Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: prvi stayling  (Posjeta: 31711 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Helio

Odg: prvi stayling
« Odgovori #45 : 18-02-2016, 11:38:51 »
I? :zbunjen: Slike ima nema tona... Što je to na slici, zašto je to drvo posebno za razliku od nekog drugog?  Koji ti je dio posebno lijep?

Onako,Sanjinku za gušt i možda ideje kako će dalje sa svojim stablom.
Inače Japancima je listopadno drvo simbol samuraja,a samuraj je neranjiv,nepobjediv... i zato im je u tradiciji da su im listopadna drva bez ožiljaka.
Sad ako se neko počeo baviti bonsaijem da bi izrazio svoje divljenje i poštivanje prema japanskoj kulturi i njihovim smjernicama , poštujem.
Ja nisam.

Offline zen

Odg: prvi stayling
« Odgovori #46 : 18-02-2016, 18:05:21 »

Znam da nije tema koju je započeo Sanjinko nisam mogao odoliti a da ne odgovorim, pa ću napisati mali ispravak vezan za ...

Inače Japancima je listopadno drvo simbol samuraja,a samuraj je neranjiv,nepobjediv... i zato im je u tradiciji da su im listopadna drva bez ožiljaka.

Helio jedno od tri samurajska drveta su: Prunus mume, bor i sakura. Par slika prunusa je pokazao Jurica u ovom postu. Sličica dole

Ja nisam.

Poštujem  :chinaman:

Nitko nikoga ne tjera da  radi na svom drvetu  na ovaj ili onaj način. Međutim, ako netko javno na forum objavi drvo i  svoj rad na drvetu  onda valjda očekuje da se to i komentira. U tom slučaju svatko ima pravo iznijeti svoje viđenje i razmišljanje, ne moraju se svi u svemu slagati, jel tako? Ili mora  :quiet: :haaaahaaaaa:


Offline LONICERA

Odg: prvi stayling
« Odgovori #47 : 18-02-2016, 18:56:40 »
...


I? :zbunjen: Slike ima nema tona... Što je to na slici, zašto je to drvo posebno za razliku od nekog drugog?  Koji ti je dio posebno lijep?


Meni kao osobi koja se pokušava baviti bonsaijem nije osnovno pitanje što je na ovom drvu lijepo ili ružno nego što će drvo postati. Nadam se da ćemo se svi složiti oko toga da ovo drvo neće ovako izgledati za npr. dvadeset godina. Zasigurno će čitav jedan dio debla istrunuti, vjerojatno dobar dio lijeve strane (gledano prva i druga slika). Na ostatku živog dijela će vrlo vjerojatno izrasti možda i neka grana. Desna strana ili preostali dio krošnje dobiva sad puno svijetla s lijeve strane i drvo će prirodno tražiti popunjavati krošnju na tu stranu i nova krošnja će izbalansirati stablo. Živi djelovi po deblu će zatvarati rane , vrlo moguće će imati jedno udubljenje na stani gdje je sad raskoljeni..... Stablo će dobiti sužavanje, pokret, drgačiju krošnju...
 Evo to su neke stvari koje predviđam da će se s ovim stablom događati u rukama majčice prirode. Kad pogledam ovo stablo vidim sve ovo gore navedeno. I tada ono u mojim mislima postaje lijepo stablo, stablo koje ima iza sebe povijest i priču. Ali... ljepota je u oku promatrača. Nisam baš volila povijest, jer je to suhoparno bubanje činjenica, ali mi je povjesna čitanka bila omiljeno štivo (priče, kroz koje možeš okusiti duh vremena). Tako da za mene bonsai znači to. Osjetiti duh stabla.

Offline LONICERA

Odg: prvi stayling
« Odgovori #48 : 18-02-2016, 19:02:37 »
Zen, meni je jako žao da na forumu ne mogu naći gotovo niti jednu sliku tvojih bonsaia.

Offline DonQuijote

Odg: prvi stayling
« Odgovori #49 : 18-02-2016, 19:29:35 »
Meni osobno se ne sviđa kako Kewin Wilson radi neke stvari,

Nemoj dirat Kevina, nemoj dirat Kevina, nemoj dirat Kevina :tuca: :tuca: :tuca:
Tip je jedan od najvećih živućih genijalaca. Baš ono genijalan tip, nevjerojatno fenomenalan tip.

Jasno mi je da ti se ne dopadaju neki njegovi forsirani drilovi ali nemoj dirat Kevina, nemoj dirat Kevina :mac:

Offline Marija

Odg: prvi stayling
« Odgovori #50 : 18-02-2016, 19:32:53 »
Meni osobno se ne sviđa kako Kewin Wilson radi neke stvari,

Nemoj dirat Kevina, nemoj dirat Kevina, nemoj dirat Kevina :tuca: :tuca: :tuca:
Tip je jedan od najvećih živućih genijalaca. Baš ono genijalan tip, nevjerojatno fenomenalan tip.

Jasno mi je da ti se ne dopadaju neki njegovi forsirani drilovi ali nemoj dirat Kevina, nemoj dirat Kevina :mac:
:gigle:

Je, lik je simpatičan  :whistle:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline StariHrast

Odg: prvi stayling
« Odgovori #51 : 18-02-2016, 20:54:02 »
Sanjiko, hoces li cime zastititi izdrilani vrh?

Pokusavam raspoznati na slici dali je vrh izdrilan u vazu, ili ima pukotina kuda bi voda trebala istjecati van?
I malo zadrzavanja vode moze izazvati ozbiljnu trulez.
Mozes li postaviti sliku vrha?

Offline sanjinko

Odg: prvi stayling
« Odgovori #52 : 18-02-2016, 20:55:25 »
zen dragi prijatelju,nemoj se ljutit al moram ti odgovorit,totalno nevezano za temu,ali nema veze.iskreno dijeluješ mi totalno zbrčkan glede izjava,rečenica,itd.
pa prva tvoja rečenica je bila: "Listopadno drveće ne bi smjelo imati puno velikih ožiljaka, jer jako ružno izgleda kad ",prvi komentar.ja sam to shvatio kao "to što ti Sanjine radiš je kurac jer listopadno drvo,ono koje je lijepo,poželjno,ovo,ono je bez ožiljka,a ovo tvoje je....,tako sam ja shvatio(možda krivo), sad  napišeš:"Nitko nikoga ne tjera da  radi na svom drvetu  na ovaj ili onaj način.",po meni(možda ne kužim)jedna rečenica kosi drugu,jer ovo šta sam odradio po tebi iovako nema smisla,"jer listopadno drveće ne bi......",al ni to mi toliko ne smeta,već savijeti o radovima koje predpostavljam da ih nisi radio,jer vijerujem da ih nebi predlagao i to predlažeš nama početnicima,sori nisam vidio da si Sebi napisao:"grančicama od kojih bi trebalo graditi kostur krošnje a tek kasnije drilati."..,a na ovom filmiću od sebe grančice su možda neznatno deblje,ponavljam nisam vidio da si njemu predlagao ovo kao meni
ma nemoš mi dat savijet da drilam kad je krošnja u nekoj kasnijoj fazi(vijerujem neformirana),kad je i s ovim batrljcima od grančica borba da ih ne pokidaš,znači nisi to nikad radio,predpostavljam da nisi(ili me razuvijeri).
mislim da si mi i za drilanje prije dao savijet za pjeskarenje ili tako nekako,ela hello,pa koće tu aparaturu nabavit ili platit komoru i majstora da se s time bavi,alo hello.
ma naravno da je na ovome forumu debata poželjna,al barem ona koja donosi neku korisnu informaciju,iz koje izvučeš pouku,itd,a ne ove di me brkaš,buniš. I oprosti mi malo na tonu poruke ništa osobno

Offline Marija

Odg: prvi stayling
« Odgovori #53 : 18-02-2016, 21:17:25 »
Evo Sanjine malo za inspiraciju  ;)
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline zen

Odg: prvi stayling
« Odgovori #54 : 18-02-2016, 22:18:49 »
Zen, meni je jako žao da na forumu ne mogu naći gotovo niti jednu sliku tvojih bonsaia.

Poštovana pozivam Vas da jedan dan dođete na kremšnite u Samobor i usput navratitite do mene pa ću Vam pokazati svoju kolekciju.

Offline LONICERA

Odg: prvi stayling
« Odgovori #55 : 19-02-2016, 08:12:35 »
Zahvaljujem na pozivu. Svakako ću uloviti priliku kad budem u Samoboru da svratim pogledati tvoju kolekciju. Do tada i dalje očekujem druženje na forumu bez obzira na ista ili različita mišljenja.

Offline sanjinko

Odg: prvi stayling
« Odgovori #56 : 21-02-2016, 11:14:05 »
Evo Sanjine malo za inspiraciju  ;)
bravo mare,lijepo se vidi kako drvo kalusira i zatvori ranu.ja pokušavam izbijeći "identično obradjene rane",ono da je svaki rez skoro isti.ovdije je Andrija super(barem po meni)obradio to "spuštanje reza"jer u prirodi tako to i negdje izgleda,zar ne.skroz drugačije to izgleda kada to dobije patinu s godinama.ja volim drva s ranama,neznam svidja mi se i bog.
stavim slike od drugog orientalisa,možda sa još brutalnijim obradama,pa ako neko nešto poučno zakljući,super.i da jeli Andrija stavljao nešto na rubove reza,ja za sada nisam(odgovor za te STARI HRASTU),ali ako vi stariji tu ptraksu imate i dobra je,ja je usvojim.Walter kaže da ne stavlja,barem tako kaže,pa neznam DA ili NE?

Offline Marija

Odg: prvi stayling
« Odgovori #57 : 21-02-2016, 20:15:18 »
ja volim drva s ranama,neznam svidja mi se i bog.
Da. Meni to isto ne smeta.

Na startnim materijalima bet krošnje kad "drilotine" zabijele, svi u njih gledaju ... a kasnije za 4-5 godina kada stabla zakrošnje to nitko ne spominje ...

jeli Andrija stavljao nešto na rubove reza,ja za sada nisam(odgovor za te STARI HRASTU),ali ako vi stariji tu ptraksu imate i dobra je,ja je usvojim.Walter kaže da ne stavlja,barem tako kaže,pa neznam DA ili NE?
Ništa, naravno.
Andrija maže samo po kruhu  :gigle:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Marija

Odg: prvi stayling
« Odgovori #58 : 25-02-2016, 20:14:24 »
Naše najveće stablo ... čini mi se... u svakom slučaju jedino koje treba nositi utoje, 105cm.
Sanjine, ogromni veliki rezovi, prije-poslije, stablo je u istoj poziciji pa se da usporediti  :jupi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline sanjinko

Odg: prvi stayling
« Odgovori #59 : 25-02-2016, 21:46:03 »
Mare odlićne slike,a ovaj vaš Imperator je meni možda vaše najdraže drvo.volim ove ajmo reći "poučne" informacije.evo malo slika od drugog Orientalisa i obrade rezova(Mare onaj šta je kod Igora na radionici bio).
ovako,ovo izgleda brutalno,možda i malo ružno.prevladavaju ajmo reći "rupa sistem rana",zašto?stablo ima u bazi nešto slično kao špilju kad ga se gleda sa prednje strane(oni koji su bili na radionici mislim da se sijećaju šta je Walter za taj dio rekao).da skratim ove "male"su radjene zbog ove velike,da se "ptice mogu skrivati,razne životinje,itd,moja mašta",a ovo "oko",Mrcina "čuva svoja bića od svakakvih napasnika".malo mašte,imaginacije i vijerovatno komplikacije. I da zadnja slika je popravak "lutanja misli"znaći ova crta koja ide skoro do substrata je nastala zbog štete od drilerice.drilao sam već cca 3 sata i lagano padne koncetracija i ode dril u krivom smijeru.učim,učim,sporo al učim