Dobrodošli, Gost. Prijavite se ili registrirajte. Propustili ste aktivacijski email?

Autor Tema: TOTALNI TUTLEK SA ZLATNIM RUKAMA  (Posjeta: 10092 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bubina

Odg: TOTALNI TUTLEK SA ZLATNIM RUKAMA
« Odgovori #15 : 01-04-2016, 14:03:25 »
Ajme, Marija, kakav si ti nerfčik...  :nono:
Sorry, al' nije mi jasno, kak' tak' živčana uopće uspijevaš uzgajati išta...? Bonsai da i ne spominjem...
Milena moja, čuvaj nerve, jer, ja sam ovdje došla da nešto naučim i jako sam (i hoću ubuduće) pažljivo (i s razumijevanjem) pročitala sve mi upućene postove, zahvaljujući kojima mi se još više produbila volja za "mićim" stabalcima pa nije isključeno da bum nabavila i nekakvu "hrgu" od panja...
A ovaj topic namijenjen je svima koji žele pričati, komentirati, dijeliti i skupljati iskustva o svim vidovima uzgoja Bonsaija...
Pa sad...
Ako je tebi ovdje dosadno i ako te iritira, možda da "krkneš" kakav sedativ prije nego se ulogiraš...?  :gigle:
Kako god, ovdje si dobrodošla, no kako želiš...
Tvoje je pravo i po Bogu i po ljudima ovaj topic obilazit...




Offline Bubina

Odg: TOTALNI TUTLEK SA ZLATNIM RUKAMA
« Odgovori #16 : 01-04-2016, 14:17:45 »
Lonicera, puno ti hvala na opširnom opisu i savjetima...  :hvalaaa: Nakon ovoga, mislim da ću Wisteriju na balkonu držati maksimalno koliko to zbog njenog rasta bude bilo moguće, a onda ju možda zakopam burazu i šogorici u dvorište... Pa nek' se onda oni vesele ako već ne bum mogla ja...
BTW...
Vidim da imaš priličnog iskustva pa me zanima, koju biljku CVATUĆU bi mi ti preporučila...? Bilo bi super da cvat usput i miriši... 

Offline Marija

Odg: TOTALNI TUTLEK SA ZLATNIM RUKAMA
« Odgovori #17 : 01-04-2016, 14:20:12 »
Ajme, Marija, kakav si ti nerfčik...  :nono:
Sorry, al' nije mi jasno, kak' tak' živčana uopće uspijevaš uzgajati išta...? Bonsai da i ne spominjem...
Milena moja, čuvaj nerve, jer, ja sam ovdje došla da nešto naučim i jako sam (i hoću ubuduće) pažljivo (i s razumijevanjem) pročitala sve mi upućene postove, zahvaljujući kojima mi se još više produbila volja za "mićim" stabalcima pa nije isključeno da bum nabavila i nekakvu "hrgu" od panja...
A ovaj topic namijenjen je svima koji žele pričati, komentirati, dijeliti i skupljati iskustva o svim vidovima uzgoja Bonsaija...
Pa sad...
Ako je tebi ovdje dosadno i ako te iritira, možda da "krkneš" kakav sedativ prije nego se ulogiraš...?  :gigle:
Kako god, ovdje si dobrodošla, no kako želiš...
Tvoje je pravo i po Bogu i po ljudima ovaj topic obilazit...
Ništa živčano nisam ni izrekla ni napisala niti mi je bilo u primisli, već sam ti strpljivo i normalno pokušala pomoći nekome tko se tvrdoglavi na temu o kojoj ništa ne zna. Što mogu što su to stvari koje ti ne želiš čuti. Ako sam rekla da ću zaobići temu nisam te s tim sigurno uvrijedila.

A ovo sa sedativom i sve ostalo što si ti napisala je baš slatko od tebe. Hvala.  :mdr: Primam isprike.

Moram te informirat da ovaj forum ima neka pravila ponašanja i ovakav način komunikacije ne mislim tolerirat ni raspravljat se!
Jednom davno smo imali urnebes na forumu, lekcija je naučena i to se zaista više neće ponoviti, niti u tragovima.  :mdr:

Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai

Offline Helio

Odg: TOTALNI TUTLEK SA ZLATNIM RUKAMA
« Odgovori #18 : 01-04-2016, 14:36:04 »
Lonicera, puno ti hvala na opširnom opisu i savjetima...  :hvalaaa: Nakon ovoga, mislim da ću Wisteriju na balkonu držati maksimalno koliko to zbog njenog rasta bude bilo moguće, a onda ju možda zakopam burazu i šogorici u dvorište... Pa nek' se onda oni vesele ako već ne bum mogla ja...
BTW...
Vidim da imaš priličnog iskustva pa me zanima, koju biljku CVATUĆU bi mi ti preporučila...? Bilo bi super da cvat usput i miriši...

Da sam na tvom mistu,ja bi se skompa sa Lonicerom i užica par reznica od wisterije koja se 'vata ka luda i uštedia sebi par godina (kad ti je već wisteria tako napeta). A Mariju češ tek shvatit za par mjeseci kad ta biljčica počne upadat u probleme i splasne taj početni entuzijazam izazvan klijanjem sjemenke.

Offline Bubina

Odg: TOTALNI TUTLEK SA ZLATNIM RUKAMA
« Odgovori #19 : 01-04-2016, 14:42:06 »
It's a deal... Obećavam, od sad bum  :svetac:
A btw sedativa, skoro da bih i ja sada mogla maznut barem jedan... Tri dana sam naime, pokušavala predat' GFI na e-Finu... Uf... Jedva maloprije nekako uspjela... Idem sad čeprkat' po balkonu i pripremat zemlju za koješta da se malo opustim...
Nego, imaš li ti kakvu ideju gdje se može naletjeti na kakve cvatuće panjeve? (...to ja tak' od milja o yamadoriju... ...da me krivo ne shvatiš...)

Offline Bubina

Odg: TOTALNI TUTLEK SA ZLATNIM RUKAMA
« Odgovori #20 : 01-04-2016, 14:45:43 »
Helio, ideja ti je MRAK. Mislim da bum to provela u djelo čim izađem iz bolnice (jerbo u travnju trebam biti 12. puta operirana...) Kako god, vodim vas na kavu. Barem...

Offline LONICERA

Odg: TOTALNI TUTLEK SA ZLATNIM RUKAMA
« Odgovori #21 : 01-04-2016, 15:27:32 »
Ako te zanima uzgoj bonsaia tu iskustvo tražiš upravo od Marije. Uostalom vidiš kako te je bez previše priče uvjerila da za bonsai trebaš imati drugačiji pristup (panjina). Do dobrog jamadorija ti nikako nije lako doći, a što je dobar jamadori pogledaj opet na Marijinoj web stranici.
Ja sam nešto stariji početnik koji ima nešto iskustva s vrtlarenjem i uzgojem sadnica ukrasnog bilja.

Offline Astilita

Odg: TOTALNI TUTLEK SA ZLATNIM RUKAMA
« Odgovori #22 : 01-04-2016, 16:15:56 »
Ajme, Marija, kakav si ti nerfčik...  :nono:
Sorry, al' nije mi jasno, kak' tak' živčana uopće uspijevaš uzgajati išta...? Bonsai da i ne spominjem...
Milena moja, čuvaj nerve, jer, ja sam ovdje došla da nešto naučim i jako sam (i hoću ubuduće) pažljivo (i s razumijevanjem) pročitala sve mi upućene postove, zahvaljujući kojima mi se još više produbila volja za "mićim" stabalcima pa nije isključeno da bum nabavila i nekakvu "hrgu" od panja...
A ovaj topic namijenjen je svima koji žele pričati, komentirati, dijeliti i skupljati iskustva o svim vidovima uzgoja Bonsaija...
Pa sad...
Ako je tebi ovdje dosadno i ako te iritira, možda da "krkneš" kakav sedativ prije nego se ulogiraš...?  :gigle:
Kako god, ovdje si dobrodošla, no kako želiš...
Tvoje je pravo i po Bogu i po ljudima ovaj topic obilazit...





Pretending to know everything, closes the door to finding out what's really there.

Offline DonQuijote

Odg: TOTALNI TUTLEK SA ZLATNIM RUKAMA
« Odgovori #23 : 01-04-2016, 16:34:14 »

Ovo je za poludit.
Zbog takvih početnika, oni koje stvarno zanima bonsai i nešto žele naučiti, ostaju bez odgovora i pomoći ili im se odgovara preko volje.

Nekome daš dobronamjerni savjet, zauzvrat dobiješ bezobrazluk, slijedeći koji dođe s istim pitanjem se ignorira ili se prema njemu bude preoštar.
Kod nas ima tek nekoliko dobrih bonsaista, desetak osrednjih. Od tih, recimo 15-20 ljudi koji štošta znaju barem njih tri četvrtine  je izgubilo bilo kakvu volju za dijeljenjem iskustva

Offline gal

Odg: TOTALNI TUTLEK SA ZLATNIM RUKAMA
« Odgovori #24 : 01-04-2016, 18:52:00 »
Done mi smo budale!  Radi ovakvih situacija nema mnogih kvalitetnih bonsaista više ovdje. Slovenci su se lijepo proglasili inštruktorjima pa ak te nešto zanima lijepo plati pa pitaj kolko te volja... Študenti fino napreduju jer svaki razmisli dvaput prije nego potegne iz đepa. Eto i naši idu tamo na študiranje,  neka... napredovati će. Kad je đabe, ne cijeni se, ne vrijedi ništa.... i još si svaki anonimac uzme za pravo da obriše pod s tobom jer me se, eto po njegovom nahođenju nije nekako svidio odgovor...
.A ak još kome nije jasno. Marija i Andrija su pokretači i vlasnici i glavni financijeri ovog foruma i bonsaisti Broj.1 u HR. i poznati i priznati u Europi, stoga malo poštovanja i uvažavanja nebi bilo na odmet. Odoh popit apaurin,.... Uh!

Offline jurica

Odg: TOTALNI TUTLEK SA ZLATNIM RUKAMA
« Odgovori #25 : 01-04-2016, 19:29:23 »


Done mi smo budale!  Radi ovakvih situacija nema mnogih kvalitetnih bonsaista više ovdje. Slovenci su se lijepo proglasili inštruktorjima pa ak te nešto zanima lijepo plati pa pitaj kolko te volja... Študenti fino napreduju jer svaki razmisli dvaput prije nego potegne iz đepa. Eto i naši idu tamo na študiranje,  neka... napredovati će. Kad je đabe, ne cijeni se, ne vrijedi ništa.... i još si svaki anonimac uzme za pravo da obriše pod s tobom jer me se, eto po njegovom nahođenju nije nekako svidio odgovor...
.A ak još kome nije jasno. Marija i Andrija su pokretači i vlasnici i glavni financijeri ovog foruma i bonsaisti Broj.1 u HR. i poznati i priznati u Europi, stoga malo poštovanja i uvažavanja nebi bilo na odmet. Odoh popit apaurin,.... Uh!
Gal baš si mi uljepšao dan !   :like: ovo prije napisano u postu, valjda se svako toliko mora neko pojavit .

Offline alexhor

Odg: TOTALNI TUTLEK SA ZLATNIM RUKAMA
« Odgovori #26 : 01-04-2016, 22:09:17 »
Kad je đabe, ne cijeni se, ne vrijedi ništa.... i još si svaki anonimac uzme za pravo da obriše pod s tobom jer me se, eto po njegovom nahođenju nije nekako svidio odgovor...
A ak još kome nije jasno. Marija i Andrija su pokretači i vlasnici i glavni financijeri ovog foruma i bonsaisti Broj.1 u HR. i poznati i priznati u Europi, stoga malo poštovanja i uvažavanja nebi bilo na odmet. Odoh popit apaurin,.... Uh!

Dobro rečeno!
Bubina, čestitam ti na tvom entuzijazmu, ali tvoje shvaćanje zabave na forumu je malo prešlo granice normale. Ako još nije dovoljno ljudi reklo da iz ove sjemenke nikad neće ispasti bonsai drvo i to na balkonu, onda potraži forum gdje će ti netko tepati i tvrditi suprotno. Ovo što si ovdje čula je ono što ti je rečeno u najboljoj namjeri da ti se pomogne i objasni da ono što si si zacrtala ne funkcionira. Što god ti izraslo s 3 tanke grane ti možeš zvati bonsai, to je tvoje pravo.
Ali kao početnik i novopridošli član ponašati se s nepoštivanjem prema članovima foruma je nedopustivo. Komentiranje ljudi u negativnom kontekstu, ad hominem, je također nedopustivo i to čak nije pravilo foruma nego civilizirana uljuđena norma. Tvoj odgovor Mariji (a da ne znaš niti si provjerila o kome se radi) nije bio niti najmanje duhovit niti zabavan i mislim da si od tog odgovora nadalje izgubila i ono malo privrženosti svih sudionika u raspravi.  Btw, želim ti dobar ishod na operacijama. Zdravlje je najveće bogatstvo.

Gal, jurica, Don, Lonicera i ostali, znam koliko vas ovakve lakrdije pogađaju, ali eto, apeliram, stay cool, znam da vam ovakve situacije ubijaju daljnju želju za prijenosom znanja, ali ima još ljudi kojima treba pomoć i koji su voljni pomoć prihvatiti s poštovanjem. Bez vas forum ne bi imao smisla.

Offline Marija

Odg: TOTALNI TUTLEK SA ZLATNIM RUKAMA
« Odgovori #27 : 02-04-2016, 11:30:19 »

Ovo je za poludit.
Zbog takvih početnika, oni koje stvarno zanima bonsai i nešto žele naučiti, ostaju bez odgovora i pomoći ili im se odgovara preko volje.
Nekome daš dobronamjerni savjet, zauzvrat dobiješ bezobrazluk, slijedeći koji dođe s istim pitanjem se ignorira ili se prema njemu bude preoštar.
Kod nas ima tek nekoliko dobrih bonsaista, desetak osrednjih. Od tih, recimo 15-20 ljudi koji štošta znaju barem njih tri četvrtine  je izgubilo bilo kakvu volju za dijeljenjem iskustva
To je to. U pravu si 100%.

Malo je ljudi koji su stvarno zagrizli za bonsai. Ove stvari sa sjemenkama nikamo ne vode i za godinu dana ti ljudi će se prebaciti na orhideje ili nešto slično, a od bonsaija će ostati tek samo mutna ideja negdje u daljini ...
Sve je to OK, neka svatko traži ono što ga zanima.
Mene jest štufalo. Priznajem. Pa sam zauzela obratan stav, a to je da onaj koga zanima nešto od mene da će sam mene vući za rukav i pitati. Dosta ljudi pasivno prati forum ili dođu do nas preko web stranice. Jave nam se, dođu do našeg vrta s gomilom pravih pitanja (ne o stratifikaciji sjemenki ...  ;)) i dok im govoriš o svojim iskustvima vidiš onaj zaluđeni pogled i osjećaš kako im kombinatorika radi, taj zanos je jednostavno opipljiv. Meni isto bude  neka milina .... novi vjernik u mojoj sekti  :idiot: :girl:


.A ak još kome nije jasno. Marija i Andrija su pokretači i vlasnici i glavni financijeri ovog foruma i bonsaisti Broj.1 u HR. i poznati i priznati u Europi, stoga malo poštovanja i uvažavanja nebi bilo na odmet. Odoh popit apaurin,.... Uh!
Financijeri nismo mi već svi donatori koji su navedeni na zaglavlju foruma. :mdr:


Pozdrav, Marija
https://meledabonsai.com/ | Meleda Bonsai