Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Je li ovo prava tehnika orezivanja ?  (Posjeta: 26497 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Helio

Je li ovo prava tehnika orezivanja ?
« : 23-03-2015, 11:37:58 »
Čovjeka zovu Maestro sa rukom umjetnika, molim obratite pažnju na artistički odmak od stabla
 i pogled iz druge perspektive da bi se ustanovile eventualne dodatne dorade na krošnji (na 5:04) Meni je osvježilo pogled na bonsai tehnike  :hihihi:

Poda de un bonsai Ciprés

Offline Marija

Odg: Je li ovo prava tehnika orezivanja ?
« Odgovori #1 : 23-03-2015, 12:15:06 »
Tehnika lamatanja rukama uz naglo obrušavanje u krošnju primjenjena u 5:04  :girl: izvrsno služi kao distrakcija, da gledatelj ne bi primjetio nedostatak talenta, vizije i ideje kod "vozača" škara  :lol:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Helio

Odg: Je li ovo prava tehnika orezivanja ?
« Odgovori #2 : 24-03-2015, 12:42:46 »
Molim početnike da ne primjenjuju ovu tehniku dok ne steknu malo iskustva.
Ova tehnika se primjenjuje samo u slučaju "propupat češ tamo di ja 'oću ili ne'š više nikad propupat"

Offline brko

Odg: Je li ovo prava tehnika orezivanja ?
« Odgovori #3 : 30-03-2015, 21:59:17 »
  -Mali kao da je u pzo...
-osmatra ...
-uoćava...
-obrušava se...
-udara(tj reže)
-naglo se povlaći
---ukratko mali se zajebava....(možda da ga zovemo na demonstraciju)nek održi školu... :histerical:

Offline Marija

Odg: Je li ovo prava tehnika orezivanja ?
« Odgovori #4 : 31-03-2015, 09:06:21 »
Jel ima ovdje netko tko se može pohvalit da je lamatajući zabio škare sebi u bedro i završio na šivanju ... u priči je upleten i jedana miroljubivi biljojed  .... koji se našao na krivom mjestu u krivo vrijeme   :grol:

Eto malo da se javno iscrnim, radi se o meni  spretnoj :turpija:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline brko

Odg: Je li ovo prava tehnika orezivanja ?
« Odgovori #5 : 31-03-2015, 10:44:51 »
  -ko radi taj i griješ ,tako da se ne sekiraš puno ,budi bez brige sigurno je bilo kojekakvih neprilika samo mudro šut .
I ne brini za škare šteta bedra ,ali i to je uspomena al na mladu je pa će brzo i zarast ,brz oporavak ti želim i šibaj dalje :hihihi:....

Offline Marija

Odg: Je li ovo prava tehnika orezivanja ?
« Odgovori #6 : 31-03-2015, 20:07:58 »
  -ko radi taj i griješ ,tako da se ne sekiraš puno ,budi bez brige sigurno je bilo kojekakvih neprilika samo mudro šut .
I ne brini za škare šteta bedra ,ali i to je uspomena al na mladu je pa će brzo i zarast ,brz oporavak ti želim i šibaj dalje :hihihi:....

Bilo je to prije pola godine, dok sam radila na bonsaiju skočio mi je onaj gadni veliki skakavac na nogu ... a kako mi se panično gade išla sam ga rukom otresti sa noge, ali sam zaboravila da imam škare u ruci .... i tako  :tup: uglystupid
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline DonQuijote

Odg: Je li ovo prava tehnika orezivanja ?
« Odgovori #7 : 31-03-2015, 21:32:49 »
Ja sam si jednom zabio nož u nogu i to baš jako, na još blesaviji način. Naime zabijao sam nož u drvo i onda ga nisam mogao izvuči pa sam povukao ko konj isčupao nož i u povratu si ga zapiknuo u nogu sa stražnje strane. Imao sam desetak godina i bilo me je frka od mame tražiti pomoć pa sam otišao u podrum, tamo našao neke stare prašnjave novine i to stavio da zaustavim krvarenje. Ožiljak imam i dan danas.
Sve u svemu bio sam jako bistro dijete

Offline brko

Odg: Je li ovo prava tehnika orezivanja ?
« Odgovori #8 : 31-03-2015, 23:25:49 »
  -ko radi taj i griješ ,tako da se ne sekiraš puno ,budi bez brige sigurno je bilo kojekakvih neprilika samo mudro šut .
I ne brini za škare šteta bedra ,ali i to je uspomena al na mladu je pa će brzo i zarast ,brz oporavak ti želim i šibaj dalje :hihihi:....


Bilo je to prije pola godine, dok sam radila na bonsaiju skočio mi je onaj gadni veliki skakavac na nogu ... a kako mi se panično gade išla sam ga rukom otresti sa noge, ali sam zaboravila da imam škare u ruci .... i tako  :tup: uglystupid

  -Mare,draga sreća da ti nije sjeo na ćelo ,ostala bi bez skalpa pa mi nebi mogli vidjeti tvoju zurku ,jer bi nosila maramu,ajd šta se sekiraš ja pravio strijelu i probi si trsku kroz kažiprst ,doduše bio sam 12 god ,ali ožiljak imam i sad i baš mi se šikuje :histerical:.

Offline Marija

Odg: Je li ovo prava tehnika orezivanja ?
« Odgovori #9 : 01-04-2015, 08:56:56 »
OK potpuno mi je jasno .... dvoje ljudi me tješi ovdje navodeći svoje slične nepodopštine kad su imali 10 godina.
Čitam između redova.:girl: :histerical:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline brko

Odg: Je li ovo prava tehnika orezivanja ?
« Odgovori #10 : 01-04-2015, 10:14:32 »
  Mare naša draga,nije ti jasno ,ja samo nemam smjelosti kazat koliko puta sam si napravio kaki kvar na papcima prednjih udova ,oliti prestar sam za take doživljaje trbo bi biti oprezniji ,ali nije to tako strašno kad prikratim koji nokat ili pošlajfam prst :mad2: to prođe za sedam osam dana,jedino što moja baba onda zeki i sprda me :happy2:.

Offline LONICERA

Odg: Je li ovo prava tehnika orezivanja ?
« Odgovori #11 : 01-04-2015, 11:26:07 »
Radovi u hortikulturi bi se mogli uvrstiti u ekstremna zanimanja :hihihi:. Ja sam dva puta upala u šaht.
Prvi put sam najbrže grabljala pa sam prva stigla do 4 m dubokog šahta, s 30 cm vode u njemu. Prošla bez ozljeda, osim što me neki put i dan danas bole ruke s kojima sam se pokušala zadržati i ublažiti pad.
Drugi put sam pala u plići šaht prekriven kartonom i smećem. Dobro sam natukla noge, ali me niko nije vidio pa sam nezgodu prešutila i nastavila raditi. Od šoka i udarca su mi se tako noge tresle da sam 10 minuta kasnije pala s jednog zidića sa sve četiri u zraku, pred puno svjedoka koji su me u čudu gledali :histerical:.
Moj šogor je krampom iskopao avionsku bombu iz 2.svjetskog rata, a pogodio ga je i mini bager u glavu. Tvrda neka glava :mdr:

Offline Helio

Odg: Je li ovo prava tehnika orezivanja ?
« Odgovori #12 : 01-04-2015, 17:24:08 »
Vidim da je sa običnim orezivanjem završilo na hitnom prijemu,pa me sad malo strah di će to
završit sa kreiranjem jin-a i selekcijom listića za krunu  :happy2:  :histerical:

 Ipak evo:
-kreiranje jina (10:13)
-selekcija listića ( 12:46 )

http://www.youtube.com/watch?v=3FVXwDzgqCU#ws[/url]

Offline Marija

Odg: Je li ovo prava tehnika orezivanja ?
« Odgovori #13 : 01-04-2015, 19:29:30 »
Radovi u hortikulturi bi se mogli uvrstiti u ekstremna zanimanja :hihihi:. Ja sam dva puta upala u šaht.
Prvi put sam najbrže grabljala pa sam prva stigla do 4 m dubokog šahta, s 30 cm vode u njemu. Prošla bez ozljeda, osim što me neki put i dan danas bole ruke s kojima sam se pokušala zadržati i ublažiti pad.
Drugi put sam pala u plići šaht prekriven kartonom i smećem. Dobro sam natukla noge, ali me niko nije vidio pa sam nezgodu prešutila i nastavila raditi. Od šoka i udarca su mi se tako noge tresle da sam 10 minuta kasnije pala s jednog zidića sa sve četiri u zraku, pred puno svjedoka koji su me u čudu gledali :histerical:.
Moj šogor je krampom iskopao avionsku bombu iz 2.svjetskog rata, a pogodio ga je i mini bager u glavu. Tvrda neka glava :mdr:

O bože  :grol:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline brko

Odg: Je li ovo prava tehnika orezivanja ?
« Odgovori #14 : 01-04-2015, 21:21:29 »
Vidim da je sa običnim orezivanjem završilo na hitnom prijemu,pa me sad malo strah di će to
završit sa kreiranjem jin-a i selekcijom listića za krunu  :happy2:  :histerical:

 Ipak evo:
-kreiranje jina (10:13)
-selekcija listića ( 12:46 )

http://www.youtube.com/watch?v=3FVXwDzgqCU#ws[/url]


  -Iskreno ,ja baš imam malo skoro ništa ,no ovo je više od toga,lik je bolestan garant face.