Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Makita GD0601 (400W, 6mm prihvat) na akciji  (Posjeta: 27882 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BONSAJ POCETNIK

Odg: Makita GD0601 (400W, 6mm prihvat) na akciji
« Odgovori #45 : 12-04-2016, 15:51:11 »
1.Konacno KRAUSSMAN kod mene kuci. 170 wat, uklucio ima 6 brzine za obrtaje 8000-35000, deluje mi snazhno i ljepo mi izgleda.
Nastavke imam malo al neupotrebljivi za bonsaj. Gde mogu kupit najpovolnije osnovne nastavke za malu brusilicu?

2. Sutra mi stize poshtom velika INGCO brusilica :mdr:. Nasao sam neke nastavke za nju, foto dole, jl su upotreblivi il treba i za nju kupovat nove? Gde?

Offline alexhor

Odg: Makita GD0601 (400W, 6mm prihvat) na akciji
« Odgovori #46 : 13-04-2016, 11:02:25 »
Za malu imaš na www.conrad.hr

Offline BONSAJ POCETNIK

Odg: Makita GD0601 (400W, 6mm prihvat) na akciji
« Odgovori #47 : 13-04-2016, 13:43:04 »
Evo je INGCO Die Grinder 400w sve sa poshtarinom 65 eura.

Ovo sa alatom jos ne mogu da ukapiram. Alexhor hvala, na onaj link su obicne alate za dremel, proxen itd.!?  to verovatno mogu da nagem i u Grckoj, al opet nisam razumeo, jl moze to da se koristi ili ne za bonsai? One specialne samuraje i teriere ima samo Kaizen shop il se mogu nagi jeftinije drugde?
I za veliku ce da mi trebaju alati, ove shto sam pokazao juce, imaju drshku izgleda 8mm, ne ulazi u INGCO. Al dobro to chu kupiti malo kasnije...

Kupio sam si crevo i ove brusilice, sad chu da napravim senku za drva i gotovo nema vishe para  tuzic :mdr:

Offline jurica

Odg: Makita GD0601 (400W, 6mm prihvat) na akciji
« Odgovori #48 : 14-04-2016, 14:39:18 »
Evo ti link od čovjeka koji radi alat za malu brusilicu.
http://www.bonsainibbler.co.uk/

Offline alexhor

Odg: Makita GD0601 (400W, 6mm prihvat) na akciji
« Odgovori #49 : 14-04-2016, 22:37:28 »
Bonsainibbler čak ima izum gdje ga direktno šarafiš na mali dremel umjesto originalne gleve za prihvat. U biti glodala su klase kaizenovog terriera i otprilike tako i koštaju s poštarinom. Ovo na Conredu oni mali kuglasti alati sa spiralnim urezima raznih oblika i veličina su za fine radove, a ove tipa terrier za skidanje puno materijala bih ja rađe tjerao na ovoj 400 wata.

Offline BONSAJ POCETNIK

Odg: Makita GD0601 (400W, 6mm prihvat) na akciji
« Odgovori #50 : 14-04-2016, 23:24:57 »
Uh...kako je sve to slozno. R ili T od ovih malih sa linka? kako sam razumeo razlika je u nozeve, drugacije rezhu. I ti se nozevi vremenom istupe pa moram kupiti i nozeve za rezervu?
Ja bi pre radio sve sa malom, lakshe je za drzhenje u ruci :smile: , a veliku kad moram.

ps. izvinite za gnjavazhu

Offline Marija

Odg: Makita GD0601 (400W, 6mm prihvat) na akciji
« Odgovori #51 : 15-04-2016, 09:40:31 »
To su preveliek glave da bi se radili detalji s tim. I pitanje je je li to alat s kojim se može raditi na način da se drvu pristupa sa svih strana  ili je to za bušenje pod nekim kutem sa strojem koji stoji fiksno (nadam se da si me shvatio što želim reći) Mislim Da bi Sanjinka trebalo pitati, on se kuži u te alate.

Bonsai alat treba imati manju glavu, mislim da je to neupotrebljivo, čak i da se može koristi da bi se brusilo sa svih strana...
To smo već ranije u temi rekli, i glupo mi se ponavljat.

Andrija drila već desetak godini i sav alat koji ima je bonsai alat, ne zato jer smo mi bogati   :girl: nego jer je to alat koji je prikladan, s s kojim je u stanju napraviti ono što je zamislio.
To su testirani alati koji se upotrebljavaju na pravilan način, a ne da se forsira alat koji je za nešto drugo .... i što ako nešto pođe krivo i doleti nekome u glavu.
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline rerom

Odg: Makita GD0601 (400W, 6mm prihvat) na akciji
« Odgovori #52 : 15-04-2016, 11:24:02 »
To na tvojoj fotki su glodala tj. alat namijenjen za glodalicu.
A što se tiće drilerice, ja sam svoje bitove za drilanje naručio od gosp. Rudolfa Španka i stvarno sam prezadovoljan. Obzirom na kvaliteteu i cijena je ok.. Ako imaš fejzbuk account, kontaktiraj ga porukom, neka ti pošalje ponudu, platiš i za nekoliko dana ti poštar donese na kućna vrata. Pozdrav!
https://www.facebook.com/rudolf.spanko
'Slika je lijepa onda kada je možemo gledati bezbroj puta, a da joj se svaki puta iznova divimo.' M. Fizi

Offline BONSAJ POCETNIK

Odg: Makita GD0601 (400W, 6mm prihvat) na akciji
« Odgovori #53 : 18-04-2016, 19:19:46 »
To na tvojoj fotki su glodala tj. alat namijenjen za glodalicu.
A što se tiće drilerice, ja sam svoje bitove za drilanje naručio od gosp. Rudolfa Španka i stvarno sam prezadovoljan. Obzirom na kvaliteteu i cijena je ok.. Ako imaš fejzbuk account, kontaktiraj ga porukom, neka ti pošalje ponudu, platiš i za nekoliko dana ti poštar donese na kućna vrata. Pozdrav!
https://www.facebook.com/rudolf.spanko

Hvala rerom, verovatno cu da narucim od njega