Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Alati namjenski i oni koji služe  (Posjeta: 120528 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Alati namjenski i oni koji služe
« Odgovori #180 : 08-09-2008, 09:04:55 »
Malo sam istraživala ponudu papak-kliješta: KLIJEŠTA ZA PAPKE "KNIPEX"

To bi bile 4. po redu s ove stranice KNIPEX PLIERS
duge su 30cm, ali čini mi se da je mala glava.... neke od ovih iznad se čine bolje...

Sve mi se to čini nezgrapnim.... joj moram ovog mojeg zdrmati  :tup:

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Alati namjenski i oni koji služe
« Odgovori #181 : 17-09-2008, 13:55:23 »
Dotični Erik Križovenský, napravio si je potrebite alate... vrlo korisne stvarčice. Dobro dio toga je i u HRAM alatima, no ima i novosti  :great:

Offline Anna

Odg: Alati namjenski i oni koji služe
« Odgovori #182 : 18-06-2009, 17:43:04 »
Evo ga, tu je za sve one koje žele drvorezariti sharije ručno ili nemaju električnu mašineriju. Ovo su inače profesionalni nožići da linorez, art materijal. S njim se može doslovno sve što se hoće napraviti, samo treba malo vježbe. Ove sam koristila mjesecima i još uvijek režu drvo kao putar bez dodatnih oštrenja. Cijena, pitate? Siguro skupo, mislite? Ali, ne, ono košta samo 60 kn. Mjesto nabavke- bilo koja bolja prodavaonica profi art materijala. Moji su iz Zagreba. Zaista dobri.

Offline Ivan B

Odg: Alati namjenski i oni koji služe
« Odgovori #183 : 28-06-2009, 08:40:34 »
 :great:Jesam li ti rekao da ja želim jedan primijerak...

Offline Marija

Odg: Alati namjenski i oni koji služe
« Odgovori #184 : 28-06-2009, 13:12:20 »
Evo ga, tu je za sve one koje žele drvorezariti sharije ručno ili nemaju električnu mašineriju. Ovo su inače profesionalni nožići da linorez, art materijal. S njim se može doslovno sve što se hoće napraviti, samo treba malo vježbe. Ove sam koristila mjesecima i još uvijek režu drvo kao putar bez dodatnih oštrenja. Cijena, pitate? Siguro skupo, mislite? Ali, ne, ono košta samo 60 kn. Mjesto nabavke- bilo koja bolja prodavaonica profi art materijala. Moji su iz Zagreba. Zaista dobri.

Anna mislim da se stim nožićima za linorez može malo napraviti oko bonsaija i da nisi baš upotrebljivi za obradu suhih dijelova ...
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Anna

Odg: Alati namjenski i oni koji služe
« Odgovori #185 : 28-06-2009, 16:22:57 »
Iskreno, nisam probala na suhim dijelovima ali garantiram da za preciznu obradu drva definitivno ne postoji ništa bolje. Iako, ovo bi mogao biti prije svega alat koji služi u zamjenu brusilicama i bušilicama kao priručna verzija dok se ne dođe do bolje mehanizacije zato što su jeftini. A što se tiče kvalitete: ako ste se u školi susreli sa školskim nožićima za linorez i pitali se zašto vam ne ide razlog tomu je što ta čuda nisu niti slična oniomu što drvorez/linorez nožići trebaju biti. Da skratim priču; ovo reže jako dobro kako god poželite- čiste, ravne rezove udubljenja ili dizajnerska rješenja drveta. Za suho, tanko drvo ne preporučam

Offline Anna

Odg: Alati namjenski i oni koji služe
« Odgovori #186 : 28-06-2009, 16:36:50 »
E, da, i da se razumijemo, ne mislim da su bolji od hbf alata ili pak od profi bonsai alata. Ovo je nešto što može poslužiti kao zamjena dok se ne skupi za pravi alat. Ja sam već radila par udubljenja na stablima i služe svrsi za prvu ruku pa neka se zna za početnike koje su sve moguće opcije. Nismo svi u mogućnosti sav materijal imati, iako treba...

Offline Mario

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 6904
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 4
  • Yamadori Selektor
    • Mario yamadori selektor
Odg: Alati namjenski i oni koji služe
« Odgovori #187 : 24-08-2009, 07:58:46 »
Konstantna upotreba bonsai alata i njegov doticaj sa vlagom, rezultira izbijanjem hrđe djelomično ili po cijelom alatu. S vremena na vrijeme sam ga premazao uljem, no nakon svake upotrebe, ulje bi nestalo. Palo mi je na pamet da ga namočim u sredstvu protiv korozije i uspio sam zaustaviti hrđanje. Prije nekih 30-40 dana sam potopio alat u Antikorozin od Kemoplastike i svo ovo vrijeme se nije pojavila ni točkica hrđe. Preporučam neko od takvih sredstava  :great:
Često sam na netu i po časopisima viđao skupe tekučine za održavanje alata, no nisam skužio o čemu se radi, a ovo radi za 30kn 1L.

Offline grabar

Odg: Alati namjenski i oni koji služe
« Odgovori #188 : 01-03-2013, 18:26:34 »
nisam znao di da stavim to pa sam stavio tu ,ima u lidlu akcija mala gravirka za 189kunica akcija vam je od 07.03 evo i fotke

Offline Adrian

Odg: Alati namjenski i oni koji služe
« Odgovori #189 : 03-03-2013, 07:52:31 »
nisam znao di da stavim to pa sam stavio tu ,ima u lidlu akcija mala gravirka za 189kunica akcija vam je od 07.03 evo i fotke
Dotične i slične drilerice za do 300 kn su jednokratna upotreba. Prihvatna usta i stezalica za usta se potoše već kod 3, je, je kod tri obične tvrđe daize od npr oraha. I onda, nigdje nema rezervih dijelova, nema ni sličnih koje pašu, pa iz vlastitog iskustva ne preporučam. Ako ju ko i kupi, onda nek ručno odradi teži dio, a samo finišira ovakvim lightdrilericama.