Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: Dva gloga  (Posjeta: 9948 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline LONICERA

Dva gloga
« : 16-03-2016, 19:45:35 »
Ovogodišnji ....Jedan Zagrebčanin i jedan Ličanin. Pogodite koji je koji  :mdr:.

Offline alexhor

Odg: Dva gloga
« Odgovori #1 : 16-03-2016, 21:50:22 »
Prvi bi bio ličanin...:)

Offline LONICERA

Odg: Dva gloga
« Odgovori #2 : 16-03-2016, 22:24:53 »
Istina, no nije to bilo ni tako teško pitanje.
Već dvije godine snimam tu lokaciju iz jurećeg automobila. Nepregledno polje jamadorija, većinom glog  i crni trn. Ove godine sam odlučila vaditi kud puklo da puklo.(Inače sve do sada sam vadila u krugu 2 kilometra od doma). Najstariji sin koji mi je bio i vozač, pristao je kopati samnom. Na povratku u Zagreb odlučili smo stati i vaditi. Dočekalo nas je kišno vrijeme, temperature vrlo blizu nule, s takvom burom da su kapi kiše padale gotovo vodoravno. Izlazak iz auta je bio šok, tako da je glog bio odabran doslovno za dvije minute. Pretraga terena će ostati za neko bolje vrijeme, nekom drugom prilikom, nadam se bar koji sat vremena. Vani je bio za dvadeset minuta, a mi smo bili mokri do kože. Kramp u Zagrebu ne koristim, ali ovdje bi bili bespomoćni bez njega. Sad ću se sigurno još jednu godinu pitati, hoću li tamo naći svoj savršeni yamadori.  Evo kako je to izgledalo.

Offline Marija

Odg: Dva gloga
« Odgovori #3 : 17-03-2016, 09:12:59 »
Na ovom donjem je možda najdonju granu trebalo ostaviti dužu, može se iskoristiti .... i nakon što se formira mlada krošnja, stara najdonja grana će sve poboljšati.  :mdr:
Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline LONICERA

Odg: Dva gloga
« Odgovori #4 : 17-03-2016, 20:17:55 »
Imaš pravo, nakon malo razmatranja, stvarno sam je mogla ostaviti dužu , ali sad je gotovo... Nema više kajanja.

Offline LONICERA

Odg: Dva gloga
« Odgovori #5 : 22-04-2017, 11:03:20 »
Evo ih godinu kasnije.

Offline LONICERA

Odg: Dva gloga
« Odgovori #6 : 22-04-2017, 11:04:50 »
...

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Dva gloga
« Odgovori #7 : 22-04-2017, 20:16:13 »
Čeka te još dosta posla s godinama.No bit će sve bolji i bolji. 8)
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline LONICERA

Odg: Dva gloga
« Odgovori #8 : 22-04-2017, 22:48:02 »
O da, glogovi su tako spori, al veselim se procesu.

Offline Adrian

Odg: Dva gloga
« Odgovori #9 : 23-04-2017, 06:55:20 »
O da, glogovi su tako spori, al veselim se procesu.
Lijepi, ali opasno bodu! Brrrr...

Offline LONICERA

Odg: Dva gloga
« Odgovori #10 : 23-04-2017, 10:37:32 »
Krv i suze, al tako ih volim  :love:

Offline Andrija Zokić

Odg: Dva gloga
« Odgovori #11 : 24-04-2017, 12:41:24 »
Fin primjerak gloga. Možda je to malo sekundarno stablo nepotrebno ... ali teško je zaključiti po fotografijama.
andbonsai.com ~ andbonsai studio

Offline LONICERA

Odg: Dva gloga
« Odgovori #12 : 24-04-2017, 20:44:56 »
Izvaďen je s dva debla, teško reći dali su izrasli iz istog korijena ili su se srasli s vremenom. U svakom slučaju ovaj panj je bio grozno nezanimljiv ravan i bez sužavanja. Skratila sam ga drastično što mi je jedino palo na pamet. Evo slike sraštenog dijela.  Visina oko 10 cm . Nemam ideju kako bih ga se riješila , ada to djeluje estetski prihvatljivo. Sanjin me također savjetuje  da ga podrilam , ali nisam sigurna da bi to uspješno napravila.

Offline Radovan

  • Zaslužni član
  • *****
  • Postova: 1967
  • Lokacija: Nedelišće, Čakovečka 13
  • Total likes: 86
    • Donator foruma
Odg: Dva gloga
« Odgovori #13 : 24-04-2017, 21:18:19 »
To sam i ja htio komentirati.Uvijek će taj panj odvlaćiti pozornost od glavnog stabla a ne doprinosi toliko ljepoti cijelog sklada.Ja bih ga maknuo,možda ostavio samo dio korjenja koje je sraslo-ako je sraslo.To će se vidjeti točno ako ih počneš razdvajati.Dobro si razmisli,okreni na sve strane i odlući.Gledaj u budučnost.
Med Murom i Dravom Međimurski je cvetnjak!

Offline LONICERA

Odg: Dva gloga
« Odgovori #14 : 24-04-2017, 22:55:23 »
Ovaj utor iako se na slici čini da se tu razdvajaju ustvari su tu urasli ito dobrim djelom opsega višljeg debla. Morala bi otpiliti panj te bi nastala poprilična rana. Da sam Kevin Willson možda bi i znala kaj s tim. Al evo dali ste mi na razmišljanje, iako mi je taj dio od početka problematičan.