Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Dva gloga  (Posjeta: 9950 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jurica

Odg: Dva gloga
« Odgovori #15 : 25-04-2017, 11:05:22 »
Ja ništa tu nebi išao razdvajat jer kako mi se čini ako makneš (razdvojiš taj panj) ode i nabari pa pa. I ono deblo će ostati sa dobrim muvingom ali kao kolac posađen u zemlju.

Offline LONICERA

Odg: Dva gloga
« Odgovori #16 : 25-04-2017, 18:05:04 »
Svakako, neću žuriti, mrzim kolce.

Offline alexhor

Odg: Dva gloga
« Odgovori #17 : 27-04-2017, 13:10:11 »
Prema slici, ne bih ni ja razdvajao, jer bi se stvorilo negativno sužavanje, a to bi možda bilo gore nego što je sad.
Ali kažem, prema onome što vidim.

No kako stalno gledam Haringtona, vidim da on na tim glogovima drila takve pojave na način da to bi npr sekundarno stablo kroz skulpturu smisleno povezao s glavnim stablom i tako zadržao ovo zvjezdasto korijenje na tom sekundarnom stablu.

A pogledaj sličnu situaciju kako je riješio ovog ligustruma, meni se sviđa...

! No longer available

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Dva gloga
« Odgovori #18 : 27-04-2017, 15:38:40 »
Gledaj Alex,ima tu i jedna caka.Kod Harija je to mrtvi dio koji je on uklopio i stvorio sklad sa živim djelom.Kod Lonicere je taj dio živ.Da bi ostao živ i da bi se sačuvao nebarij živim on u gornjem djelu mora imati jednu ili dvije grane -vrha da bi ga to održalo na životu.Ja bih ostavio dvije grane i od njih s vremenom stvorio dva manja stabalca pored ovog velikog,a ostalo malo uklopio i izdrilao.Moguće svake godine malo ovisno o tome kako će kalusirati.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline alexhor

Odg: Dva gloga
« Odgovori #19 : 27-04-2017, 16:13:28 »
I ta verzija je ok, ako se panjić mora zadržati živ, ali nigdje ne piše da on ne može postati mrtvi dio koji će nakon drilanja djelovati kao proširenje baze na gornjem primjeru. U svakom slučaju živ ili mrtav milsim da je bolje da je tu nego da ga se odvoji jer ostatak onda ne bi dobro izgledao, pa bu tu ionako trebalo nagurati neki kamen ili slično. Lonicera, ako dolaziš u Ludbreg, stavi ga u auto pa da ga malo vrtimo i okrećemo na radioničkom dijelu izložbe :)

Offline LONICERA

Odg: Dva gloga
« Odgovori #20 : 27-04-2017, 20:01:31 »
Na žalost niš od toga, iako bih rado vidjela staru ekipu iz Ludbrega , a želja mi je upoznati i ostale, moram se strpiti za neku drugu priliku. Naprosto imam preintenzivan period na nekoliko frontova i obaveze koje ne mogu izbjeći.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Dva gloga
« Odgovori #21 : 27-04-2017, 21:05:49 »
Onda ga pusti da raste do druge godine.Onda sa njime onako čupavim na izložbu pa da vidiš kakav bumo mu dali dizajn. :verycool:
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!