Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Alati namjenski i oni koji služe  (Posjeta: 120504 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gale

Alati namjenski i oni koji služe
« : 28-05-2007, 14:49:56 »
Ovaj alat ja koristim i posebno preporučujem sekače od gibnja(feder platne) nekog auta (fića i sl.) jer kada napravite rov (šanac) oko drveta sa njim lako isečete centralni koren i koren sa zemljom ostaje kompaktan. Naručio sam ga kod kovača i ako ga napravite nećete se pokajati. Posle mene još četvorica ga koriste.
Moram da kažem da odmah po iskopavanju treba koren sa zemljom uvezati čvrsto u komad plahte ili sl. i što pre ga strpati u vodu ili bar pokvasiti, pa u hlad.
Oprostite ako je neko već o tome pisao,ja sam nov na forumu.

Offline Marija

Odg: Alati namjenski i oni koji služe
« Odgovori #1 : 28-05-2007, 15:00:26 »
... nema ništa bez dobre poluge od 1m   :gigle:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Alati namjenski i oni koji služe
« Odgovori #2 : 28-05-2007, 15:09:43 »
... nema ništa bez dobre poluge od 1m   :gigle:

Meni je najbolji prijatelj, jedan homemade kramp koji stane u ruksak  :lol:

Offline gale

Odg: Alati namjenski i oni koji služe
« Odgovori #3 : 28-05-2007, 16:10:16 »
Ne sumljam da je poluga nekad od koristi,a što se tiče krampa koji staje u ranac, mali je za veće drveće, i ja kad sam ga koristio plašio sam se da sebe ili drugog ne povredim.
Samo radi informacije ovaj hrast sam bez problema izvadio prikazanim alatom prošle jeseni.

Offline Andrija Zokić

Odg: Alati namjenski i oni koji služe
« Odgovori #4 : 28-05-2007, 16:18:07 »
Ovo je dio naseg alata. Bez ovog ne mozemo a ostalo su nam sve manje bitne altke. Poluga i masklin (kramp) su najbitniji. Sa lopatom i asovom tamo gdje mi vadimo totalno su neupotrebljivi. Ove dvije duguljaste "lopatice" nam sluze za detaljno iskopavnje i vadjenje zemlje sa teze dostupnih mjesta. Stavio sam i kvalitetne cipele sa dobrim djonom koje smo kupili tek na pocetku ove sezone. Izgleda mozda cudno sto sam njih isto stavio na sliku, ali od kada smo ih kupili ja sam se spasio.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline gale

Odg: Alati namjenski i oni koji služe
« Odgovori #5 : 28-05-2007, 21:34:18 »
Andrijanchi-- Fotka je super i siguran sam da će koristiti i drugima. Dobre cipele su stvarno neophodne a ja bih dodao i dobar ranac(ruksak). Dovoljno velik. Ipak mislim da ti prikazani sekač ne bi bio na odmet za sečenje korena.Može da se koristi i u kršu (između kamenja)

Offline Andrija Zokić

Odg: Alati namjenski i oni koji služe
« Odgovori #6 : 28-05-2007, 21:54:04 »
Ipak mislim da ti prikazani sekač ne bi bio na odmet za sečenje korena.Može da se koristi i u kršu (između kamenja)

To je ova prva alatka na tvojoj fotografiji?
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline gale

Odg: Alati namjenski i oni koji služe
« Odgovori #7 : 28-05-2007, 22:36:24 »
Andrijachi-- To je sa sl.2 dva sekača i čekić i detalj zadebljanja na vrhu koji sam zavario da bi se sekač lakše izvadio čekićem kad ga zabiješ u zemlju.

Offline Andrija Zokić

Odg: Alati namjenski i oni koji služe
« Odgovori #8 : 28-05-2007, 23:18:13 »
Andrijachi-- To je sa sl.2 dva sekača i čekić i detalj zadebljanja na vrhu koji sam zavario da bi se sekač lakše izvadio čekićem kad ga zabiješ u zemlju.

To izgleda kao dobra ideja! Cesto bi u tim situacijama (kada se ne moze koristiti preklopna pila) stavio polugu na korijen i u nju lupao tako da se onaj siljasto-plosnati dio prekine korijen. To i nije bas zgodno i ovi mi sjekaci izgledaju dosta bolji.
Kako prenosis velike materijale do auta? Nama i to postaje sve veci problem. Vidio sam da Walter Pall ima nekakav ruksak ili je to samo kao metalni kostur ruksaka na koji veze drvo. Negdje sam vidio tu sliku, ali je ne mogu ponovno naci.
Zadnjih nekoliko yamadorija smo jedva dovukli do auta. Dobijem upalu misica samo od toga :mdr: .
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline gale

Odg: Alati namjenski i oni koji služe
« Odgovori #9 : 29-05-2007, 23:56:37 »
Andrijachi- Prenos, kada kola nisu blizu, je stvarno problem. Kad nas je dvojica nosimo drvo kao lovci ulovljenu  divljač(poneti kanap i granu), sašio sam veći ranac koji se zatvara kao vreća sa gajtanom. Uvek dobro uvežem koren sa zemljom, lakše ga je nositi ( na ramenu), jednom sam najmio traktor koji mi je dovezao drveće do kola. Napravio sam i rasklopiva kolica na dva točka od ponija koji staje u gepek,ali nije praktičan za neravni teren, teže ga je gurati nego nositi drvo. A često koristim sistem malo nosiš malo uživaš u krajoliku. I kad mi neko kaže da BONSAI  nije dinamičan hobi....

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Alati namjenski i oni koji služe
« Odgovori #10 : 09-07-2007, 09:03:44 »
Vidio sam da ste slali alate kojima se služite pri radu na drvima i palo mi na pamet da pofotkam moj alat.
Da kupio sam i konkavna klješta  :smile:, pa sad imam i sferna i konkavna. Super su mi oboja, rade baš kak si zamislim  :great:
Ovaj kramp na drugoj fotki je napravljen od dva zidarska čekića i pokazao se kao vrlo korisna alatka, stane u ruksak, a radi ko veliki. Od kad sam si ga napravil, vojnički ašov ne vadim iz ruksaka, možda ga prestanem nositi sa sobom. Stare škare sa drvenim ručkama koristim za rezanje korijena jer ih nisam uspio zatupiti u zemlji, neki dobar materjal. Ova zelena lopatica koristi tek na zemljanim terenima, no opet bez krampa neide. Lučna pila mi se dopala jer stane u ruksak, a pili ko velika.

Offline Andrija Zokić

Odg: Alati namjenski i oni koji služe
« Odgovori #11 : 10-07-2007, 10:10:24 »
To je za pocetak stvarno dosta alata. Imas li malu brusilicu?
Nama je sada prvo od alata sto treba ona velika klijesta koja je koristio Pall na radionici. Zna li netko koja su ono tocno klijesta? Nisu ni sferna ni konkavna ni "trunk splitter".
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline gal

Odg: Alati namjenski i oni koji služe
« Odgovori #12 : 10-07-2007, 10:17:31 »
To je za pocetak stvarno dosta alata. Imas li malu brusilicu?
Nama je sada prvo od alata sto treba ona velika klijesta koja je koristio Pall na radionici. Zna li netko koja su ono tocno klijesta? Nisu ni sferna ni konkavna ni "trunk spitter".

.."papak kliješta" ... sa takvim kliještima "manikeri" obrađuju papke krava i kopita kod konja....  :blink: vidio vlastitim očima  :blink:

Offline gal

Odg: Alati namjenski i oni koji služe
« Odgovori #13 : 10-07-2007, 10:27:42 »
.."papak kliješta" ... sa takvim kliještima "manikeri" obrađuju papke krava i kopita kod konja....  :blink: vidio vlastitim očima  :blink:

.... i nijje zajebancija...  :tup:
http://www.nedagro.hr/download/priborzanjegu_papaka_nozevidiskovi.pdf

Offline Andrija Zokić

Odg: Alati namjenski i oni koji služe
« Odgovori #14 : 10-07-2007, 10:30:06 »
.."papak kliješta" ... sa takvim kliještima "manikeri" obrađuju papke krava i kopita kod konja....  :blink: vidio vlastitim očima  :blink:

.... i nijje zajebancija...  :tup:
http://www.nedagro.hr/download/priborzanjegu_papaka_nozevidiskovi.pdf

Hahahahahahahaha!!!!! :histerical: :histerical: :histerical: :histerical:
Kupujem papak klijesta odmah!!! (nije zajebancija)
andbonsai.com ~ andbonsai studio