Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Noelanders 2016  (Posjeta: 22128 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Noelanders 2016
« Odgovori #15 : 28-01-2016, 20:40:24 »
Moje mišljenje je već par godina da je NT bullshit...još od kako su M&A došli s autohtonom Pistacijom te klase i da nitko nije prepoznao takvu autentičnu kvalitetu...
Drva koja su tada pobijedila...kao i slijedeće godine su bila obična komercijalna japanska konfekcija
I sve je gore.
Ma svašta.
Dr...k

To može svako


...
Ovaj gospon Luis koji konstantno pobjeđuje...baš me zanima što je napravio s materijalom koji je sam nabavio...recimo iskopao...i kako to izgleda danas...i hoće li s time dići NT...
Ovo svatko može...uz 15 do 20 tisuća€ nije problem uzet prvo mjesto
Mnoga drva koja je nekada MBM uvozio nisu bila puno lošija od nekih pobjedničkih zadnjih godina na NT
A to što je MBM uvozio je obična komercijalna konfekcija  made in japan

Offline alexhor

Odg: Noelanders 2016
« Odgovori #16 : 28-01-2016, 22:51:36 »
Ja o tom Noelandersu nemam neko formirano mišljenje. Kad sam amater, pa me veseli gnjaviti se s onim što imam.  Čak bih mogao reći da je cijela izložba sasvim sigurno ok, svjetski događaj, no kvari ga onaj natjecateljski dio. Nikad mi nije bilo jasno kako dva drva od kojih su svako unikat možemo uspoređivati. Jedina nagrada koju bih ja dodijeljivao bi bila nagrada publike. Jednostavno ono što se ljudima najviše sviđa. Za ostalo se ne osjećam ni pametan ni kompetentan...

Offline Adrian

Odg: Noelanders 2016
« Odgovori #17 : 29-01-2016, 05:38:41 »
sad ćemo mi na Ludbregu 2 otvoriti - nagrada za najbolje autohtono drvo iskopano vlastitim rukama.....

Offline Marija

Odg: Noelanders 2016
« Odgovori #18 : 29-01-2016, 11:30:40 »
Tek prije dvije godine su odvojili nagradu za listopadno stablo. Prije ni toga nije bilo.
S nagradama se ne opterećujemo, iako neke već imamo, pa je ego u tom dijelu zadovoljen  :gigle:  face
Toliko komentara od drugih bonsaista dobijemo i to je ono što vrijedi i čovjeka veseli.

Nama troje je bilo super ..... na momente čak i romantično  :happy2: :happy2: :happy2:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline LONICERA

Odg: Noelanders 2016
« Odgovori #19 : 29-01-2016, 18:00:14 »
Romantika u troje :question: :mdr: :mdr:.

Offline LONICERA

Odg: Noelanders 2016
« Odgovori #20 : 29-01-2016, 18:02:36 »
Tko su bili sudci?

Offline gal

Odg: Noelanders 2016
« Odgovori #21 : 29-01-2016, 18:38:18 »
Tko su bili sudci?
Mislim dva japanca za koja nisam čuo, Mauro Stamberger i Marc Noelanders

Offline Marija

Odg: Noelanders 2016
« Odgovori #22 : 29-01-2016, 18:43:22 »
Tko su bili sudci?
Mislim dva japanca za koja nisam čuo, Mauro Stamberger i Marc Noelanders
Da.
Demonstratori su uvijek suci + Mark
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: Noelanders 2016
« Odgovori #23 : 29-01-2016, 18:46:46 »
Romantika u troje :question: :mdr: :mdr:.

Sivac fino kuha.  :sretan:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline gal

Odg: Noelanders 2016
« Odgovori #24 : 29-01-2016, 19:00:28 »
Moje mišljenje je...
Ooo, Sebastijane dugo te nije bilo! Baš  mi drago da si opet tu. Falila su tvoja britka mišljenja! Ak smijem pitati, jel završila internetbonsaiapstinencijsk faza? Volio bih vidjeti napredak tvojih stabala, zasigurno ih nisi zapustio?!   :bravoPrika:
LP

Offline Marija

Odg: Noelanders 2016
« Odgovori #25 : 29-01-2016, 20:30:40 »
Sebaaa, vrati seee  :jupi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: Noelanders 2016
« Odgovori #26 : 29-01-2016, 20:32:03 »
eh da, na povratku smo malo filozofirali sa Sanjinom  :zbunjen:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline LONICERA

Odg: Noelanders 2016
« Odgovori #27 : 29-01-2016, 20:40:18 »
Citat:
Romantika u troje :question: :mdr: :mdr:.
Citat:
Sivac fino kuha.  :sretan:


A vas dvoje ste ga zaljubljeno gledali  :love: ;)

Offline Sandev

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Lokacija: Zagreb
  • Total likes: 11
  • Never underestimate the power of stupid people
Odg: Noelanders 2016
« Odgovori #28 : 30-01-2016, 15:24:34 »
Moje mišljenje je...
Ooo, Sebastijane dugo te nije bilo! Baš  mi drago da si opet tu. Falila su tvoja britka mišljenja! Ak smijem pitati, jel završila internetbonsaiapstinencijsk faza? Volio bih vidjeti napredak tvojih stabala, zasigurno ih nisi zapustio?!   :bravoPrika:
LP
Sebaaa, vrati seee  :jupi:

Dragi moji....Gale...jest..pomalo ćemo završavati bonsaiapstinencijsku fazu...ovo proljeće će biti radno. Moram. Puno posla oko drva nagomilano čeka. Trebala mi je ova pauza. Svašta mi se izdogađalo.
U svakom slučaju...nisam zapostavio drva...barem zdravstveno ne...kozmetički će se stvar urediti za neko vrijeme uz malo žice i rada škarama.

Mare...tu smo. Nikada nismo stvarno ni otišli. Oprostit ćete mi ovu ignoranciju i neaktivnost...stvarno mi je bilo teško razdoblje.
Sve će po malo doći na svoje.

:)

Offline DonQuijote

Odg: Noelanders 2016
« Odgovori #29 : 30-01-2016, 22:03:02 »
Ajde, hvala bogu da si se vratio, u nekim krugovima smo se ozbiljno zabrinuli za tebe.
 
Pitali se jesmo li te čime uvrijedili? Naljutili?

 A što se loših razdoblja u životu tiče, uvijek kad sam u njima, sjetim se moje bake koja je za te prilike bila puna dobrih poslovica.
Prva joj je bila ona arapska "I to će proći."  Treba o tome misliti i u dobru i u zlu jer je jedno i drugo prolazno.
"Tko zna zašto je to dobro." Bila je druga koja mi je neizmjerno išla na živce u mladosti ali kako vrijeme prolazi, godine se nakupljaju kao kamenac u bubregu ili plak na zubima, to sam sve više uvjeren u mudrost bakinih riječi.
Drži se prijatelju i javi se kad budeš spreman.