Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: zaljubljeni pocetnik  (Posjeta: 15628 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline TiTech

Odg: zaljubljeni pocetnik
« Odgovori #15 : 29-12-2014, 13:34:40 »
Hortikultura d.d., Dankovečka 3, Zagreb, 01/2852861

Sjetio se da sam frendu slao sms koji mi je pokupio floreopor. Tu ga sigurno ima, samo provjeri radno vrijeme, jer su relativno kratko radili do 14h, ako se ne varam.

Offline josipivesic

Odg: zaljubljeni pocetnik
« Odgovori #16 : 29-12-2014, 16:25:11 »
eee svaka cast...u sub idem u zg a tamo u sesvetama imam pun kufer rodbine tako da mi ima tko kupit do tada :)

Offline grabar

Odg: zaljubljeni pocetnik
« Odgovori #17 : 29-12-2014, 17:23:08 »
ako tražiš treseta imaš ga u bauhausu 250l za 125kn mislim da je to cjena

Offline josipivesic

Odg: zaljubljeni pocetnik
« Odgovori #18 : 05-01-2015, 12:47:21 »
jedno pitanje...evo bio sam u zg preko vikenda i jedino sto sam mogao nabaviti je floreopor ali ona velika granulacija....e sad mene zanima smijem li ja to zdrobiti?
 i s čim ću pomiješati?

Offline DonQuijote

Odg: zaljubljeni pocetnik
« Odgovori #19 : 05-01-2015, 13:14:00 »
Koliko velika? Moja pumica u kojoj najbolje rastu pinusi je  u prosjeku centimetar promjera tako da je veliko relativan pojam.
Možeš je drobiti ali pazi da pritom ispereš prašinu i vrlo sitne okrajke koji se pretvore u mulj a kasnije se stvrdnu.
Ne trebaš je miješati ni sa čime ako pravilno prihranjuješ, ako si totalni početnik i to te još mući stavi 10% najviše 15% obične crnice za cvijeće. To će fino povezati granule a neće previše smanjiti prozračnost supstrata

Offline josipivesic

Odg: zaljubljeni pocetnik
« Odgovori #20 : 05-01-2015, 13:37:21 »
evo fotografija...cini mi se da je na vreći pisalo 8- 16 mm....

a naravno da bih isprao prašinu....prvo prosijao pa onda isprao...
evo upravo mi cimer javio da mi je u zg nabavio 80ak L ekspandirane gline u ovakvoj granulaciji pa mi šteteta da to propadne :P

Offline josipivesic

Odg: zaljubljeni pocetnik
« Odgovori #21 : 05-01-2015, 13:40:57 »
a jesi li mislio na ovaj humus ili bas ovu zemlju (sto mogu nakopati)

Offline DonQuijote

Odg: zaljubljeni pocetnik
« Odgovori #22 : 05-01-2015, 13:50:00 »
Na humus, zemlju za cvijeće.

Ovo baš nije ono što koristimo za bonsai, ali može se koristiti. Može biti dobro za veće jamadorije.
Možda bolje da ne drobiš nego čuvaš za takva drva. No ako drobiš, ok možeš no pazi na mulj

Offline josipivesic

Odg: zaljubljeni pocetnik
« Odgovori #23 : 05-01-2015, 13:54:50 »
pa evo ja sam mislio da ako zdrobim na 1 do 6 mm...moze biti korisno za jamadorije...steta mi da propadne...a tek kupio....evo vidim fino se drobi..prašina se lako ukloni

Offline Marija

Odg: zaljubljeni pocetnik
« Odgovori #24 : 05-01-2015, 14:28:23 »
evo fotografija...cini mi se da je na vreći pisalo 8- 16 mm....

a naravno da bih isprao prašinu....prvo prosijao pa onda isprao...
evo upravo mi cimer javio da mi je u zg nabavio 80ak L ekspandirane gline u ovakvoj granulaciji pa mi šteteta da to propadne :P

to nije floreopor, preveliko je, to je ukrasno, koristi se za na vrh posuda sa cvijecem da se ne vidi zemlja. Vjerovatno bi zdrobljeno mogao koristit, samo to ti je masu posla.
Vreca floreopora je 32kn, pa se ne isplati s time zezat.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline josipivesic

Odg: zaljubljeni pocetnik
« Odgovori #25 : 05-01-2015, 15:00:27 »
Najtuznije je to sto sam ja danas dosao iz zg... i imam ovakvih 7 vreca. Na njima pise ekspandirana glina. Floreopor agrohoblaj. Vreca 46kn... ako moze ako zdrobim molim vas recite mi jer sam jedva i do ovog dosao :( zivim u bih a ludo sam zagrizao za sve ovo biduci da sam umjetnik

Offline DonQuijote

Odg: zaljubljeni pocetnik
« Odgovori #26 : 05-01-2015, 15:08:08 »
7  Vreća?
Daj to radije vrati i zamjeni ako ikako možeš. Ako baš ne ide drugačije, drobi, fučkaj ga.

No ako imaš velike jamadorije tj ako nemaš drva u bonsai posudama, slobodno koristi takvo  kakvo je, siguran sam da može proći.

Offline josipivesic

Odg: zaljubljeni pocetnik
« Odgovori #27 : 05-01-2015, 15:16:58 »
Ma gle lako cu ja to zdrobiti.... samo ako se moze takvo koristiti.... drobljenje je najmanji problem,.. imam vremena. Ne mogu vratiti... nisam u mogucnosti.
Hvala vam ljudi...:)

Offline Marija

Odg: zaljubljeni pocetnik
« Odgovori #28 : 05-01-2015, 15:39:41 »
Najtuznije je to sto sam ja danas dosao iz zg... i imam ovakvih 7 vreca. Na njima pise ekspandirana glina. Floreopor agrohoblaj. Vreca 46kn... ako moze ako zdrobim molim vas recite mi jer sam jedva i do ovog dosao :( zivim u bih a ludo sam zagrizao za sve ovo biduci da sam umjetnik


To nije FLOREPOR nego GLINOPOR!
Ako ga zdrobiš možeš ga koristiti.

Evo kako izgleda floreopor
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline josipivesic

Odg: zaljubljeni pocetnik
« Odgovori #29 : 05-01-2015, 15:50:21 »
To mi izgleda kao moje samo manjih dimenzija... ili ipak grijesim....marija ja bih rado kupio sitnije ali nemam priliku a nema mi tko kupit pa poslat