Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Posuda  (Posjeta: 8217 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline StariHrast

Posuda
« : 19-10-2015, 20:43:40 »
Lijep pozdrav, može li mi netko predloži keramičara u europi koji radi posude po mjeri i želji kupca? I imate li koju posudu od predložene osobe? Zanima me kvaliteta izrade.
Unaprijed se zahvaljujem.

Offline Boban

Odg: Posuda
« Odgovori #1 : 19-10-2015, 20:49:57 »
Ja kupio moju posudu kod nekok lika tu u blizini hamburga neko selo navodno ih on pravi ali mi se uopste ne svidja kvalitet iste, nekako mi dodje poprilicno porozna na dodir ruke, glazura nije bas neka i sa nje je vec otpalo jedno parcence glazure samo od sebe a platio je 75 eura sto i nije bas malo. Kupio je samo sto mi je hitno treala a nisam nasao nista drugotada. U tom trenutku cak nisam ni razmisljao o kvalitetu i slicno tek prilikom presadjivanja sam shvatio da nije bas nesto posebno. Mislim da ce i meni biti potrebna nova posuda vec na prolece i do tada cu vec nesto lepo valjda da nadjem.
Just remember, even your worst days only have twenty-four hours!

Offline StariHrast

Odg: Posuda
« Odgovori #2 : 19-10-2015, 20:55:57 »
75 eura i nije tako puno. Znaš li možda od koje vrste gline je posuda napravljena?

Offline Boban

Odg: Posuda
« Odgovori #3 : 19-10-2015, 21:46:01 »
Neznam ali mi mnogo vise lici na beton nego na glinu  :zamisljen:
Just remember, even your worst days only have twenty-four hours!

Offline jurica

Odg: Posuda
« Odgovori #4 : 19-10-2015, 22:03:04 »
http://www.keramikadorda.cz/bonsai-misky-kulate.php?lang=cz
Pogledaj ove od Dorde lijepe i nisu pretjerano skupe . I ja bi htio jednu za sebe.
A imaš majstora poprilično ,ali cijene nisu baš male .
Koja dimenzija posuda bi te zanimala , možda bi se ja od koje oprostio , samo kažem cijene znaju ubijat.
Mogu ti ponudit posude od Klaudie Mayer,Walter Venne , Bryan Albright .

Offline Adrian

Odg: Posuda
« Odgovori #5 : 20-10-2015, 18:07:37 »
Ove moje armbet idu se ovaj vikend puniti raznim supstratima na bazi ilovice, pijeska i zemlje za klijanje i tako će čekati vani u dvorištu proljeće.
Ako sve bude u redu u proljeće sadim u njih, a mogu i nastaviti ih raditi ako neko treba za kojih 100 kn/kom.

Offline Boban

Odg: Posuda
« Odgovori #6 : 21-10-2015, 16:19:37 »
Ove moje armbet idu se ovaj vikend puniti raznim supstratima na bazi ilovice, pijeska i zemlje za klijanje i tako će čekati vani u dvorištu proljeće.
Ako sve bude u redu u proljeće sadim u njih, a mogu i nastaviti ih raditi ako neko treba za kojih 100 kn/kom.

Adrian koliko bi to bilo u eurima i mogu li videti neku sliku vasih posuda koje pravite pa ako mi se svidja da uzmem koju...
Just remember, even your worst days only have twenty-four hours!

Offline Adrian

Odg: Posuda
« Odgovori #7 : 21-10-2015, 17:27:14 »
Pogledaj si na mom blogu imaš fotke, http://adrianbonsai.blogspot.hr/    no ne mislim u njih ni saditi ni prodavati ih dok se ne uvjerim da izdrže normalnu zimu pune sa supstratima.

Offline Boban

Odg: Posuda
« Odgovori #8 : 21-10-2015, 17:34:56 »
Pogledaj si na mom blogu imaš fotke, http://adrianbonsai.blogspot.hr/    no ne mislim u njih ni saditi ni prodavati ih dok se ne uvjerim da izdrže normalnu zimu pune sa supstratima.

Pogledao sam vas blog, posude mi deluju interesantno nadajmo se da ce da izdrze zimu napunjene sa supstratom, ionako mi posuda nije potrebna do proleca a sobzirom da vidim kako ih pravis u razlicitim dimenzijama i oblicima mozda i smislim do prolece nesto i posaljem ti nacrt kakvog oblika pusudu zelim. Hvala Adriane ostacemo u kontaktu pa cemo da vidimo sta ce da bude na prolece.
Just remember, even your worst days only have twenty-four hours!

Offline StariHrast

Odg: Posuda
« Odgovori #9 : 24-10-2015, 09:02:12 »
Adrijane, hvala ti na ponudi, ali meni trebaju posude za izlozbe, a ne trening posude. Inace izgkedaju fascinantno!

Jurice, zahvaljujem se na korisnim informacijama, puno mi pomazu. Imam doma skicu posuda kakve mi trebaju, pa ih mogu skenirati i poslati ih

Offline brko

Odg: Posuda
« Odgovori #10 : 24-10-2015, 10:32:10 »
Pogledaj si na mom blogu imaš fotke, http://adrianbonsai.blogspot.hr/    no ne mislim u njih ni saditi ni prodavati ih dok se ne uvjerim da izdrže normalnu zimu pune sa supstratima.

  Doista ne vidim zašto posude ne bi izdržale zimu napunjene sa supstratom?
I sam sam pokušao izraditi betonske posude samo od šljunka i cementa i prezimile su nekoliko zima sa drvcima koja su posađena u neku žnj mješavinu bez imalo supstrata bez posljedica.
  bitno je samo da se posuda konusno ne sužava od dna prema gore ,jer onda nema nikakvih prepreka koje bi branile zemlji da se izdiže iz posude kad zazimi.Posuda mora biti nešto šira u gornjem dijelu.
Koliko sam vidio sve Adrianove posude na blogu  su tako izvedene i sigurno im neće smetati zima izdržati će zimu bez problema  :smile:.

Offline jurica

Odg: Posuda
« Odgovori #11 : 24-10-2015, 13:00:56 »
Jurice, zahvaljujem se na korisnim informacijama, puno mi pomazu. Imam doma skicu posuda kakve mi trebaju, pa ih mogu skenirati i poslati ih
Pošalji , ako imam nešto što bi te zadovoljilo poslikam pa ti pošaljem slike sa cjenama.

Offline Adrian

Odg: Posuda
« Odgovori #12 : 24-10-2015, 17:57:45 »
Je, brko, meni je čak pukla i jedna originalna kupljena za kaskadu koja se sužavala malo prema gore jedne zime. Preživjela je samo jednu zimu. Zato i sve ove radim tak da se proširuju prema gore. A i armirane su čeličnom tankom mrežom. Ak i pukne, bar se ne raspadne.