Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Male crvene bube ???  (Posjeta: 12808 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline donna

Male crvene bube ???
« : 18-05-2015, 10:33:57 »
Pozdrav ekipa ! Znam da je jednom bilo priče o jenoj maloj crvenoj bubici žarko crvene boje koja gmizi i plazi po biljkama, zemlji, betonu....sjećam se da je netko stavio i sliku te bubice, i netko je ( mislim Adrian) objasnio sve o toj bubici. Ne mogu naći taj tekst više, a baš bi mi trebao. Pa lijepo molim ako netko zna točno gdje se nalazi taj tekst da me uputi. Hvala.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Male crvene bube ???
« Odgovori #1 : 18-05-2015, 11:43:49 »
Imaš pod temom HORTIKULTURA u postu Bolesnoće. :rules:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline donna

Odg: Male crvene bube ???
« Odgovori #2 : 18-05-2015, 17:54:35 »
Pregledala svih 11 stranica i nisam našla. A znam da sam i sliku vidjela. Upravo ih imam puno dvorište, jurcaju ko blesave, pa sam se htjela potsjetiti što je to pisalo o njima.

Offline Helio

Odg: Male crvene bube ???
« Odgovori #3 : 18-05-2015, 18:53:58 »
Pregledala svih 11 stranica i nisam našla. A znam da sam i sliku vidjela. Upravo ih imam puno dvorište, jurcaju ko blesave, pa sam se htjela potsjetiti što je to pisalo o njima.

E ovi sa sjevera,nikako da nauče sa ženama . ne može se samo nabacit,
treba servirat sa osmjehom
http://www.hobibonsai.com/index.php?topic=3156.msg50007#msg50007

Offline brko

Odg: Male crvene bube ???
« Odgovori #4 : 18-05-2015, 21:43:49 »
  -Pošto je Donna u pitanju pokušat ću dati svoj skromni doprinos,radi se o kukcu phyrrocoris apterus iliti po hrvatski  VATRENI OPANĆAR pod rod stijenica živi na korijenju brijesta i lipe.
sada im je sezona parenja i onda se razmile na sve strane simpatićni kukci nisu štetni,hrane se sljezovkama ,sjemenkama lipe ,vrtnog hibiskusa i sl .
  ljudi ih znaju zamjeniti za kupusnu stjenicu koja je štetna ,ali je žuto crne boje a ne tako crvena kao šuster kako smo ga zvali kao djeca,eto donna nebi trebala imati brige otići će košto su i došli ,oni su ti jako toploljubivi i za sunćana dana već u rano jutro okite nebari kod lipe i griju se na suncu... :smile:...i rade na potomstvu :ashamed:...

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Male crvene bube ???
« Odgovori #5 : 19-05-2015, 10:06:33 »
Nisi dobro čitala i gledala   :wow:  ;)
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline Marija

Odg: Male crvene bube ???
« Odgovori #6 : 19-05-2015, 11:12:06 »
Jedna buba ne može naprtaviti neku štetu, pa da je ultrabiljojed sa velikim i naoštrenim zubima.

U našem vrtu ima raznoraznih nametnika, vidim ih tu su i ne zabrinjavam se sve dok ne počnu radit štetu. Manju količinu toleriram.
Inače bi poludjela.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai