Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Vađenje hrasta crnike - Quercus ilex  (Posjeta: 9667 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sunny

Vađenje hrasta crnike - Quercus ilex
« : 17-11-2014, 09:38:34 »
POZDRAV,

Koje je po vašem mišljenju najbolje vrijeme za vađenje bršude(Quercus ilex)?
pozdrav Saš

Offline jurica

Vađenje hrasta crnike - Quercus ilex
« Odgovori #1 : 17-11-2014, 18:03:54 »
Zajno sad moreš počet vadit, skalaj sve zeleno dole kad presadiš (svaki listić) !!!!
I dobro doša na forum i moreš slobodno pasat do mene ako imaš želju.
Pozdrav Igor

Offline sunny

Odg: Vađenje hrasta crnike - Quercus ilex
« Odgovori #2 : 18-11-2014, 07:51:57 »
Igor hvala na odgovoru. Crnika koju namjeravam vaditi je velika cca 50cm u bazi. Si vadio cnike? Pitam jer ne bih želio upropastiti drvo.
pozz saša

Offline sunny

Odg: Vađenje hrasta crnike - Quercus ilex
« Odgovori #3 : 18-11-2014, 07:54:15 »
Igor rado bih došao do tebe!

Offline sunny

Odg: Vađenje hrasta crnike - Quercus ilex
« Odgovori #4 : 18-11-2014, 08:20:31 »
Igor sad sam vidio tvoje fotografije sa gosp. Pallom. Izvanredno!!

Offline jurica

Odg: Vađenje hrasta crnike - Quercus ilex
« Odgovori #5 : 18-11-2014, 15:15:19 »
Igor hvala na odgovoru. Crnika koju namjeravam vaditi je velika cca 50cm u bazi. Si vadio cnike? Pitam jer ne bih želio upropastiti drvo.
pozz saša
Da , vadio sam Crnike . Imamo od prije dvije i prošli tjedan sam izvadio tri komada. sa primanjem nebi trebalo biti nekih većih problema jer iz mog iskustva za sada primaju se bez problema. E kod vađenja te što kažeš (u Nabariju 50 cm) tu ako nisi dobro opremljen za vađenje moglo bi biti grdih problema jer to je pustilo korjenje u hu hu , to ti govorim jer je jedna moja takva i grdo sam se namučio s njom.
Druga stvar je posuda za takvo drvo, ni malo nije jeftina oooo i to dobro znam ali volim velika drva pa si ne mogu pomoći  :idiot:
Slobodno se javi da se dogovorimo za posijet.

Offline sunny

Odg: Vađenje hrasta crnike - Quercus ilex
« Odgovori #6 : 18-11-2014, 17:09:53 »
Zdravo,
pitanje: rekao si skinuti svo lišće. Misliš rezanje u debelo i pusriti gole primarne i skundarne grane ili defolijaciju bez jakog reza?

Offline jurica

Odg: Vađenje hrasta crnike - Quercus ilex
« Odgovori #7 : 18-11-2014, 17:49:13 »
Zdravo,
pitanje: rekao si skinuti svo lišće. Misliš rezanje u debelo i pusriti gole primarne i skundarne grane ili defolijaciju bez jakog reza?
Sve ovisi od primjerka do primjerka a negdije i o vrsti koju vadim. Vidi što bi ti na drvu moglo trebat (toj crnici) sve suvišno skini. Ja ostavljam primarne grane i pokoju sekundarnu ali na njima skinem svo zeleno. Opet ove godine sam izvadio jednu koja je porezana skroz što bi rekli na panj. U biti treba vidjet drvo i onda se odluči i uvijek ja ostavljam pokoju granu viška koju lako kasnije skinem kad vidim kako je drvo odreagiralo ili se predomislim glede budućeg izgleda.

Offline sunny

Odg: Vađenje hrasta crnike - Quercus ilex
« Odgovori #8 : 20-11-2014, 13:31:19 »
Igor,
hvala na odgovorima. Vadio sam nešto uz more...teško, vidjet ćemo što će biti. Korjena je malo. Za velikog se još nisam odlučio. Možda da ga slikam da vidimo isplati li se ga vadit.
poz saša

Offline jurica

Odg: Vađenje hrasta crnike - Quercus ilex
« Odgovori #9 : 20-11-2014, 18:44:13 »
Igor,
hvala na odgovorima. Vadio sam nešto uz more...teško, vidjet ćemo što će biti. Korjena je malo. Za velikog se još nisam odlučio. Možda da ga slikam da vidimo isplati li se ga vadit.
poz saša
Ako ima malo korjenja , navuci preko cijelog drva i posude crni najlon, najlon veži nekom tankom žicom ili lastikom  oko posude. Spremi u garažu ili neki negrijani prostor. Svaka tri četri dana otkrij najlon na nekih 30 min. da se sve malo prolufta. Konstantno kontroliraj vlažnost supstrata , mada neće trebat puno zalijevat ,zašto skužit ćeš i sam. Kad počne pupat javi se da ti dam slijedeće smjernice.
Da poslikaj da vidimo dali doista vrijedi truda i muke oko kopanja ta Bršudva.

Offline brko

Odg: Vađenje hrasta crnike - Quercus ilex
« Odgovori #10 : 20-11-2014, 19:04:11 »
  -napokon sam odgonetnuo tajnu crnog najlona (bar djelomićno),hvala sunnyu na pitanjima i jurici na odgovoru  :smile:.

Offline sunny

Odg: Vađenje hrasta crnike - Quercus ilex
« Odgovori #11 : 24-11-2014, 06:28:14 »
Pozdrav Igor,

Kako bi se dogovorili da se nađemo? Mozeš mi poslati mail:   peroj2912@gmail.com
Mislim da neću vaditi velikog. Nekako svaki put kada se vratim do njega uočim nešto  :question:
Jučer sam našao interesanrnu smrikvu. Si ih vadio? Pročitao sam negdje da se jako reško primaju.

pozz saša

Offline jurica

Odg: Vađenje hrasta crnike - Quercus ilex
« Odgovori #12 : 24-11-2014, 09:48:07 »
ftp://More i preko poruka tu na forumu, a i moj mob ti je
Uh ovo je trebala biti PP

Offline grabar

Odg: Vađenje hrasta crnike - Quercus ilex
« Odgovori #13 : 24-11-2014, 15:56:44 »
e smriku bi ih i ja vadia ali  :molitva: :molitva: :molitva: 99posto da ne preživi

Offline jurica

Odg: Vađenje hrasta crnike - Quercus ilex
« Odgovori #14 : 24-11-2014, 17:33:16 »
Baš ko ča govori Grabar, zabi niš od tega .