Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Nešto protiv korova?!  (Posjeta: 19222 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marija

Odg: Nešto protiv korova?!
« Odgovori #15 : 06-04-2016, 09:48:59 »
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Helio

Odg: Nešto protiv korova?!
« Odgovori #16 : 06-04-2016, 12:13:00 »
E da, onaj magnezij sulfat (vidi kesicu) je u stvari namijenjen za rješavanje kloroze izazvane nedostatkom magnezija.
I primjenjuje se folijarno (prema uputi).Magnezij je glavni sastojak klorofila i bla,bla,.....to se zna,da preskočim.
Glavni killer tu je kvasina i može se samo s njom ubit korov, ali Epsom služi kao nosač, nekakva vrsta Trojanskog konja koji poboljšava i ubrzava učinak kvasine na korov. Sama kvasina bi izazvala ovakav efekt kao kod mene na slici sa duplom primjenom i nekakvih 48h.
Deterdžent služi samo kao raspršivač da se pokrije veća površina sa manje sredstva.
Eto samo za info da ne držim predavanja ovdje.

Offline Marija

Odg: Nešto protiv korova?!
« Odgovori #17 : 06-04-2016, 12:20:29 »
E da, onaj magnezij sulfat (vidi kesicu) je u stvari namijenjen za rješavanje kloroze izazvane nedostatkom magnezija.
I primjenjuje se folijarno (prema uputi).Magnezij je glavni sastojak klorofila i bla,bla,.....to se zna,da preskočim.
Glavni killer tu je kvasina i može se samo s njom ubit korov, ali Epsom služi kao nosač, nekakva vrsta Trojanskog konja koji poboljšava i ubrzava učinak kvasine na korov. Sama kvasina bi izazvala ovakav efekt kao kod mene na slici sa duplom primjenom i nekakvih 48h.
Deterdžent služi samo kao raspršivač da se pokrije veća površina sa manje sredstva.
Eto samo za info da ne držim predavanja ovdje.

Drži, mene zanima. Hvala na objašnjenju.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline jurica

Odg: Nešto protiv korova?!
« Odgovori #18 : 06-04-2016, 12:30:53 »
Helio šta si kupio tu sol u nekoj agrariji ili u nekom trgovačkom centru ? Da ne lutam previše.

Offline Helio

Odg: Nešto protiv korova?!
« Odgovori #19 : 06-04-2016, 12:42:02 »
Helio šta si kupio tu sol u nekoj agrariji ili u nekom trgovačkom centru ? Da ne lutam previše.
Bauhaus, 20kn

Offline jurica

Odg: Nešto protiv korova?!
« Odgovori #20 : 06-04-2016, 13:58:36 »
Zahvaljujem  :chinaman:

Offline Marija

Odg: Nešto protiv korova?!
« Odgovori #21 : 06-04-2016, 14:55:54 »
Apoteka 30g - 13kn  uglystupid
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Adrian

Odg: Nešto protiv korova?!
« Odgovori #22 : 06-04-2016, 16:59:47 »
Oprostite, ali nisam mogao izdržati.... :gigle:

Offline Marija

Odg: Nešto protiv korova?!
« Odgovori #23 : 07-04-2016, 12:09:01 »
Pozivamo vas na besplatno proljetno liječenje u našem vrtu.   :happy2: :happy2: :happy2:

Broj mjesta ograničen. Još malo pa nestalo....  :idiot:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline LONICERA

Odg: Nešto protiv korova?!
« Odgovori #24 : 07-04-2016, 12:52:48 »
Terapiju primam svakodnevno, neki put i cjelodnevno. Na mene djeluje blagotvorno u tri, od četiri navedene stvari. Što reć o četvrtoj? Liječenje iscrpljuje pa si čovijek mora dobro pojest. :mdr:
Za nus pojave upitajte svog liječnika ili ljekarnika. (Uglavnom bolovi u svim dijelovima tijela, upale mišića, od kojih za neke niste ni znali da postoje. Nus pojave izraženije u starijih osoba i pri cjelodnevnoj terapiji.) tuzic

Offline rerom

Odg: Nešto protiv korova?!
« Odgovori #25 : 07-04-2016, 17:19:01 »
Ovo sa motikom i kopanjem, kao i ostale radove oko drvca, pogotovo pri naporima vezanim uz yamadori,  treba tretirati kao trening. Ne treba pretjerivati cjelodnevnim fizičkim aktivnostima ako čovjek nije najprije pripremio svoje tijelo tzv. baznim treningom, a upale koje Lonicera spominje su samo znak da se pretjeralo sa radom u odnosu na formu u kojoj je organizam. Preporuča se najprije postepeno-pomalo.., a zatim, nakon nekog vremena, svaki dan pojačavati ' tempo ' i vrijeme ' treninga '..tijekom rada piti dosta tekućine, kvalitetno se hraniti i ne zaboraviti da je kvalitetan odmor sastavni dio svakog ciklusa treninga, pa tako i ovog. Kad se čovjek dovede postupno u formu, onda blagodati sa gornje Adrianove fotke dolaze do izražaja  :dipl:
'Slika je lijepa onda kada je možemo gledati bezbroj puta, a da joj se svaki puta iznova divimo.' M. Fizi

Offline LONICERA

Odg: Nešto protiv korova?!
« Odgovori #26 : 07-04-2016, 17:46:07 »
Ah, mladosti :smile:. No šalu na stranu, kad trebaš posaditi vrt od nekih tristotinjak kvadrata, posaditi oko 300-tinjak biljaka, od drveća, grmova, trajnica, izmalčirati 75 m2 tla, isplanirati i posijati 225m2 travnjaka kompostirati ga s 2 tone komposta i to sve u 2 dana (moj dragi i ja), jer sutra moraš odraditi drugi posao, nema tu treninga to je ubijanje. Jučer odrađeno.
Izvaditi koji yamadori, e to je već pjesma,   

Offline Adrian

Odg: Nešto protiv korova?!
« Odgovori #27 : 07-04-2016, 18:24:53 »
Dobro, dobro, vratimo se na temu, ja sam ipak za Cidokor u šprici od mr.Musculo.

Offline Marija

Odg: Nešto protiv korova?!
« Odgovori #28 : 24-05-2016, 17:19:46 »
Moram reci da ova mjesavina radi samo na djetelini (slika2)  na ostale korove nista (slika1) .
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline jurica

Odg: Nešto protiv korova?!
« Odgovori #29 : 24-05-2016, 18:35:22 »
Ja sam ostao na Cidokoru i bogami je odradio svoje pošteno  :hihihi: