Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Škare  (Posjeta: 17186 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline rerom

Odg: Škare
« Odgovori #15 : 15-10-2015, 17:52:52 »
Uzeo Felco 2. Izgledaju prilično kvalitetne, a vrijeme će pokazati jesam li bio u pravu  :dipl:
'Slika je lijepa onda kada je možemo gledati bezbroj puta, a da joj se svaki puta iznova divimo.' M. Fizi

Offline Adrian

Odg: Škare
« Odgovori #16 : 15-10-2015, 19:32:58 »
Sve te škare koje režu na preklapanje su uglavnom za rozgvu, kivi i sl. Za drvo su škare sa dvije oštrice koje se dodiruju, a ne preklapaju.

Offline jurica

Odg: Škare
« Odgovori #17 : 15-10-2015, 20:37:20 »
Uzeo Felco 2. Izgledaju prilično kvalitetne, a vrijeme će pokazati jesam li bio u pravu  :dipl:
Iste imam i ja , ali ih koristim samo kod vađenja drva iz prirode , kad se drvo primi u posudi koristim sasvim drugi alat tj. alatke predviđene za bonsai.
Meni su se za sad pokazale odlične kad režem grane i korjenje kod vađenja.
Za vađenje još ćeš trebat one velike teleskopske i kakvu ručnu pilu. I da ne nabrajam što još jedno cca 15 kg drugog alata ali to ćeš vidjet s vremenom što ti je potrebno.

Offline rerom

Odg: Škare
« Odgovori #18 : 15-10-2015, 21:16:17 »
Jurice hvala na savjetu za alat...naime, posjedujem solidnu količinu pripremljenog yamadori oruđa i oružja, čak i previše, a u principu su mi nedostajale upravo ovakve kvalitetnije škare..e da, i nemam jedino čajkomlat, no mislim da mi na terenima gdje mislim vaditi i nije nephodan...za postyamadori također sam naoružan do zuba...zadnje mi je baš od Španka stigla isporuka bitova za veliku drilericu, a mala je već naoružana, noževa, škara, kliješta...uf, jedva čekam materijal da izbacim sve ideje iz sebe  :idiot:

Adrijane, malo sam prije kupnje proučavao tematiku na guglu, i zanimljivo je ovo što si napisao obzirom da većina dvorukih, velikih teleskopskih škara za sječu debljih grana funkcionira upravo na principu preklapanja noževa, a nisam vidio ni jedne kojima se oštrice dodiruju?...sem toga vidio/pronašao u ponudi jedino kukerove škare koje koriste takav sistem - dodirivanja oštrica, a i nema ih baš u prodavaonicama kod nas, mada ih svi jako hvale....
'Slika je lijepa onda kada je možemo gledati bezbroj puta, a da joj se svaki puta iznova divimo.' M. Fizi

Offline Adrian

Odg: Škare
« Odgovori #19 : 16-10-2015, 06:43:45 »
Adrijane, malo sam prije kupnje proučavao tematiku na guglu, i zanimljivo je ovo što si napisao obzirom da većina dvorukih, velikih teleskopskih škara za sječu debljih grana funkcionira upravo na principu preklapanja noževa, a nisam vidio ni jedne kojima se oštrice dodiruju?...sem toga vidio/pronašao u ponudi jedino kukerove škare koje koriste takav sistem - dodirivanja oštrica, a i nema ih baš u prodavaonicama kod nas, mada ih svi jako hvale....

Tek kad uzmeš u ruke jedne škare na preklapanje i kukerove na dodirivanje i režeš 5 sati voćnjak naizmjenice, više u ništa ne sumnjaš. A ja režem 32 godine 700 kom jabuka doma. Druga je priča s trsima, tamo odmah zaboravim Kukera i uzmem Felca na preklapanje I tak 30 godina. A od žagica na preklapanje Felcova 25 cm je zakon.

Offline rerom

Odg: Škare
« Odgovori #20 : 16-10-2015, 07:01:47 »
Onda je sve jasno..700 kom jabuke  :verycool:?? Đizs, ja prošlog proljeća posadio nasad od 100 kom., koji vremenom planiram proširit  :mdr:
'Slika je lijepa onda kada je možemo gledati bezbroj puta, a da joj se svaki puta iznova divimo.' M. Fizi