Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Pozdrav, novi sam  (Posjeta: 15898 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mihaljkovic.danijel

Odg: Pozdrav, novi sam
« Odgovori #30 : 23-02-2016, 17:20:04 »
pitanje na brzinu. za jamadori npr prjera debla kojih 10 cm kolko bi trening box morao biti kolko puta kolko? tak i za 15 vm promjer. jer radim si drvene. hvala


i jos pitanje dali mrezica za komarce ona obicna plasticna dobra za na dno staviti ili treba nest jace s vecim rupicama?

Offline mihaljkovic.danijel

Odg: Pozdrav, novi sam
« Odgovori #31 : 23-02-2016, 17:21:22 »
http://images.tapatalk-cdn.com/16/02/23/9fe42acbca6920acbf4b875f1ab1a828.jpg
Pozdrav, novi sam
  to je sad 50x50 za vece drvce jedno.

Offline alexhor

Odg: Pozdrav, novi sam
« Odgovori #32 : 23-02-2016, 18:48:28 »
Za dno ti je dovoljno ostaviti samo jedan ili dva razmaka, trebat ćeš manje mrežice, i ipak zadržati malo više vlage....

Offline mihaljkovic.danijel

Odg: Pozdrav, novi sam
« Odgovori #33 : 23-02-2016, 19:13:22 »
sad vec ovak zavrsio. 5 posuda . 1 50x50. 2 od 40x40 i 2 od 30x30. Ispod budem neku mrezicu sve prek stavio pa da vidim ove godi e

Offline Marija

Odg: Pozdrav, novi sam
« Odgovori #34 : 23-02-2016, 19:54:27 »
To je stavrno previše, a mrežica na dnu posude nikako nije dobro riešenje.
Posadiš stablo, pa za dvioje godine kad ga kreneš šresadit, korijen se ispreplete u tu mrežicu, tako da sve trebaš odrezat da je se oslobodiš. Ako se radi o nekoj osjetljivoj vrsti - nije dobro.

Bilo bo dovoljno da si 2 daščice po sredini razmaknuo 5mm, voda bi istjecala a mrežica ne bi trebala. Sve drugo zatvoreno - daska do daske.

Inače što se trening kašeta tiče, uvijek je najbolja opcija saditi stabla u najmanju moguću posusu u koju mogu stati. Mi bi donosili stabla pa radili podude na licu mjesta. Zašto? Jer sve što odmah ne odradiš kako treba "plaćaš" kasnije. Stablo maksimalno treba skratit odozdo (a da mu ne ugroziš male žilice i preživljavanje) kod prve sadnje jer će problemi nastati kod kasnijeg presađivanja u bonsai posudu.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline mihaljkovic.danijel

Odg: Pozdrav, novi sam
« Odgovori #35 : 23-02-2016, 20:22:53 »
hvala ti. hmm. a kaj sad izvesti. tak vidio na youtubiju. budem sutra probao onda odsarafit pa ih priblizit. 5 mm bude dosta samo u sredini? ne treba dodatne rupe raditi?

Offline Marija

Odg: Pozdrav, novi sam
« Odgovori #36 : 23-02-2016, 20:29:03 »
hvala ti. hmm. a kaj sad izvesti. tak vidio na youtubiju. budem sutra probao onda odsarafit pa ih priblizit. 5 mm bude dosta samo u sredini? ne treba dodatne rupe raditi?

Ma da. Možeš dodatno s bušilicom u kutevima.
To je kutija koja nije tvornički rađena, vidjet ćeš curit će na sve strane  :hihihi:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline mihaljkovic.danijel

Odg: Pozdrav, novi sam
« Odgovori #37 : 23-02-2016, 20:36:31 »
hahah. ubiti aki ih ja i priblizim voda ce svakak izmedu njih van curit a opet nece trebat mrezica osim u sredini gdje bude veca rupa. 5mm