Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Početnik i savjet  (Posjeta: 5652 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline toorop

Početnik i savjet
« : 15-04-2015, 23:41:15 »
Pozdrav ekipa,

evo, prvi post, odmah pitanje, hehe. Dakle, cura mi ima bonsai stabla (znam znam, ne bi ih trebao zvati bonsai jer to nije gotov "proizvod" još, ali dobro) koja su, hm, kako to opisati, dva cvatu, dva odumiru(?). Slike ispod. Ona i njeni ta stabla imaju malo više od godinu dana, samo su zaljevana, stoje u zemlji, u običnim posudama. Eh sada, ja bih njima malo pripomogao s tim stablima, pošto su nedavno mene zadužili za održavanje njih. Za sada nemam bonsai posude u koje bih stavio ta dva koja su počela se zeleniti lagano, niti imam smjesu (soil(?)) u koji bih stavio (moram pronaći u gradu di ima za uzeti), a ova dva koja ne puštaju ništa na sebi, što s njima? izvaditi, očistiti od zemlje, malo korijenje srediti, pošišati granu koju, povezati grane, staviti novu zemlju, dati im hrane? ostaviti ih u istoj zelji samo im dati hrane?

Eto, ako itko ima kakav savijet prije nego krenem s time, bio bih mu zahvalan!

Hvala,

Lijep pozdrav! :) :hvalaaa:

Offline jurica

Odg: Početnik i savjet
« Odgovori #1 : 16-04-2015, 11:21:06 »
Prva i osnovna stvar , vegetacija je krenula i sada ništa ne presađuj do zime !!!!!!
A do onda možeš sve nabaviti i dodatno proučiti šta i kako.
http://www.hobibonsai.com/index.php?topic=892.0

Usput drvo na zadnjoj slici čini mi se Orijentalis za početnika-cu uopće nije loše !

Offline toorop

Odg: Početnik i savjet
« Odgovori #2 : 16-04-2015, 12:10:29 »
Tako sam i mislio, dakle, onda do zime ne presađujemo, samo gledam kako "rastu" ? :)

I pročitao sam taj post do kraja još prije :D a hrana? ili nešto da potaknem malo rast cvijetova? ili baš ništa?

i hm, iskreno, nazive ne znam, za sada, ali oni su ta stabla dobili od gospodina koji je u udrzi/savezu bonsaista (ne znam je li hrv ili slo) i njegova stabla idu po raznim izložbama i tako...

Offline jurica

Odg: Početnik i savjet
« Odgovori #3 : 16-04-2015, 12:34:50 »
Prihrana svakako!
U Hrvatskom savezu nije sigurno jer ne postoji . A od kuda je dotični gospodin?

Offline toorop

Odg: Početnik i savjet
« Odgovori #4 : 16-04-2015, 12:51:13 »
E vidis znao sam da nije hrv ali rek'o mozda sam lud haha. Gospodin je tu iz mjesta, iz Savudrije tocnije! Ima svoj vrt doma bonsaima :)

Offline jurica

Odg: Početnik i savjet
« Odgovori #5 : 16-04-2015, 13:34:02 »
E vidis znao sam da nije hrv ali rek'o mozda sam lud haha. Gospodin je tu iz mjesta, iz Savudrije tocnije! Ima svoj vrt doma bonsaima :)
Znači Slovenac u Hrvatskoj ! A kako se zove , ako se smije znati i šta drva drži u Savudriji ?

Offline toorop

Odg: Početnik i savjet
« Odgovori #6 : 16-04-2015, 13:35:54 »
Ajoj, to cu morati pitati kada dodjem iz skole. Pitam pa javim :)

Offline toorop

Odg: Početnik i savjet
« Odgovori #7 : 17-04-2015, 12:25:52 »
Kako sam uspio saznati od cure, tip se zove Dario i drzva drzi u savudriji ali za sebe, dakle, nisu na prodaju. Ne drzi me za rijec jer mi je to ona tako prenjela.