Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: kupnja i prodaja drveca i posuda?  (Posjeta: 28236 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline the legioner

kupnja i prodaja drveca i posuda?
« : 05-12-2014, 16:07:32 »
Zanima me , sta kazete na cijene drveca i posuda u hrvatskoj i balkanu?? Dosao sam do zakljucka da za cijenu jednog drveta u nasoj blizini u njemackoj recimo dobijem 2 drveta starija najmanje 5 godina i jos platim put i jos mi ostane za pivu. Nisam vjerovao ali tako je moje iskustvo. Pa eto ako ko zna uzgajivace u blizoj okolici koji imaju realne cijene neka napise koji i  odakleje, ja nisam takvog jos pronasao.

Offline Hoxy

Odg: kupnja i prodaja drveca i posuda?
« Odgovori #1 : 05-12-2014, 17:04:38 »
Mislim da u našoj široj okolici nemaš ozbiljnog prodavača i uzgajivača koji uzgaja bonsai radi love. sve koje sam vidio da prodaju drvca su oni koi pokušaju prodati mladice neukim ljudima pod bonsai ili hobisti koji imaju višak kvalitetnog materijala pa ga prodaju ili razmjenjuju kako bi došli do neke love za žicu, alat, posude...

A cijene... tu se već može diskutirati... Ugl, smatram da je kvalitetan materijal neprocijenujiv, pogotovo onaj koji je u treningu 2-3 godine... za takav materijal vrijedi izdvoji nekoliko stotina, čak i tisuća eura...
I još jedna stvar. ako drvo određene kvalitete kupiš od čovjeka koji ima 30ak drvaca, platit ćeš ga nekoliko puta skuplje nego da kupiš drvo iste kvalitete od osobe koja ima npr. 300njak drvaca


Offline the legioner

Odg: kupnja i prodaja drveca i posuda?
« Odgovori #3 : 05-12-2014, 18:35:55 »
Ovi enger  iz njemacke  od tihh imam pozitivna iskustva kod  jih sam uzeo masu toga,  al  kako kazete kod nas nema, ima par kolekcionara pa pokusavaju prodat m☆da pod bubrege pa ono ako nego lud toliko neka ga nosi.  Posto cesto idem za njemacku ja sve sebi tamo nabavljam, steta bilo bi bolje da ima kod nas vise toga, ali i regija srbija, bosna, slovenija sve pre skupo. Di Vi nabavljate bazirate se na yamadori?

Offline LONICERA

Odg: kupnja i prodaja drveca i posuda?
« Odgovori #4 : 05-12-2014, 20:29:26 »
Ako si pažljivo pročitao Jurica ti je napisao:
Definitivno ćeš jeftinije proći kod nas ako kupuješ nešto što valja
/quote]
Nešto što je staro 5 godina još uvijek je mladica. Toga u svakoj šumi ima na tone. Ne treba za to u Njemačku ići.  Imaš ovdje na forumu http://www.hobibonsai.com/index.php?topic=3147.0 gdje vjerujem možeš izabrati puno bolji materijal ,a jeftiniji. Usput ćeš sigurno dobiti i koji koristan savjet-neprocjenjivo. Kupujmo Hrvatsko :mdr:.
Ovo je moj dojam nakon što sam pogledala što nude ovi enger.

Offline jurica

Odg: kupnja i prodaja drveca i posuda?
« Odgovori #5 : 06-12-2014, 10:55:40 »
Pogledaj samo što ti nudi Luka i po koj cijeni pa ćeš vidjet razliku u cijeni i kvaliteti materijala  :hihihi:
http://www.hobibonsai.com/index.php?topic=3147.0

Offline LONICERA

Odg: kupnja i prodaja drveca i posuda?
« Odgovori #6 : 06-12-2014, 13:14:02 »
Također , na prodaju imaš i na http://www.animabonsai.com/?p=4938 vrhunske stvari , ali za ovo zasigurno treba dublji džep.

Offline the legioner

Odg: kupnja i prodaja drveca i posuda?
« Odgovori #7 : 07-12-2014, 18:51:49 »
Luc de fuc ima dobru ponudu slazem se i jeftino koliko vidim. Animabonsai   pre skupo dati 300 eu za predbonsai je previse. Moje osobno misljenje. Enger ima  dobrog materijala , a mladice niti ne kupujem. drva mladje od 15 godina nema  smisla kupovati.
Nisam napisao glavni razlog zasto u njemackoj kupujem, velika ponuda ustvari ogromna dojdes biras a najbolje i cijena se da korigirati. Zato sam i pokrenuo temu da doznam tko kod nas prodaje a ima realne
Cijene. Hvala vam svima :worthy:

Offline gal

Odg: kupnja i prodaja drveca i posuda?
« Odgovori #8 : 07-12-2014, 19:41:26 »
Pozdrav Legijo! Ajde ako nije tajna, volio bih vidjeti ta povoljna drva koja si kupio u njemačkoj.

Offline the legioner

Odg: kupnja i prodaja drveca i posuda?
« Odgovori #9 : 07-12-2014, 20:28:06 »
Drva su jos uvjek u njemackoj kod brata zato jer ja puno putujem i morao sam nekome prepustiti brigu o drvima. Pod drugo nemoram nikome  nista dokazivati  ja sam iznio samo svoje iskustvo i svoje dojmove o cijenama i ponudi kod nas.  :jupi:

Offline LONICERA

Odg: kupnja i prodaja drveca i posuda?
« Odgovori #10 : 07-12-2014, 20:38:32 »
To sam baš htjela pitati. Ako ti nije teško daj nam uslikaj drvca pa podjeli slike s nama.
Naravno da svak ima pravo na svoje mišljenje, a i količinu novca koju želi potrošiti i na kaj želi potrošiti.
U jednome se slažemo , da animabonsaji ima iznenađujuće nerealne cijene, po mojim iskustvima za takav materijal kakav oni prodaju to je nerealno niska cijena u odnosu na Europu.
Pogledaj ovo i procijeni
http://www.kaizenbonsai.com/shop/product_info.php?products_id=5672

Bonsai je umjetnost od izbora početnog materijala pa do izvedbe na kraju, a kao i svaka umjetnost ima svoju vrijednost.
Naprimjer, ja mogu misliti da crtam bolje od Picasa, ali ako imaš nešto što sam ja nacrtala realno je da s tim možeš i do zahoda i znaš već kaj  :mdr: nećeš ništa izgubiti, a ako imaš Picasa ti si bogat jer imaš vrijednost koju svatko cijeni i imaš ljude koji su to spremni platiti.
Da imam viška novca i ambiciju da jednog dana izlažem svoje radove kupila bih nešto od animabonsai, jer bi to između ostalog smatrala dobrom investicijom.
S obzirom da me ovaj hobi veseli, a odlazak u prirodu u potrazi za yamadorijem ne mogu  usporediti ni sa jednim odlaskom u trgovački centar ja ne kupujem.
Ali slobodni smo da svak odlučuje kako on želi, samo sam imala potrebu reći svoje mišljenje.

Offline alexhor

Odg: kupnja i prodaja drveca i posuda?
« Odgovori #11 : 07-12-2014, 21:20:28 »
Ah, REALNA CIJENA, kako je to rastezljiv pojam. Da ja odem tamo nekamo u primorje i nađem kapitalca orijentalisa, pa skačem oko njega 5-6 sati (mukotrpnog rada) i onda još par godina vodim brigu da dođe k sebi, i ja bih rekao da to vrijedi 300 eura kao predbonsai, ako ne i više. A kome je puno, lopatu u ruke pa može iskopati besplatno (a onda shvatiš da je drvo besplatno, ali sve drugo nije).
Nije cijena proporcionalna samo starosti drva, nego uloženom trudu, potencijalu drva te svim zavisnim troškovima itd. Na kraju krajeva vlasnik prodaje materijal za onoliko koliko njemu vrijedi. Da odem u primorsko zaleđe samo za to mi treba više od 50 E za gorivo.
Animabonsai... oni imaju drva za kojima bi i Kaizen slinio.  I meni je skupo 300 E za animabonsai, ali ne zato jer mislim da toliko ne vrijedi nego zato jer mi je nerealno skupa struja, plin, gorivo, školarina i stanarina za studente i sve ostalo.

Eto, moje mišljenje.

Offline the legioner

Odg: kupnja i prodaja drveca i posuda?
« Odgovori #12 : 07-12-2014, 22:34:11 »
Ja da imam vremena nebi kupovao uopce, u sumu i pronadji zto vi koji imate vremena iskoristite to.
Svatko ima pravo napisati cijenu koliku hoce kao i sto svatko ima pravo reci jel to njemu puno , ili taman.
Ali ponuda formira cijene , da je kod nas veca ponuda bile bi i nize cjene :great:

Offline gal

Odg: kupnja i prodaja drveca i posuda?
« Odgovori #13 : 08-12-2014, 08:46:25 »
Pod drugo nemoram nikome  nista dokazivati  ja sam iznio samo svoje iskustvo i svoje dojmove o cijenama i ponudi kod nas.  :jupi:
Iznio si svoje mišljenje na "forumu" dakle svjesno ili nesvjesno potaknuo si o tome raspravu i ne moraš ništa dokazivat, no bez "opipljivijih" dokaza tvoja se tvrdnja svodi otprilike na: Kupio sam jeftino auto!
Ovako "paušalno" kolko sam ja upoznat sa tržištem i bonsai scenom u njemačkoj, mogu tvrdit da si platio drva upravo onoliko koliko i vrijede i čiji potencijal neće bitno nadmašiti trenutnu cijenu...
Nasuprot tome u hrvatskoj možeš još uvijek kupiti materijal čiji potencijal može mnogostruko nadmašiti uloženo, i to upravo sada dok ponuda i tržište nije razvijeno...
I da, složit ću se sa svime što je napisala Lonicera i Alexhor..

Offline Marija

Odg: kupnja i prodaja drveca i posuda?
« Odgovori #14 : 08-12-2014, 09:12:56 »
Legioner, mislim da si dobro pobrkao lončiće.

Profi prodavača u Hr nema niti će ih biti još 200 godina, jer u Hr. nema ni tržišta ni kupaca.
Samo par ljudi povremeno prodaje svoje viškove, po europskim realnim cijenama.

A što se cijena tiče kvalitetni startni materijal košta, samo je pitanje kakav je profil kupca i da li taj koji kupuje zna razliku i naravno koliko želi i može platiti.
I naravnio važno je napomenut da su za Hr. standard cijene startnih materijala preskupe. Ovdje ima ljudi koji žive mjesečno od 500€ i naravno da je onda npr. 500€ za startni materijal preskupo toj osobi, ali to ne znači stablo ne vrijedi toliko. Vrijedi i to je ta cijena.


Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai