Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: pitanjce za neznalca...  (Posjeta: 2278 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dean02

pitanjce za neznalca...
« : 10-03-2016, 20:55:55 »
Ma presadio sam 2 god. stara drva graba, raseljke i masline pa me zanima dali da cekam sa prihranom cijelu godinu ili da pognjojim vec tamo negdje u 6. mj. ili prije.?

Offline Adrian

Odg: pitanjce za neznalca...
« Odgovori #1 : 11-03-2016, 04:52:45 »
Korijenov sistem počinje biti aktivan u većini drveća kad se temperatura supstrata digne na prosjek dana oko 8°C. To je uvijek u posudi brže nego u zemlji u dvorištu. Ovisi i o veličini tegle, ovisi dal tegla stoji na suncu ili hladu, ovisi i o toplom ili hladnom supstratu..... e sad razmisli gdje su ti drvca. Nakon presađivanja idem sa manjim količinama gnojiva, na nepresađena normalnim, a o tome što je normalno ima starih postova kolko hoćeš, potraži. U Čakovcu još nije na 8°C i to me jako srdi! :diablo:

Offline Dean02

Odg: pitanjce za neznalca...
« Odgovori #2 : 11-03-2016, 15:28:32 »
Ma kod nas je min. temp. oko 8 vec zadnji mjesec dana. A joj, pa mozda sam i sa presađivanjem zakasnio. Presadio sam stabla prije dva i pol tjedna. Pupovi jos nisu bili krenuli. Sad su se vec lagano poceli otvarat. Hvala na savjetu, idem malo proucit pi forumu kakva su iskustva kod drugih. kofi

Offline LONICERA

Odg: pitanjce za neznalca...
« Odgovori #3 : 11-03-2016, 15:47:13 »
Sve je u redu, ako su pupovi sad krenuli, a i s prihranom nisi zakasnio, nisu one tako jako ogladnile.