će se moja pitanja najviše odnositi na taj dio, jer se kao početnik  osjećam  jako nesigurno.
Sad slijedi pokušaj postavljanja slike. Ako uspije vidjet ćete moje mališane.

Offline grabar

Odg: Još jedan početnik
« Odgovori #1 : 06-11-2014, 18:50:49 »
Doro došao

Offline LONICERA

Odg: Još jedan početnik
« Odgovori #2 : 06-11-2014, 19:29:38 »
Grabar hvala na dobrodošlici , ali ja sam žensko. Moja greška .
Novi pokušaj stavljanja slika, nadm se nešto veće.

Offline grabar

Odg: Još jedan početnik
« Odgovori #3 : 06-11-2014, 19:48:42 »
nemaš beda ;) e sad su puno  bolje fotke :mdr: ali  malo se daj na proljeće sa presađivanjem drvca jer kolko vidim u zemlji su posađena pa samo presadi u novi supstrat no već imaš u temama ko šta koristi od supstrata još jednom DORO DOŠLA

Offline Hrvat

Odg: Još jedan početnik
« Odgovori #4 : 06-11-2014, 20:06:34 »
Bienvenue Lonicera,za pocetnicu vec lipi izbor,za presadivanje pricekaj posto su drva ziva i u dobrom stanju cemu je znak kontrole i zajednicke prilagode.sretno tebi i tvojim ljubimcima.
nije vazno gledadi,vec vidjeti

Offline LONICERA

Odg: Još jedan početnik
« Odgovori #5 : 06-11-2014, 21:24:27 »
nemaš beda ;)  ali  malo se daj na proljeće sa presađivanjem drvca jer kolko vidim u zemlji su posađena pa samo presadi u novi supstrat no već imaš u temama ko šta koristi od supstrata
Znam, znam, pročitala davno, no nisam bila u prilici doći do supstrata.

Offline LONICERA

Odg: Još jedan početnik
« Odgovori #6 : 06-11-2014, 21:50:14 »
Bienvenue Lonicera,za pocetnicu vec lipi izbor,za presadivanje pricekaj posto su drva ziva i u dobrom stanju cemu je znak kontrole i zajednicke prilagode.sretno tebi i tvojim ljubimcima.
Hrvat, hvala na dobrodošlici i lijepim komentarima. U stvari sam htjela kritiku ove lonicere kao početnog materijala. Vađena je 15.07. ove godine (kod rekonstrukcije jednog krovnog vrta), na sreću s malim oštećenjima korijena. Dobro je potjerala i izboji se čine zreli da prezime. S obzirom da lonicere imaju veliku izbojnu moć dosta sam ih morala i ukloniti. Ako netko ima iskustva s njima neka se javi. Čine se zahvalan materijal za bonsai. Evo još jedne sličice iz druge pozicije i krenite s kritikom.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Još jedan početnik
« Odgovori #7 : 07-11-2014, 11:26:21 »
Dobro došla na forum.Jedan moj prijatelj ima stotinu Lonicera u teglicama.Svih mogučih oblika.Rastu ko lude i preko zime ih sve drži vani.Čak ne koristi niti nikakav poseban supstrat,nego zemlju iz vinograda i malo humusa.Ova tvoja ima jako lijepi nebarij,samo šteta što je krošnja loše odrezana.Trebat će puno vremena da se formira nova i sakriju rezovi.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Još jedan početnik
« Odgovori #8 : 07-11-2014, 11:31:30 »
Inaće vole i jako dobro podnose rezuckanje.Ima male listove i jako dobro se mogu formirati oblačići-grančice.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline LONICERA

Odg: Još jedan početnik
« Odgovori #9 : 07-11-2014, 12:53:59 »
To te ja pitam. Konstruktivan odgovor. Radovan kao i uvijek na usluzi. S obzirom da sam tu da učim, upravo to tražim, Želim znati gdje radim greške i naravno kako ih ispraviti. U tu svrhu evo još dvije slike. Prva nakon vađenja, druga nakon orezivanja onog što sam ja mislila da je višak.
Ako mi možeš odgovoriti bila bih zahvalna. :worthy:

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Još jedan početnik
« Odgovori #10 : 07-11-2014, 14:51:24 »
Lijepa Lonicera,ali si opet odrezala malo prenisko.Trebala si ostaviti duže grane,a onda druge godine kad potjera izboje pokratiti do jednog od njih.Onda ti ta grana ili vrh zatvara rez.Sada ti cijela grana može odumrjeti ako neće biti pupa.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline LONICERA

Odg: Još jedan početnik
« Odgovori #11 : 07-11-2014, 19:38:54 »
Sve ove slike osim prve je ista lonicera gledana iz različitih kuteva. Zadnje dvije slike su iz 7 mj.  (na njima se bolje vidi kako sam je rezala). a ostale iz 10 mj. Potjerala je nove izboje po svim granama osim po najvišljoj lijevo i ta je suha. Dakle ako sam dobro shvatila sad čekam proljeće i prije nego krene u vegetaciju režem do prvih izboja da te grane zatvaraju rezove.
Inače uzgojim od 700-1000 lonicera godišnje no iste i prodam kao jednogodišnje sadnice. Ovu sam sadila prije 7 godina i sad se investitor odlučio za zamjenu. Ja sretna.

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Još jedan početnik
« Odgovori #12 : 07-11-2014, 21:06:05 »
dobrodošla Lonicera !! :whoot: Još jedna djevojčica !

Ova 7-godišnjakinja mi se jako sviđa....ja sam laka na škarama ali ti si žestoka !! Lijepo vele dečki...prije rezanja....sjedni pred nju, pogledaj je iz svih kutova, pa je onda zavrti par krugova držeći škare iza leđa...pa tek onda...pomalo rezuckaj, bolje 3 puta 3 dana pomalo nego jednom previše !!

Još ćeš na štošta naletjeti ovako dobrog.....samo da se u ljepoj našoj financijska situacija malkice popravi :haaaahaaaaa: .....

Offline LONICERA

Odg: Još jedan početnik
« Odgovori #13 : 07-11-2014, 21:38:48 »
Hvala Lilia na dobrodošlici i još jedno hvala za
:whoot: Još jedna djevojčica !
:hihihi:

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Još jedan početnik
« Odgovori #14 : 08-11-2014, 20:41:56 »
Rezati je jedno,a rezati zbog oblikovanja i formiranja je malo drugačiji pojam,ako razumiješ.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!