Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: carpinus betulus 1  (Posjeta: 13082 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sanjinko

carpinus betulus 1
« : 21-03-2016, 19:38:01 »
carpinus betulus,prošle godine izvadjen.radio na njemu ovih dana.nešto ožicao,a neke grane pustio da rastu i debljaju,izdrilani ožiljci.slika nakon iskopa i danas.

Offline sanjinko

Odg: carpinus betulus 1
« Odgovori #1 : 21-03-2016, 19:38:52 »
danas

Offline sanjinko

Odg: carpinus betulus 1
« Odgovori #2 : 21-03-2016, 19:39:43 »
i

Offline LONICERA

Odg: carpinus betulus 1
« Odgovori #3 : 21-03-2016, 20:55:53 »
Sjajno drvo Sanjinko.
Dosta si ga skratio. Čini mi se da bi dobro trpio prvotnu visinu. To je tvoj afinitet prema sumo drvcima ili nije bacilo po vrhovima?

Offline Luc de Fuc

Odg: carpinus betulus 1
« Odgovori #4 : 22-03-2016, 09:01:38 »
OOODLIČNOO DRVO!!!
jednostavno WOW!!!
za 5 godina biti će killer tree!!!

SVAKA ČAST!

Offline sanjinko

Odg: carpinus betulus 1
« Odgovori #5 : 23-03-2016, 11:07:54 »
Sjajno drvo Sanjinko.
Dosta si ga skratio. Čini mi se da bi dobro trpio prvotnu visinu. To je tvoj afinitet prema sumo drvcima ili nije bacilo po vrhovima?
svidja mi se drvo da,a bilo je namijenjeno mojem "mentoru"iz istre,a on me skoro pa iodvratio da to napravimprepošten čovijek).
"vračen je nazad do prvih izboja imislim da mu to paše.opet je drilanje dosta brutalno,al ako vidiš na prvoj slici da su ove dvije grane,debla,skoro pa iste debljine,bez sužavanja,totalno bez karaktera.i onda jedino Makitom(po mom skromnom znanju) se to može popravit.ja sam još neke grane pustio "viška"jer ja sam još na debelom početku glede učenja staylinga i onda mi je bolje pustit granu pa dogodine opet odlučit šta i kako.
dat ću ti kompliment svidjaju mi se tvoji komentari,jer "vidiš"bit,a i ton ti je nenametljiv,ponizan.ako te put bude natijerao prema Rijeci javi se,baš bi mi drago bilo.

Offline sanjinko

Odg: carpinus betulus 1
« Odgovori #6 : 23-03-2016, 11:09:43 »
OOODLIČNOO DRVO!!!
jednostavno WOW!!!
za 5 godina biti će killer tree!!!

SVAKA ČAST!
hvala Luka,dobro drvo da.baš mi je drago da si se "aktivirao"opet.ja se još siječam tvojih savijeta na početku moje bonsaikarijere.

Offline LONICERA

Odg: carpinus betulus 1
« Odgovori #7 : 23-03-2016, 14:27:53 »

dat ću ti kompliment svidjaju mi se tvoji komentari,jer "vidiš"bit,a i ton ti je nenametljiv,ponizan.ako te put bude natijerao prema Rijeci javi se,baš bi mi drago bilo.

Hvala ti Sanjine na komplimentu. Neki put dvojim dali da komentiram, jer si mislim reći će netko ova opet nešto  :pilanje::tuptup:. Da uzvratim kompliment, stvarno mi se sviđaju tvoja drva i rad i otud moj toliki interes. Osim toga smo tu negdje u sličnoj fazi i muče nas slične nedoumice s tim da je tebi drilanje mačji kašalj, a ja neznam hoću li se ikad odlučiti raditi s većim strojem. Kroz svoja zapitkivanja uvijek nastojim i nešto naučiti, zato ti hvala na strpljenju i odgovorima.
 Nadam se da ću imati priliku tvoja drvca viditi i uživo. :smile:

Offline jurica

Odg: carpinus betulus 1
« Odgovori #8 : 23-03-2016, 15:27:11 »
svidja mi se drvo da,a bilo je namijenjeno mojem "mentoru"iz istre,a on me skoro pa iodvratio da to napravimprepošten čovijek).
Kao da sam se ovdje prepoznao , nemoj sad radit  :svetac: Svetca od mene.
Samo sam rekao pošteno što mislim , "drvo je predobro da bi se nekom poklanjalo" .

Offline sanjinko

Odg: carpinus betulus 1
« Odgovori #9 : 23-03-2016, 20:41:50 »

dat ću ti kompliment svidjaju mi se tvoji komentari,jer "vidiš"bit,a i ton ti je nenametljiv,ponizan.ako te put bude natijerao prema Rijeci javi se,baš bi mi drago bilo.

Hvala ti Sanjine na komplimentu. Neki put dvojim dali da komentiram, jer si mislim reći će netko ova opet nešto  :pilanje::tuptup:. Da uzvratim kompliment, stvarno mi se sviđaju tvoja drva i rad i otud moj toliki interes. Osim toga smo tu negdje u sličnoj fazi i muče nas slične nedoumice s tim da je tebi drilanje mačji kašalj, a ja neznam hoću li se ikad odlučiti raditi s većim strojem. Kroz svoja zapitkivanja uvijek nastojim i nešto naučiti, zato ti hvala na strpljenju i odgovorima.
 Nadam se da ću imati priliku tvoja drvca viditi i uživo. :smile:
je u pravu si mislim, da smo se tu negdje  počeli bavit s ovom umijetnošću.već sam bio pisao da ja volim ljude koji nenametljivo iznesu svoje mišljenje,ne popuju,već ti ajmo reći kažu:"evo ovo su moje činjenice pa ako ti šta koristi prihvati".i ja se borim s "vizijom" budučnosti drva,al ove godine sam počeo radit jer nema ni naprijed ako ne kreneš.
čuješ drilanje je škakljiva stvar,meni nije takav "problem" jer držim tu ravnu brusilicu svakodnevno u ruci na poslu,al rad na metalu i živom drvu je neusporediv.al iskreirati suharat e tu ja trebam još papati palente.ja i kada sam pisao o drilanju sam to probao detaljno obijasnit koliko je to moguće.

Offline sanjinko

Odg: carpinus betulus 1
« Odgovori #10 : 23-03-2016, 20:44:04 »
svidja mi se drvo da,a bilo je namijenjeno mojem "mentoru"iz istre,a on me skoro pa iodvratio da to napravimprepošten čovijek).
Kao da sam se ovdje prepoznao , nemoj sad radit  :svetac: Svetca od mene.
Samo sam rekao pošteno što mislim , "drvo je predobro da bi se nekom poklanjalo" .
e al ti si mene toliko zadužio da to nebi bila "grjehota"

Offline LONICERA

Odg: carpinus betulus 1
« Odgovori #11 : 23-03-2016, 21:03:36 »
Tema o drilanju ti je odlična . Prije, nisam baš shvaća la kakav bi stroj trebala, kakve bitove i sl. Sad mi je već sve puno jasnije. No kao žensko mali me strah raditi s ovim jačim strojevima , pa ću još neko vrijeme improvizirati i upijati sve što ti i drugi znalci budete pisali o tome.

Offline sanjinko

Odg: carpinus betulus 1
« Odgovori #12 : 23-03-2016, 21:18:02 »
potpuno te razumijem,nije lagano,kroz moje oči to izgleda "lako"ali nije baš.al di je veći problem,ta aparatura košta,najjeftinija brusilica s potenciometrom je 1000 kuna,mali terier je 50 eura i to kupiš i onda s time nemožeš vladati.
da si bliže bio bih instruktor i učitelj rukovanja(nikako staylinga).znaš kako sam ja krenuo,napilap 20-30 blanja razni vrsta drva i udri,pa pomalo osiječao alat.

Offline alexhor

Odg: carpinus betulus 1
« Odgovori #13 : 23-03-2016, 21:51:55 »
Moji su uzori Graham Potter, Harry Harrington i Will Baddeley. Njihovo drilanje je inspirativno, nije samo uklanjanje nedostataka i rješavanje loših vrhova i rezova. Iz onog što se može naći na internetu (od njih) se može dobiti puno ideja i puno naučiti, barem teoretski. No kod njih drilanje upotpunjuje sliku i često izvlači smisao iz nemogućeg. Volio bih imati njihovu vještinu i oko za detalje. Mislim da se to može postići vježbom.


Btw. Terrier je skup, ali našao sam još jedan izvor, također u UK.

http://bonsainibbler.co.uk/

Oni ih proizvode i također su napravili verziju za mali Dremel, manju standardnu i veću s prihvatom koji se šarafi direktno umjesto originalne glave.

Offline sanjinko

Odg: carpinus betulus 1
« Odgovori #14 : 24-03-2016, 19:01:41 »
Alex slažem se šta si napisao,i bez viježbe i rada nema uspijeha.i meni se njihovi radovi svidjaju takodjer.ako imaš kojih slika slobodno ih stavi u temu drilanja.
ja osobno volim imati sav alat koji je za dobro odradjen posao potreban i tu neželim improvizirati.meni je još potrebna velika  brusilica s potenciometrom i probat ću to do sljedeće sezone riješit.