Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Je li ovo prava tehnika orezivanja ?  (Posjeta: 26498 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marija

Odg: Je li ovo prava tehnika orezivanja ?
« Odgovori #15 : 02-04-2015, 09:03:00 »
Vezano za upadanje u šaht, ima gora varijanta, prijatelj mi je zagrljen hodao sa curom kroz grad i fluuup, nema nje  :nails: eno je u šahtu   :happy2: :happy2: :happy2:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline LONICERA

Odg: Je li ovo prava tehnika orezivanja ?
« Odgovori #16 : 02-04-2015, 12:21:47 »
Kad smo već kod ljubavnih problema, u srednjoj školi (davno je to bilo) sam hodala s jednim dečkom, koji me pokušao poljubiti dok smo obadvoje vozili bicikl. Iako sam protestirala, bio je uporan. Kad se je približio, trknuo je moj prednji kotač i ja sam nakon par metara leta poljubila zemlju. Faca mi je bila gadno zgrebana. Mami sam rekla da sam pala na tjelesnom. :mdr: Marija nadam se da sam te dovoljno utješila. :happy2:

Offline DonQuijote

Odg: Je li ovo prava tehnika orezivanja ?
« Odgovori #17 : 02-04-2015, 16:25:12 »
Kad smo već na uništenim facama, ja sam i u zrelijim godinama pokazivao znakove izuzetne inteligencije.
Prvi posao mi je bio u Uniji , firma je zbrinjavala metalni otpad pa se moglo pronaći svakojakih zanimljivih tehničkih starina. Pronašao sam neku prastaru kvarcnu lampu, isčačkao odnekud sheme i u potpunosti je osposobio. I isprobao, držim tako ruku pod lampom par minuta i ništa, pa još par i koža malo potamni. Sada dakle sve štima i stavim lice ispod, nekih 20 minuta da lagano potamnim. Nisam skoro ništa potamnio.
Drugo jutro ne mogu otvoriti oči od oteklina, lice za četiri broja preveliko, koža tamna kako da sam rođen u Kongu, puca i ljušti se.
Doktorima sam se sramio reći koliko sam glup pa sam lagao da sam zaspao pod kvarcnom lampom. I tak. Najveselije je bilo kad se prepečena koža počela ljuštiti a ispod je provirivala mlada ružičasta koža pa sam izgledao kao krava šarulja. Naotečen, djelimično crnac a djelimično albino bio sam izuzetno privlačan suprotnom spolu tjednima.
Kasnije sa našao i uputstva za tu lampu. Prvo izlaganje max 30 sekundi.

Offline LONICERA

Odg: Je li ovo prava tehnika orezivanja ?
« Odgovori #18 : 03-04-2015, 11:19:06 »
 :happy2:  :happy2: :happy2: Zbunjena sam. Ja zamišljala da si ti macho muškarac, a ono metroseksualac (kvarcanje, piling....) :mdr: :mdr: :mdr:

Offline Marija

Odg: Je li ovo prava tehnika orezivanja ?
« Odgovori #19 : 03-04-2015, 11:36:07 »
Šarulja   :happy2: :happy2: :happy2:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline brko

Odg: Je li ovo prava tehnika orezivanja ?
« Odgovori #20 : 03-04-2015, 12:28:27 »
:happy2:  :happy2: :happy2: Zbunjena sam. Ja zamišljala da si ti macho muškarac, a ono metroseksualac (kvarcanje, piling....) :mdr: :mdr: :mdr:

  -pogreši čovjek ...pogoto kad kaže istinu :smile:,(zato ja šutim) :na:...

Offline brko

Odg: Je li ovo prava tehnika orezivanja ?
« Odgovori #21 : 03-04-2015, 12:31:55 »
Šarulja   :happy2: :happy2: :happy2:

  -mala ispravka,šaronja...(bez obzira na kvarcanje i pedikuru) ja vjerujem da je krešo ipak pravi dečko )ima punicu :mad2:.

Offline Helio

Odg: Je li ovo prava tehnika orezivanja ?
« Odgovori #22 : 22-07-2015, 14:01:44 »
Razvoj sekundarne ramifikacije
! No longer available

ili za prelijene i kad upeče
! No longer available[/url]

Offline Helio

Odg: Je li ovo prava tehnika orezivanja ?
« Odgovori #23 : 06-03-2016, 20:51:58 »
Evo jedna tisa, tegla bila deformirana i 10kg teška. Na etiketi god. proizvodnje 2011.
S obzirom da je bila jeftinija od litre univerzalnog gnojiva nisam puno razmišlja.
Sad, koja je tehnika približavanja zelenila krošnji kod tise
- čekanje povratnog pupanja
- pinčiranje vrhova grana
- nešto treće ?



Offline LONICERA

Odg: Je li ovo prava tehnika orezivanja ?
« Odgovori #24 : 06-03-2016, 22:33:21 »
Na žalost neznam zašto, ali ne vidim slike. Zato ću ovako općenito reći svoja iskustva s tisama. Obilno bacaju nove pupove po granama. U jednom rasadniku koji češće obiđem su 20 godina stare tise srezali na panj. Većina njih je potjerala zelenu masu. Imala sam klijente koji su iskopali tise usred ljeta, bacili ih na hrpu, zagrnuli zemljom i tako ih zalijevali mjesec dana. Naravno nakon toga su izgledale katastrofa. Iglice popljesnivile, napol trule krošnje i onda su ih odlučili baciti. Budući da su bile žive to je završilo kod mene na oporavku. Za dvije godine su se oporavile i do sada sam ih većinu ugradila. Jedna mi služi kao matičnjak, bujna, prekrasna i zdrava.

Offline Helio

Odg: Je li ovo prava tehnika orezivanja ?
« Odgovori #25 : 07-03-2016, 14:17:44 »
Popravak

Offline Helio

Odg: Je li ovo prava tehnika orezivanja ?
« Odgovori #26 : 07-03-2016, 15:25:23 »
Nadam se da je sad sve ok sa slikama.

Offline LONICERA

Odg: Je li ovo prava tehnika orezivanja ?
« Odgovori #27 : 07-03-2016, 16:05:01 »
Djeluje neuhranjeno. Da je moja prije rezanja bih je oporavila. Vrlo moguće da će i bez reza baciti nove pupove.

Offline Helio

Odg: Je li ovo prava tehnika orezivanja ?
« Odgovori #28 : 07-03-2016, 16:15:00 »
Djeluje neuhranjeno. Da je moja prije rezanja bih je oporavila. Vrlo moguće da će i bez reza baciti nove pupove.

 8)

Moš mislit šta su je prehranjivali, od 2011 je bila u tom loncu. Sad će ona na Kristalon samo da malo još ugrije.  :whoot:

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Je li ovo prava tehnika orezivanja ?
« Odgovori #29 : 08-03-2016, 05:56:23 »
Kad se malo oporavi od presađivanja i rezanja,počet će se buditi spavajući pupovi po granama,jer si joj dao puno zraka u sredini.Voli tisa rezuckanje ali samo dok joj je korijen stabilan i jak.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!