Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Hedera-prednja strana?  (Posjeta: 21858 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Adrian

Odg: Hedera-prednja strana?
« Odgovori #15 : 08-12-2014, 21:22:07 »
Na pola, pričekaj da novo izraste, malo ožicaj na par strana i onda odaberi prednju.

Offline LONICERA

Odg: Hedera-prednja strana?
« Odgovori #16 : 09-12-2014, 13:51:04 »
Što bih ja bez vas. Baš ste mi još jednom otvorili oči. Krajem zime kad odrežem stavim slike na reviziju. :hvalaaa:

Offline LONICERA

Odg: Hedera-prednja strana?
« Odgovori #17 : 19-02-2015, 19:03:37 »
Prije rezanja samo mala virtualna provjera. Hoće ovako biti dovoljno ?

Offline Lilia

  • ZONA
  • Zaslužni član
  • *
  • Postova: 521
  • Lokacija: Međimurska županija
  • Total likes: 21
Odg: Hedera-prednja strana?
« Odgovori #18 : 19-02-2015, 19:43:12 »
Htjela sam napisati...previše odrezanog...ali nakon pomnog virkanja....sve više mi se čini da je ovo....baš onak kak treba biti ..možda ostavi samo još centimetar il dva  :great:!!  Predobro izgleda !!

Ja kod rezanja pazim na 2-3 lisna pazuha !! ;) ;)

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Hedera-prednja strana?
« Odgovori #19 : 20-02-2015, 10:01:02 »
Dobro promotri gdje ima pupova i spavajućih pupova prije nego odrežeš grane. 8)
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Marija

Odg: Hedera-prednja strana?
« Odgovori #20 : 20-02-2015, 11:07:52 »
Dobro promotri gdje ima pupova i spavajućih pupova prije nego odrežeš grane. 8)

To je nebitno kod bršljana, reži gdje ti treba, bacit će, provjereno, imala sam ga za živicu.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline LONICERA

Odg: Hedera-prednja strana?
« Odgovori #21 : 20-02-2015, 19:49:48 »
Draženka znači neće biti previše odrezano.....Znaš iz iskustva da je lakše rezati kad ti netko odobri,...i ostaviču grančice mrvicu duže pa kad vidim gdje je krenuo lako odrežem.

Offline brko

Odg: Hedera-prednja strana?
« Odgovori #22 : 21-02-2015, 11:03:05 »
  -ma šta se već sad jediš oko prednje strane Marija ,to ćeš odrediti za god.-dvije kad baci nove grane ,bitno je da obećava a kako kaže Marija H. tjera ko lud ,znaći bit će grana a onda reži i žicaj do mile volje  :smile:.

Offline LONICERA

Odg: Hedera-prednja strana?
« Odgovori #23 : 21-02-2015, 17:35:14 »
E, Brko, da nisam to pitala, tko zna kad bi ja ovakva  uglystupid skužila da ga treba skratiti. Neki put je čovijek slijep kod zdravih očiju.

Offline becos

Odg: Hedera-prednja strana?
« Odgovori #24 : 09-03-2015, 18:13:34 »
...meni je čak na drugoj slici nebarij skladniji...prva pak, nudi više mogućnosti...ali za to je još rano, složit ću se sa ostaliima...pretpostavljam da ćeš one bočne grane, koje se odmiču od glavnog debla, omotati oko njega ili odrezati...visina bi možda bila ok ako bi bila konačna...mada bih ga ja snizio za trećinu...
...pitanje - zahtjeva li bršljan nekakvu posebnu njegu nakon vađenja, treba li na nešto posebno paziti pri vađenju, odmah u supstrat ili ostaviti u bali isl. ?...naime, nakon oduševljenosti Sandeovom hederom, rekoh sam sebi - moram i ja ovo napraviti...klasa optimist   uglystupid...našao sam relativno ok primjerak i pokušao...nije potjerao ni od onog soka iz debla... :molitva:

Offline LONICERA

Odg: Hedera-prednja strana?
« Odgovori #25 : 09-03-2015, 19:42:41 »
Meni se nije učinila tako zahtjevna. nisam je vadila s balom jer je bilo upitno dali ću joj prerezati samo ovaj debeli korijen , a da mi ne ostane ništa sitnog. Zato sam iskopala sve oko korijena i gledala gdje se ovi debeli granaju u neki postrani sa sitnijim korjenčićima i onda rezala (velikim škarama i pilom)  . Bio je i neki centralni koji je išao ravno do Kine njega sam odrezala da mi kasnije može u pliću posudu. Uvijek pokušavam tako vaditi, osim crnogorice (naravno njoj treba po mogućnosti što bolja bala. Čak nije posađena u idealan supstrat, već u "pjeskulju" (neke biljke uspješno ukorjenjujem u tome, nije loša za razvoj korijena), ali je na proljeće potjerala milijardu pupova, a do jeseni je tak zarasla da se ništa nije vidilo. Svima nam je izgleda Sandev bio inspiracija. U supstrat sam umješala šačicu Osmocot-a (gnojivo s produženim djelovanjem) i zalila po potrebi, a prošle godine je to bilo vrlo rijetko. I na kraju , bršljenima posebno ovim zelenim odgovara smještaj u hladu.

Offline LONICERA

Odg: Hedera-prednja strana?
« Odgovori #26 : 29-03-2015, 21:58:17 »
Odrezano.

Offline LONICERA

Odg: Hedera-prednja strana?
« Odgovori #27 : 29-03-2015, 22:15:04 »
Druga strana.

Offline grabar

Odg: Hedera-prednja strana?
« Odgovori #28 : 30-03-2015, 05:52:01 »
ljepo izgleda :great: :great: :great: :great:

Offline LONICERA

Odg: Hedera-prednja strana?
« Odgovori #29 : 30-03-2015, 14:15:39 »
Operacija uspjela, još samo da pacijent preživi :molitva:.