Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Yamadori hunting markiranje drva  (Posjeta: 5295 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline rerom

Yamadori hunting markiranje drva
« : 27-05-2015, 07:59:15 »
Čime obliježavate pronađena drva u prirodi koja čekaju proljetnu ekstrakciju i seljenje u posude?
Što se same lokacije tiče, znam da postoje sofisticirani gps Garminovi uređaji za točno markiranje koordinata , no ima li netko možda i neku ideju za smartphone aplikaciju koja bi mogla koristiti?
'Slika je lijepa onda kada je možemo gledati bezbroj puta, a da joj se svaki puta iznova divimo.' M. Fizi

Offline Marija

Odg: Yamadori hunting markiranje drva
« Odgovori #1 : 27-05-2015, 09:13:16 »
Stara dobra tehnika je da zapamtiš gdje je stablo. Mi je uspješno koristimo već 15-ak godina  ;)
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline jurica

Odg: Yamadori hunting markiranje drva
« Odgovori #2 : 27-05-2015, 09:43:55 »
Većinu pamtim a doma si u bilježnicu napišem podsjetnik radi lakšeg pamćenja lokacije , za jednolične terene u makiji Garminova navigacija mi je nezamjenjiva  :worthy: i dovede te u cm. na poziciju.
http://www.hobibonsai.com/index.php?topic=3274.msg46952#msg46952

Offline alexhor

Odg: Yamadori hunting markiranje drva
« Odgovori #3 : 27-05-2015, 10:21:26 »

Offline rerom

Odg: Yamadori hunting markiranje drva
« Odgovori #4 : 27-05-2015, 10:52:56 »
Zgodna aplikacija..no ima priličan nedostatak, tj. ograničen si što funkcionira samo na mreži, pa ako ostaneš bez signala u planini, onda si u banani. Bila bi idealna kad bi funkcionirala isključivo preko gps signala
'Slika je lijepa onda kada je možemo gledati bezbroj puta, a da joj se svaki puta iznova divimo.' M. Fizi

Offline alexhor

Odg: Yamadori hunting markiranje drva
« Odgovori #5 : 27-05-2015, 11:02:18 »
Ima tih aplikacija na google playu, različitih, za one koji idu u planine treba svakako nešto bolje.

Offline Adrian

Odg: Yamadori hunting markiranje drva
« Odgovori #6 : 27-05-2015, 14:27:39 »
Ugrađena navigacija na starom Nokijinom mobitelu dobro služi i pokriva čitav pojas Međimurja, Ivanščice, Ravne gore, Pohorja, ....... dovede me na desetak metara od drva, tak da neka znam i par godina orezivati u prirodi...

Offline grabar

Odg: Yamadori hunting markiranje drva
« Odgovori #7 : 27-05-2015, 17:58:33 »
ja ko jzrica pišem u notez

Offline alexhor

Odg: Yamadori hunting markiranje drva
« Odgovori #8 : 27-05-2015, 18:27:11 »
U notes mogu zapisati npr. Nešto s orijentirima, "glog 10 m juzno od ivekove vikendice", ali usred šume... našao sam u ljetu prije dvije godine super glog kraj drave i nikad ga nism našao, još ga tražim, u proljeće je šuma skroz drugačija, a bogami ne znam kako bi zapisao da sam i imao notes  :)

Offline rerom

Odg: Yamadori hunting markiranje drva
« Odgovori #9 : 27-05-2015, 19:24:28 »
Inače, obzirom da se aktivno bavim i biciklizmom, za npr. trčanje, hiking, biciklizam i sl. sportove postoji cijeli niz sofisticiranih tracking smartphone aplikacija, koje rade isključivo putem gps-a, i vrlo precizno trackiraju rutu. Takvom aplikacijom samu yamadori rutu u biti uopće nije nikakav problem snimiti te pohraniti kao orijentir za next time. Ima i mogučnost, prilikom trackiranja rute, snimljene fotografije kasnije prikazuje na samoj karti , točno na mjestu tamo gdje je fotografija snimljena. Ako to primjenimo na yamadori hunting, kad pronađeš drvo, fotografiraš ga i kasnije na ekranu tj. na karti vidiš točno gdje je fotogrfija snimljena tj. lokaciju drva.
Nedostatak je jedino taj što prilikom ponovnog posjeta ne možeš pratiti svoje kretanje u odnosu na point of interest ilitiga tvojeg drva...
Evo sample da bude malo jasnije, djelić jedne od mojih trening ruta sa snimljenim fotografijama ( crvena linija je u biti ruta kojom sam se kretao ) :
'Slika je lijepa onda kada je možemo gledati bezbroj puta, a da joj se svaki puta iznova divimo.' M. Fizi

Offline Andrija Zokić

Odg: Yamadori hunting markiranje drva
« Odgovori #10 : 27-05-2015, 22:28:34 »
Mi radimo nešto slično, fotografiju sa geo točkama ubacimo u lightroom koji ima karte koje kasnije uvećano isprintamo. Stablo u prirodi dodatno označimo nekakvim najlonom, kao zastavicu.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline rerom

Odg: Yamadori hunting markiranje drva
« Odgovori #11 : 29-05-2015, 16:40:24 »
Evo, da odgovorim sam sebi na postavljeni thread   :yupi:
Naime, dao sam si malo truda i pronašao sam točno ono što sam tražio - photomap...radi putem gpsa, i ima mogučnost lociranja mojeg trenutnog položaja u odnosu na snimljenu fotografiju na lokaciji, uostalom:

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.bischofs.photomap&hl=hr

https://www.youtube.com/watch?v=0FCsKDPoISI

Nadam se da će još nekog razveseliti  :smile:


'Slika je lijepa onda kada je možemo gledati bezbroj puta, a da joj se svaki puta iznova divimo.' M. Fizi