Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: U posjeti kod Jurice...  (Posjeta: 12280 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline brko

Odg: U posjeti kod Jurice...
« Odgovori #15 : 24-11-2014, 21:58:09 »
  jurica pa ovoje fantazija ,baš me ubila ova boleština da nisam uživo vidio ovu ljepotu :verycool:.

Offline LONICERA

Odg: U posjeti kod Jurice...
« Odgovori #16 : 24-11-2014, 22:23:53 »
Jurice, dali je to cryptomerija japonica ili je njen kultivar cryptomerija japonica nana. Prva u prirodi naraste i do 70 m, a nana je jako sporog rasta. Jednu nanu sam zapelcala prije 5 godina i sad je visoka oko 30 cm, vrlo kompaktnog rasta i prekrasna (skoro da izgleda kao bonsai). Jednog dana je mislim posaditi u posudu kad malo zadeblja. Do tada će služiti kao matičnjak. Zanima me koliko je dugo imaš u posudi, da li je češće zalijevaš , jer mi se čini da vole dosta vode.
Inače drvca su ti super!

Offline TiTech

Odg: U posjeti kod Jurice...
« Odgovori #17 : 24-11-2014, 23:27:48 »
Danas sam napokon bio u posjeti kod Jurice.  :surprised: Vrlo ugodno i poucno druzenje uz kavicu, casicu (whisky  :hihihi:) razgovora, razgledavanje, skakutanje od drvca do drvca, na neka smo se i vise puta vracali...
Vjerovatno cijeli dan nebi bio dovoljan za svakakve storije, ali jako je puno toga receno, nadam se da cu vecinu zapamtiti, ako ne cu morati opet pitati.  :mdr:

Vidjeti uzivo toliko drvca na jednom mjestu u tako urednom i lijepom vrtu, odmah dobiti odgovore na masu pitanja koja se stvaraju u glavi jednog pocetnika (wannabe bonsaiste) je neprocjenjivo,  nemam rijeci...   :worthy:

Hvala jos jedanput Jurici na vremenu, strpljenju, volji (vjerujem da je neke pocetnicke price 100x ispricao) i nadam se da se vidimo uskoro u radnoj atmosferi.  :great: :chinaman:

P.S. Od toliko cakula skoro sam zaboravio :idiot: , ali na kraju sam ipak uspio brzinski pofotkati. Drugom prilikom obavezno neku pozadinu nabaviti, mislim da bi i obicna plahta posluzila svrsi...
Hvala na posjeti i slobodno navrati kad ti je uz put ili imaš volju.
I nemoj se previše nudit za posao jer ja ću te sigurno pitat za pomoć jer je posla i previše oko svih tih drva , drugi put dobiješ žicu i škare u ruke  :hihihi:
5

Cu sigurno jos koji put navratiti!  :smile: Ni mene strah dela!  :hihihi:

Offline jurica

Odg: U posjeti kod Jurice...
« Odgovori #18 : 30-11-2014, 07:22:56 »
Jurice, dali je to cryptomerija japonica ili je njen kultivar cryptomerija japonica nana. Prva u prirodi naraste i do 70 m, a nana je jako sporog rasta. Jednu nanu sam zapelcala prije 5 godina i sad je visoka oko 30 cm, vrlo kompaktnog rasta i prekrasna (skoro da izgleda kao bonsai). Jednog dana je mislim posaditi u posudu kad malo zadeblja. Do tada će služiti kao matičnjak. Zanima me koliko je dugo imaš u posudi, da li je češće zalijevaš , jer mi se čini da vole dosta vode.
Inače drvca su ti super!
Koja je stvarno neznam , ali da sporo raste. Voda joj stvarno ne smeta i zalijevam je jako obilno.
U posudi je 4. godine.

Offline LONICERA

Odg: U posjeti kod Jurice...
« Odgovori #19 : 02-12-2014, 15:28:17 »
Vidi se da joj je ugodno kod brižnog vlasnika. Koliko je visoka?

Offline jurica

Odg: U posjeti kod Jurice...
« Odgovori #20 : 02-12-2014, 21:21:21 »
Vidi se da joj je ugodno kod brižnog vlasnika. Koliko je visoka?
Cca.35 cm.

Offline brko

Odg: U posjeti kod Jurice...
« Odgovori #21 : 30-03-2015, 21:49:20 »
  jurica pa ovoje fantazija ,baš me ubila ova boleština da nisam uživo vidio ovu ljepotu :verycool:.
  ponovo pgledano i ponovo vov...