Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Yamadori i dozvola  (Posjeta: 10095 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zen

Odg: Yamadori i dozvola
« Odgovori #15 : 21-05-2015, 10:02:54 »
Jurice, jel možeš napisati kako se službeno zove ta dozvola koju imaš? Znači ne radi se o Ugovoru, ni dozvoli za sakupljanje gljiva i ljekovitog bilja. Jesi plaćao kave pristojbe ili?  Puno bi mi značio neki konkretnini podatak. Hvala puno!

Offline jurica

Odg: Yamadori i dozvola
« Odgovori #16 : 21-05-2015, 10:43:07 »

Offline zen

Odg: Yamadori i dozvola
« Odgovori #17 : 21-05-2015, 11:40:44 »
Jurice, hvala puno!

Offline TiTech

Odg: Yamadori i dozvola
« Odgovori #18 : 21-05-2015, 12:33:52 »
Ja sam isto htio zatraziti tu "dozvolu" preko jedne frendice koja radi u Hrvatskim šumama. Ona mi je rekla da nije nikad cula za to i da ce se raspitati. Nakon nekoliko dana mi je javila da nitko od njenih nije cuo za to i da takva "dozvola" ne postoji kao sta je i Marija spominjala, jednostavno nema pravne osnove za izdati tako nesto.
Ostali smo na tome da posaljem sluzbeni upit u Hrvatske sume, pa da se eventualno vidi sta se moze napraviti, ali sam odustao radi dobrobiti hrvatskih bonsaista.  :gigle:
Ono da nebi postao glavni krivac zabrane kopanja, komplikacija oko izdavanja "dozvola" i donosenja odluke ili nekog ludog pravilnika/zakona...  :loco:

Offline Marija

Odg: Yamadori i dozvola
« Odgovori #19 : 21-05-2015, 16:34:57 »
Jurica je imao ludu sreću i mislim da ti njegovu dozvolu ne treba pokazivati u nekoj drugoj ispostavi HŠ da se ne bi našao pametnjaković i to dostavio šefovima, pa da bude problema.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline grabar

Odg: Yamadori i dozvola
« Odgovori #20 : 22-05-2015, 19:34:17 »
jel ta dozvola godišnja ili stalna ako već postoji

Offline rerom

Odg: Yamadori i dozvola
« Odgovori #21 : 27-08-2015, 08:36:15 »
Mali update - naime kontaktirao sam HŠ-odnose sa javnošču i dobio odgovor da je iskapanje samoniklih biljaka u pravilu zabranjeno, tako da stvarno ispada da je svaki izvađeni yamadori na području državnih šuma u biti čista ilegala. O eventualnoj kasnijoj prodaji istog da ne pričam...to sam sam sebi tako objasnio, tj. moguće pretjerujem  :zamisljen:
'Slika je lijepa onda kada je možemo gledati bezbroj puta, a da joj se svaki puta iznova divimo.' M. Fizi

Offline gal

Odg: Yamadori i dozvola
« Odgovori #22 : 27-08-2015, 11:57:53 »
Svima koji žele doć do materijala ili gotovog bonsaia, a imaju problema sa dozvolama za iskop, obavještavam da kod mene mogu nabaviti prebonsai materijal i gotove bonsaie, isključivo iskopane u privatnoj šumi. Matere mi!
Iste ne prodajem (imam problema sa fiskalnom blagajnom..) nego mjenjam (trampa, robna razmjena..) za vrijedne šarene papire s potpisom Rohatinskog, Vujčića...

Offline DonQuijote

Odg: Yamadori i dozvola
« Odgovori #23 : 27-08-2015, 12:04:07 »
Jap ilegala, sve što nije zakonom regulirano je ilegala. Mislim da ću u hrvatski sabor poslati dopis da se po hitnom postupku donese zakon o bonsaiu jer je ovim šlamperajem tisuće ljudi bačeno s one strane zakona.

Kad izvadim zakržljalo drvo koje je već sedam puta pregazio šumski traktor, činim jednako zlo prirodi kao i naftna industrija. Ako ne i veče. Zbog toga imam strašne nočne more i neizmjernu grižnju savjesti. Teško spavam, muči me tjeskoba, te sam sklon preispitivati svoje seksualne orjentacije. Suicidalne misli da ne spominjem.

Offline rerom

Odg: Yamadori i dozvola
« Odgovori #24 : 27-08-2015, 12:42:03 »
He, he  DonQuijote care!!  :worthy:
'Slika je lijepa onda kada je možemo gledati bezbroj puta, a da joj se svaki puta iznova divimo.' M. Fizi